Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mycie auta a temperatura minusowa?


Lucas21

Rekomendowane odpowiedzi

Masz widocznie zapchane odplywy - zrobilbym z tym porzadke czym predzej

a gdzie te odplywy sie znajduja,tote male dziureczki w uszczelce:wink:

---------- Post dopisany at 15:51 ---------- Poprzedni post napisany at 15:27 ----------

Masz widocznie zapchane odplywy - zrobilbym z tym porzadke czym predzej

a gdzie te odplywy sie znajduja,tote male dziureczki w uszczelce:wink:

udalo mi sie znalesc podobny temat,z ta woda na progach to juz musi tak byc,ten typ tak ma:wallbash:

http://a4-klub.pl/nadwozie-14/b6-avf-woda-progach-10190/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wtf: czyli Wy w ogole nie mozecie myc aut chyba, ze sie zaprzyjaznicie z rudą. Myjnia parowa pozostaje, swoja droga korzystal ktos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj kolego ze zrozumieniem...skoro odpływy są zapchane :whistling::wink:

kolega czyta ze zrozumieniem :wink: tylko pozwolił sobie zazartowac :wink: widać na to jest BAN ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj musiałem chociaż opłukać na szybko samochód, bo już był tak zasyfiony i na bezdotyku przy -8 i mocniejszym wietrze woda praktycznie od razu na aucie zamarzała. Jak skończyłem (mycie trwało 5min) to już musiałem skrobać przymrożone szyby. Łudziłem się, że jakoś obleci, ale ostatni raz się na to porwałem:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w zimie na ręczna jest. Wjeżdżasz, zamykasz bramy, wentylacja myjni jest, po umyciu te 5 min poświęcić na wytarcie do sucha całego auta i tyle. Po nabłyszczaniu woskiem, auto i tak jest w kilkanaście sec suche, bo woda dość szybko spływa, ale dla pewności wytrzeć zakamarki i resztę. Zapłaciłem 7 zł i się świeciło. Teraz przez zimę nic sie nie poradzić co tydzień 7zł jak są mrozy, a o lakier trzeba dbać. Daruję sobie 2 piwa, a umyje auto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w zimie na ręczna jest. Wjeżdżasz, zamykasz bramy, wentylacja myjni jest, po umyciu te 5 min poświęcić na wytarcie do sucha całego auta i tyle. Po nabłyszczaniu woskiem, auto i tak jest w kilkanaście sec suche, bo woda dość szybko spływa, ale dla pewności wytrzeć zakamarki i resztę. Zapłaciłem 7 zł i się świeciło. Teraz przez zimę nic sie nie poradzić co tydzień 7zł jak są mrozy, a o lakier trzeba dbać. Daruję sobie 2 piwa, a umyje auto :D

Lucas, gdzie masz takie myjnie? U mnie na poludniu :wink: reczna znaczy, ze chlopy ewentualnie panie jadą gabka po calej karoseri etc. Btw wczoraj mialem okazje umyc auto bo mroz calkowicie odpuscil, 25 minut ten syf splukiwalem :facepalm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas, gdzie masz takie myjnie? U mnie na poludniu :wink: reczna znaczy, ze chlopy ewentualnie panie jadą gabka po calej karoseri etc. Btw wczoraj mialem okazje umyc auto bo mroz calkowicie odpuscil, 25 minut ten syf splukiwalem :facepalm

No akurat 800metrów od domu na orlenie 2xręczna plus automatyczna. Doszedłem już do wprawy i za 7 zl potrafie umyć dobrze auto :) Tzn, programy..dobrze namoczyć, piana, spłukać i nabłyszczyć. Mycie ok 5 min, a potem ircha i jazda xD Normalnie ten wosk nabłyszczający wystarcza latem żeby wyschło, ale w zime nie ma co ryzykować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki bezdotyk to raczej do końca nie domywa i jak przejedziesz po tym palcem to syfik zostaje, nie wiem czy to dobrze dla lakieru wcierać go irchą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezdotyk? Myjnia ręczna, spłukiwanie większego brudu, potem aktywną pianą i szczotką całe auto myje ręcznie potem spłukuje i nabłyszczanie.. Wiem, szczotką złe rozwiązanie, zakupiłem gąbkę z włosiem i tak bede robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem raz piszesz ze za 7zl moczysz, piana, spłukujesz, nabłyszczasz i ircha wycierasz, a teraz ze to myjnia ręczna i szczotka jeszcze jedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie między programami jedzie szczotą a na koniec spłukuje i woskuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, 2 pistolety, jeden do spłukiwania drugi do mycia z pianą i szczotką... No myjnia ręczna. Irchą wycieram teraz zimą żeby mieć pewność, że wyschnie i nie przymarznie, a latem samo nabłyszczanie i po 2 min auto jest suchutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to wyjatkowo slaby pomysl brac ta szczotke z bezdotyku, ktos przed Toba wpada i obleci sobie kola i progi z blota i piachu i potem to wszystko wciera sie w lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to wyjatkowo slaby pomysl brac ta szczotke z bezdotyku, ktos przed Toba wpada i obleci sobie kola i progi z blota i piachu i potem to wszystko wciera sie w lakier

dokładnie tak,nie raz widziałem jak już sie skonczyla piana na szczotce a jeszcze wszystkie koła tym przeleciał i pozbierał cały syf i zostawił na szczotce,

także taka szczotka na bezdotyku to wiecej szkody niż pożytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to wyjatkowo slaby pomysl brac ta szczotke z bezdotyku, ktos przed Toba wpada i obleci sobie kola i progi z blota i piachu i potem to wszystko wciera sie w lakier

dokładnie tak,nie raz widziałem jak już sie skonczyla piana na szczotce a jeszcze wszystkie koła tym przeleciał i pozbierał cały syf i zostawił na szczotce,

także taka szczotka na bezdotyku to wiecej szkody niż pożytku

dlatego zanim sięgniesz po taką szczotę trzeba ją oblecieć pistoletem, wystarczy pomyśleć i pewne rzeczy przewidzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to wyjatkowo slaby pomysl brac ta szczotke z bezdotyku, ktos przed Toba wpada i obleci sobie kola i progi z blota i piachu i potem to wszystko wciera sie w lakier

dokładnie tak,nie raz widziałem jak już sie skonczyla piana na szczotce a jeszcze wszystkie koła tym przeleciał i pozbierał cały syf i zostawił na szczotce,

także taka szczotka na bezdotyku to wiecej szkody niż pożytku

dlatego zanim sięgniesz po taką szczotę trzeba ją oblecieć pistoletem, wystarczy pomyśleć i pewne rzeczy przewidzieć

może i pomysł dobry ale jak powłazi tego piachu miedzy włosie to niewiem czy to wyplukasz co do jednego ziarenka, najlepiej wozić swoja szczotke i wymieniać :decayed:

ja unikam tej szczotki bo widze co ludzie z tym robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje :) Dokładnie tak, raz z szczotką, bo nie miałem czym, a auto uwalone, aż sie prosiło o umycie.. nIgdy wiecej szczotką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...