Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sterownika silnika EDC15 - pytania


Gaszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prawdopodobnie padl mi sterownik w aucie - non stop sypie blad przeplywki a wszytko pod maska sprawdzone/wymienione.

Chce zakupic inny sterownik, uzywany od Audi badz VW i w zwiazku z tym mam pytania:

- czy koncowka numeru musi byc ta sama np mam 038906019LJ i czy moge wsadzic dowolny od AVF badz jakiegokolwiek PD, np 038906019GQ?

--> oznaczenia ECU Ross-Tech: VAG-COM: Label File Redirection

- jak sciagnac IMMO z innego sterownika nie znajac jego PINu?

- ew. czy mozna zrobic klona calego sterownika po kablu i ew. jakim programem, zeby nie musiec sciagac IMMO, adaptowac wszystkiego po kolei itp.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer powinien się zgadzać oraz wersja softu, są w nim zawarte np. nr. wtrysków, wyposażenie auta,

Zrobić klona mozna bez większego problemu ale wgrywając swoją starą zawartość do nowego sterownika możesz mieć ten sam błąd co w oryginalnym sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinieneś mieć dokładnie ten sam numer sterownika.

Gdyby wersja softu była taka sama - super.

Ze starego sterownika musisz ściągnąć wszystko co jest we flashu i eeprom procka + eeprom zewnętrzny.

Wgrywasz na nowy sterownik i działa.

Ewentualnie mogą być problemy z immo ale klona z tego sterownika nie przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDC 15 do PD wszystko łykają. Smiało kolonowac wrzucac emproma z flashem i bedzie zasuwac. Żeby zrobic klona musiałbyś użyć fejsów takich zeby poczytac eemproma i flasha np Vag Dash Can i Mpps. W EDC 15 masz tylko flash i emprom, nie ma empromu procka (zaczyna sie od edc 16)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...