Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TIP; Sztywny dolot; CAI


Damiandix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy jest istotna różnica pomiędzy TIPem dedykowanym pod stożek a dedykiem pod ori puszkie? Bo tak na chłopski rozum, króćce są w tych samych miejscach, przy turbinie jest w tym samym miejscu, kąt wychylenia od pionu taki sam. Ewentualnie może być dłuższy przy filtrze, ale to też chyba nie jakoś spektakularnie.

Po prostu jestem ciekaw czy jak wstawię stożek to będzie możliwość powrotu do ori puchy.

Dzięki z góry za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicy wielkiej nie ma tyle tylko że jak masz pod ori puszke to stożek bedzie wysoko i blisko turba ale jak bedziesz chciał to założysz stożek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie robią po 400KM na seryjnej puszcze ale niektorym widać potrzebne jest takie G :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn te doloty na allegro naklada sie na seryjny tip ? Jesli tak to troche lipa... Wszystko co na plastiku to lipa :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość wsadzenia ori puszki to ok, gorzej jak nie masz jak zamontować ori puszki. Ogólnie stożek nie jest zły tylko trzeba dobrze go odseparować do turbiny a to też jest sporo robotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie robią po 400KM na seryjnej puszcze ale niektorym widać potrzebne jest takie G :)

Spokojnie, spokojnie decyzja jeszcze nie zapadła. Gdzieś czytałem że ori puchy potrafią lepiej pracować od stożków i są bezobsługowe. Do tego lubi siadać MAF. No i separację mamy z głowy. Dla mnie manele mają być funkcjonalne.

Kupiłbym TIP pod stożek do ori puchy, aby ewentualnie kiedyś mieć możliwość doklejenia stożka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dłuższego silikona będzie trzeba użyć, żeby stożek porządnie zamontować... ew. kawałek kwasa jeszcze...

Po prostu z oryginalnej puchy masz otwór inaczej, pod innym kątem, niż jak byś miał stożek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie małe odczucia z mojej strony co do stożka i puszki. Jeździłem dłuższy czas na stożku, który w końcu wyzionął ducha. Założyłem ori puszkę i wyraźnie odczułem spadek dynamiki auta na wyższych obrotach. Zakupiłem kolejny stożek i czuć że jest lepiej. Silnik AEB ze zmienionym softem + FMIC, brak kata, przelotowy środkowy tip i nieco inne świece. Moim zdaniem nie jest normą że na puszce do 300 czy 400 KM jest lepiej. Co do uszkodzeń przepływki, po trzech latach jazdy na stożku moja nadal działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...