Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik centalnego zamka- instalacja.


dawidoks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały dylemat odnośnie podłączenia sterownika mentalnego zamka SM-188f. Na wstępie dodam schematy.

99_1271761015.jpg

2_4521.jpg

Teraz pytanie brzmi następująco: Czy podłączenie po dwóch minusach jest prawidłowe w B5'tce? Wszystko działa, zamyka i otwiera. Nie wadzi to w instalacji, nie przeszkadza, nie koliduje?

Miałem wcześniej założony alarm firmy Geotronic, lecz zgubiłem pilot i nie dopasowałem innego.

Drugą sprawą jest domykanie szyby. Sterownik posiada dwa czasy zamknięcia zamka, 0,5 i 3,5 sekundy. Przestawiłem na 3,5s, szyba zaczyna się domykać, lecz w pewnym momencie przestaje. W jaki sposób wydłużyć ten czas lub ewentualnie ominąć ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sterowanie minusem i tak ma być nic się nie wydarzy,domykanie szyb szary trzeba oddzielnie podpiąć w przypadku tego alarmu tylko nie pamiętam już gdzie

ustaw zamykanie 0,5 sek nic innego nie zrobisz w tej sytuacji

pod podsopnicą jak wiesz są kostki i tam znajdziesz sygnał komfortu gdzie podpinasz szary kabel od centralki

trzeba było zakupić centralkę która ma zamykanie już wydłużone do ok.~ 25-30 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej przedliftowej B5 jest sterowanie minusem? Też mam problem ze starym pilotem i zakupiłem nową centralkę ale nie do końca rozgryzłem jak to podłączyć:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, a przypadkowo szary od domykania szyb jak zamienię z białym to nie będzie banglać? Na elektrodzie piszą, że na tym kablu(fioletowy) jest 30s. 10 min sprawdzę i wracam.

---------- Post dopisany at 20:23 ---------- Poprzedni post napisany at 20:07 ----------

Mądry polak po szkodzie.

Nie bangla w ten sposób. Jaki kolor tego kabla tam idzie? Bo do starego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dokładniej? Zwarcie +12V z szarym i na Amperach tylko 3,5 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z rana to rozwalę pomalutku. Będzie śmigać, jak do tej pory zrobiłem aż tyle, szyby też się zamkną do samego końca.

---------- Post dopisany at 14:52 ---------- Poprzedni post napisany at 00:51 ----------

Rzeczywiście szary kabel podaje dłużej impuls -.

---------- Post dopisany at 15:15 ---------- Poprzedni post napisany at 14:52 ----------

Podłączony pod kabel od domykania w kostce od modułu komfortu koło nóg. Efekt? Zero, jak domykały się do połowy tak domykają się nadal do połowy. Ze zworkami trzeba coś kombinować? Póki co na 3,5 sek mam ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tutaj ma czas impulsu(jego długość by wystarczyła, czyt. z szarego kabla od sterowania modułem) jeżeli podając z niego napięcie szyba nie domyka się. Domyka się jedynie wraz z podaniem impulsu na zamknij, przez 3,5s potem gdy przestaje szyba się zatrzymuje.

---------- Post dopisany 01-02-2014 at 12:44 ---------- Poprzedni post napisany 31-01-2014 at 19:58 ----------

Nikt nic? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskając ZAMKNIJ ,na szarym przewodzie powinien pokazać się minus na czas potrzebny do zamknięcia szyb (Czas ten jest przeważnie ustawiony przez producenta na ok 20sek).

---------- Post dopisany at 20:27 ---------- Poprzedni post napisany at 20:23 ----------

Przed chwilą przeczytałem , że czas impulsu w tym sterowniku powinien wynosić 15 sek.

---------- Post dopisany at 20:35 ---------- Poprzedni post napisany at 20:27 ----------

I podstawowe pytanie czy masz domykanie szyb z kluczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam domykanie szyb z kluczyka. Na szarym po przyciśnięciu zamknij idzie rzeczywiście minus przez 15sek, lecz nie ma on 500mA a dokładnie 200mA. Skopany układ czy mi się wydaje? :) Tracę głowę bo wszystko działa tylko kurde te szyby nie domykające się do końca.

---------- Post dopisany 05-02-2014 at 23:49 ---------- Poprzedni post napisany 02-02-2014 at 22:48 ----------

Ni huhu, jadę do elektryka by to sprawdził. Jeszcze mi doszedł licznik niedziałający. Olaboga FIS mod. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem podłączone według tej instrukcji, wynik? Szyby nadal się nie domykają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sterownik dawał minus przez 30 sekund więc problemu z tym nie było. Może problemem jest faktycznie napięcie, spróbuj może podłączyć to przez przekaźnik zwierno-rozwierny (3zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję. Jeszcze jedna sprawa, oświetlenie wnętrza się nie załącza teraz co jest troszku dziwne. Tzn czasem złapie czasem nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak zmienić czas impulsu na sterowniku? po otwarciu auta od razu zjezdzaja szyby. z tego co wyczytalem domyslam sie ze jest za dlugi impuls. dodam ze na sterowniku jest jedna zworka mozna ja ewentualnie zdjac ale chyba nie widac rezultatow... teraz mam podlaczona centralke naprzemiennie na jednym przewodzie ale nie dziala domykanie szyb i oswietlenie wnętrza

---------- Post dopisany at 08:43 ---------- Poprzedni post napisany at 07:38 ----------

wyczytalem w instrukcji sterownika ze domyslny czas sterowania ustawiony jest na 0.8 sek a dla zamków pneumatycznych powinno sie go wydłużyć poprzez wyjęcie zworki do 3.5 sek. co poczyniłem... niestety nie doczytałem że wyjątkiem sa zamki pneumatyczne z funkcją komfort dla których czas sterowania powinien zostac 0.8 sek. aby nie uruchamiało się domykanie szyb. Mi teraz szyby wariują a po założeniu zworki spowrotem czas sterowania "chyba" pozostał na 3.5 sek. jak można przywrócić (zresetować) sterownik aby jego czas powrócił do domyślnych 0.8 sek. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...