Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mycie auta a temperatura minusowa?


Lucas21

Rekomendowane odpowiedzi

W jakiej najniżej temp można myć samochód czy myjnia ręczna zamknięta może być? Obecnie mamy -13 chciałem umyć na myjni, ale boje sie, że nie wyschnie jak trzeba wyjade na mróz woda podochodzi wszędzie zmarznie i jakieś szkody elektryczne bede miał...czujniki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej najniżej temp można myć samochód? Obecnie mamy -13 chciałem umyć na myjni, ale boje sie, że nie wyschnie jak trzeba wyjade na mróz woda podochodzi wszędzie zmarznie i jakieś szkody elektryczne bede miał...czujniki itp.

Raz tylko w zimie popelnilem ten blad i umylem samochod, i pozniej pylalem busem bo nie dalo sie otworzyc drzwi, wszystko poprzymarzalo, nie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo właśnie i drzwi.. Mam koło sie myjnie reczna, ale boje sie zaryzywkować. Niby wysusza tym nabłyszczaczem i woskiem ale.. Strach, że coś mi tam padnie.

Ale też z drugiej strony, aż mnie boli jak widze jak uwalone to auto jest ;/ czarny kolor, a obcnie uwalony tak, że jakby srebrny był... ;/ ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze osuszy tzn ? Mam na myśli myjnie ręczna..zamknięta

Wystarczy, że poczekam chwilę, aż wyschnie po spłukaniu czy jak?

Nie boje sie odrzwi...wytre do sucha szmatką, spryskanie sylikonem w sprayu uszczelnienia i tyle, ale boje się o czujniki różne gdziekolwiek żeby woda sie nie dostała i lód nie zrobił kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze klopotu, jesli sie dobrze osuszy

Tak jesli ma sie garaz mozna, niestety jesli auto stoi caly czas pod chmurka ciezko to widze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś -10 u mnie pojechałem na bezdotyk samoobsługa, bez problemu samochód wymyty i zdążyłem osuszyć, choć już miejscami zaczynało ścinać wode, wszystkie drzwi otwarte, wysuszysz uszczelki i wnęki drzwi, bez problemu mogę otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz, jak latasz po miescie mimo mrozu auto tez jest mokre od topniejacjego sniegu, blota posniegowego itp i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem, na koniec po nabłyszczaniu i spłukaniu szmatka przetarałem dodatkowo żeby szybciej wode ściągnąć z karoseri. Wczoraj było -18 dziś -10 nie przekraczało już, więc.. uszczelki przetarłem, spryslałem sylikonem w sprayu i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyć na bezdotyku ,pojechać na jakiś parking typu galeria handlowa i powycierać do sucha zakamarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyć na bezdotyku ,pojechać na jakiś parking typu galeria handlowa i powycierać do sucha zakamarki

Najprościej :good:...i jest szansa ,że sie wejdzie na drugi dzień do auta :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie polecam ostatecznie po myciu do garazu (opcja) lub po myciu uszcelki powycierac i potraktowac srodkiem do uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawa powycierać uszczelki,

przeciez jak pada deszcz a w nocy mroz i masz dobrze zabezpieczone uszczelki to otwierasz w miare normalnie, zawsze mozna delikatnie obstukac drzwi przed otwarciem w mrozy jak je chyciło

trzeba tez uważać na klamki żeby nie urwac jak naleci tam wody ale delikatnie i z rozumem da sie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz garazu do ktorego wstawisz auta to sa dwa wyjscia wg mnie

poczekac az odpusci (ma byc juz lzej w srodku tygodnia, wiec w czwartek spoko mozesz sie bawic)

jechac na myjnie dotykowa, gdzie masz suszenie w automacie

inaczej - sorry, przy takim minusie nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy szczerze.. Pisząc temat miałem na myśle głównie to żeby jakiś czujnik nie zamarzł czy coś niż czy wejde do auta :) A co do mrozu, w nocy-13 było rano auta białe, zaszronione i spokojnie wszedłem, lekki opór stawiał tylko sylikon na uszczelkach za pierwszym razem po umyciu, przetarciu uszczelki i spryskaniu sylikonem, a rano idelanie. Jedynie co to klapa bagażnika nie chce sie otworzyć-skrzypi przy podnoszeniu, zostawiłem...niech popuści mróz.

Nie dodałem Panowie na początku, że mi chodzil o myjnie ręczną... :) Przepraszam. Nie no gdzie w takim mrozie pod chmurką myć.. :) Mam orlena 800 metrów od siebie 2x ręczna i 1 autmatyczną myjnie, jak już jade zawsze ręczna. Normalnie bym nie mył i przeczekał, ale lakier mam w idealnym stanie czarna perła błysk wszystko szkoda mi to zmarnować tym czym był oblepiny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zime jest zawsze lipa z myciem aut jezeli "spi" ono pod chmurka :facepalm: ja sie juz przyzwyczailem do tego brudu, ale na nasze szczescie szybko robi sie ciemno :wink: ponizej zera na bezdotykowej nigdy nie myje, drzwi sie otworza i wszytsko fajnie ale boje sie o lakier. Nigdy nie wiadomo gdzie jest odprysk, uszkodzenie, a woda i mroz wszystko rozsadzi. Ewentualnie reczna, zamknieta gdzie Panowie wypucuja i powinno byc git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wiadomo gdzie jest odprysk, uszkodzenie, a woda i mroz wszystko rozsadzi.

no niestety auto pod chmurka w okresie jesienno-zimowym z każdą odwilża i mrozem jest na to narażone,

ale jak z tym rozsadzaniem lakieru jest naprawde hmm...

pewnie ile ludzi tyle teori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorzej denerwuje mnie to,ze w zimie np;w ciagu dnia jest cieplo,snieg troche topnieje a wieczorem wszystko zamarza i wtedy na kazdych progach dzwi robi sie warstwa lodu i tylko w tym miejscu zawsze trzyma:kwasny:nawet w lecie po opadach deszczu,jak otworze dzwi,to z progow wylewa sie woda,czy wy tez tak macie,czy tylko umnie tak sie dzieje:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...