Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Woda od kierowcy


Beher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem że ten temat sie powtarza ale próbowałem i sprawdzałem wcześniej inne opcje i poradużytkowników skąd mam wode w autku... Na początku była wszędzie i w dużych ilościach ;( Mieszkam w IRL czyli kierownica po prawej, mam A4 1.6 z 1998 sedana, nie posiadam klimatyzacji. Wpierw sprawdziłem wlot powietrza, plastikowa pokrywa nad nim była zatkana i woda przez niego sie przedostawała do środka. Wyczyściłem i myślalem ze to koniec ale nie ;( dalej mi zalewa niunie... sprawdziłem całe podwozie z kolegą i nic... dziś sprawdziłem strone kierowcy i co odkryłem... "powódź"... Nie wiem skąd ta przeklęta woda tam sie bierze.. zamieszczam zdjącia... cała ta szara mata jest mokra od strony prawej do lewej, ale skąd ta woda na nią sie dostaje ??

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł będę wdzięczny..

Pozdrawiam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0dd26931a878d7bc.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c7966a67b51b414b.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze uszczelke od linki otwierania maski znajduje sie ona na podszybiu idz za linka i na pewno ja znajdziesz taka czarna wystepuje w tym miejscu gdzie linka wchodzi do srodka auta, mogla peknac i tamtedy sie bedzie woda lala tez tak mialem, drugi sposob to obudowa ecu na podszybiu pod obudowa tez jest uszczelka jesli bedzie walnieta to tez przez otwory gdzie ida przewody do srodka bedzie lala sie woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś rynienke pod szybą i odpływy i były drożne.. przeczyściłem na wszelki wypadek brud zeby juz miec to zgłowy... Sprawdziłem też uszczelke od linki, trzymała bardo dobrze ale na wszelki wypadek dałem sylikonu.. wykluczjac rynienki i odpływy wody jest mnostwo w autku ;( sama uszczelka gdyby przeciekala nie przeuscila by tyle wody... czy ktoś ma inne pomysły :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarantuje Ci ze to uszczelka linki jeżeli masz drożne odpływy

nalej sporo wody obok ECU, poczekaj troche, woda powinna zaczac leciec po podstopce we wnetrzu

w dziale warsztat masz rowniez krok po kroku opisane jak uszczelnic obudowe ECU

a potem pozostaje tylko zakup grzejniczka i oczekiwanie az wszystko wyschnie

nie oczekuj ze wysuszysz w ciagu tygodnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tą poradę z ECU :) znalazłem w warsztacie.. mam nadzieje ze w weekend nie bedzie padało to zrobie z tym ECU na wszelki wypadek... uwszczelke od linki juz obłożyłem silikonem wiec to też juz wyeliminowałem ze swojej listy :tongue4: a jak nie pojdzie to chyba kupie rybki i będę w niuni chodował :cool1: sie okaże...

Pozdrawiam[br]Dopisany: 21 Sierpień 2008, 18:23 pm_________________________________________________WItam... Odkręciłem wczoraj górną pokrywę od ecu i co i nic.. suchukow.. woda tamtędy się nie przedostaje chyba do auta... następne podejrzane miejsce odpadło czy ma ktoś jakiś pomysł, byłbym wdzięczny :cool1:

podrawiam[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2008, 07:24_________________________________________________Witam ponownie :tongue4: Czy ktoś wie lub zna stronke gdzie jest opisany lub w wersji obrazkowej dmontaż kawałk deski rozdzielczej pod kierownicą?? Bo chce jakoś sie dowiedziec z kąd mi ta przeklęta woda cieknie... Komputer sprawdzony i na wszelki wypadek zasilikowany, tak samo jak uszczelka od linki. Sprawdzone wloty powietrza od ogrzewania. Udrożnione wszytskie odpływy... A dalej Cieknie :confused4: czy toś ma jakiś pomysł z kąd i wie jak sie zabrac do małego demontazu, bede wdzieczny..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka ja tez mieszkam w irlandii i mam ten sam problem z ta woda w srodku mam i u kierowcy i u pasazera zakleilem wszystko i dalej mam wode teraz bede probowal bo przeczytalem ze z drzwi ida kable z szyb elektrycznych do samochodu ze jest mozliwosc ze tamtedy leci woda dzisiaj troche popadalo i faktycznie tam cieknie mi woda sprobuj moze to bedzie to :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatni weekend zlokalizowałem problem, a mianowicie... Uszczelka od linki gazu prawdopodobnie się poluzowała, gdyż jest przekręcona i z tamtąd cieknie... Świadczy o tym mokra wykładzina w bardzo wąskim "Kręgu" zaraz koło drążka od kierownicy dokładnie pod i po prawej... Niestety nie ma jak sie dostać do niej od środka, wiec musze kompa od zewnątrz znów odkręcać gdyż przechodzi zaraz pod nim i mam nadzieję że dostanę sie z tej strony. Jak naj łatwiej to sprawdzić.. wystarczy odkręcić deske rozdzielczą pod kierownicą (2 śróbki pod i 2 z boku po lewej koło bezpieczników) i iść po pedale gazu, zlokalizować linke i bedzie wiadomo, powinien być zaciek, jeżeli nie ma najlepiej jak ktoś poleje wode zaraz koła komputera pod maską, zaraz powinno cieknąć jeżeli jest przeciek.

Jeżeli masz wode po stronie pasażera sprawdź wlot powietrza, po prawej stronie pod maska masz plastik, ściągnij go, wyciągnij filter pyłkowy i włóż rękę. Jeżeli jest mokro prawdopodobnie tamtędy sie dostaje ( u mnie też tak było). A po stronie kierwcy, dużo pomysłów sprawdz też moj jak dalej cieknie.

Pozdrawiam

P.S. Mam nadzieję że komuś pomogły moje zmagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...