Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spalanie LPG - chyba trochę za dużo


kriiis

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mówiąc o spalaniu weźcie pod uwagę to że każdy ma inne warunki. Jazda po "mieście" w mniejszej miejscowości to nie to samo co jazda po dużym mieście, albo dużym i zakorkowanym. Jeden wyjeździ cały zbiornik po mieści i wyjdzie mu spalanie 12l, inny również i wyjdzie 15l. Ale ten pierwszy nie będzie miał przestojów a jedynie częste ruszanie, przyśpieszanie i zatrzymywanie a ten drugi dodatkowo między tymi cyklami będzie stał po 10 minut w korku na każdym skrzyżowaniu.

Po przeprowadzce do Poznania mnie też zaskoczyło spalanie które potrafiło dochodzić do 15l, no ale jak podczas korków potrafiłem przez godzinę przejechać 6 km to nie ma co się dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mówiąc o spalaniu weźcie pod uwagę to że każdy ma inne warunki. Jazda po "mieście" w mniejszej miejscowości to nie to samo co jazda po dużym mieście, albo dużym i zakorkowanym. Jeden wyjeździ cały zbiornik po mieści i wyjdzie mu spalanie 12l, inny również i wyjdzie 15l. Ale ten pierwszy nie będzie miał przestojów a jedynie częste ruszanie, przyśpieszanie i zatrzymywanie a ten drugi dodatkowo między tymi cyklami będzie stał po 10 minut w korku na każdym skrzyżowaniu.

Po przeprowadzce do Poznania mnie też zaskoczyło spalanie które potrafiło dochodzić do 15l, no ale jak podczas korków potrafiłem przez godzinę przejechać 6 km to nie ma co się dziwić.

No tak to jest w tym Poznaniu ;) Moje Audi spala 15-16 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w trasie 600km jazda powyżej 140km/h spalanie ~13 litrów

W mieście ok 13 litrów

W trasa/miasto ~11.5-12.5 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę:

- najniższe spalanie na trasie z okolic Olkusza do Karpacza to 12,7 l/100 km LPG (starałem się trzymać 150 km/h, gdy TIRy to wiadomo 90 km/h ale było i 200 ;))

- jeżdząc w koło komina to około 15 l/100 km

2.8 quattro tiptronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 ADR

Je mi od 10 do 11 litrów gazu na setkę, jazda praktycznie tylko po mieście, ale jakoś specjalnie nie żałuje sobie tego co mam w zbiorniku, bo co to za przyjemność jeździć takim autem jak baba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...