Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś piszczy po wymianie tarcz i klocków


Debian27

Rekomendowane odpowiedzi

Kurka wodna Panowie w środe miałem wymieniane klocki z tarczami wczoraj jak jechałem nic nie słyszałem natomiast jadąc autkiem usłyszałem metaliczny dźwięk który ...na luzie było go słychać przy hamowaniu znikał po puszczeniu pedału znowu to samo.......co najciekawsze stanąłem na moment i dalej było go słychać na postoju ale po 5 s ustał.....dodam, że od wymiany zrobiłem jakieś 80 km i nie katowałem hamulców... Co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stanąłeś i nadal było słychać pisk to winne nie są hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może stanął ale koła się dalej kręciły:facepalm:

:shock3:

jak jedziesz i piszczy moze cos obciera,jak hamujesz i piszczy to moga być klocki

ale jak stoisz to raczej te wersje odpadają

osprzet silnika,łozyska alternatora,napinacze...

ciezko cos doradzic jak nie słychać dzwieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz najpierw przy zacisku osłone klocków czy nie ociera o tarczę. Albo czy klocki są dobrze wsadzonę chyba ze pod zacisk podeszła gdzieś rdza to trzeba przeczyścić to przykłady które ja miałem można to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u majstra który mi to wymieniał i mówił, że jest wszystko ok zamontowane...kurde szkoda, że przed wizytą u niego nie przeczytałem waszych wpisów bo bym wspomniał o rdzy itp....bo ona nawet nie ściągnął koła a jedynie na podnośniku posprawdzał klocki .....ale co jeszcze jaka może być przyczyna tego, że na prawej tarczy mam po środku jej długości linie na całym okręgu natomiast lewa tarcza wygląda jak nówka?? on mówił, że to wina klocka z prawej strony. Ponadto co ciekawe.... na podnośniku zapaliłem i zarzuciłem bieg 1, 2, 3 i wyobraźcie sobie, że tak od ~30-40 km zaczyna dosłownie "kwakać" nie jest to jakiś odgłos tarcia nie jest to odgłos metaliczny a jedynie no "kwakanie" no może tak trochę przechodzące w piszczenie :D czy to może byś łożysko w kole ?? Co najlepsze to ja już to dawno słyszałem ale gdzieś ktoś mi nie wiem czy nie na forum mówił, że może to być wina zawieszenia .....ale zdziwiło mnie to , jak auto było na podnośniku bez obiążenia i też był ten dziwny dźwięk...może ktoś się już spotkał z takim czymś ??dodam , że jak teraz jechał do pracy to otwrłem okno to to kwakanie z tego co pamiętam kiedyś to było tak od 30 to 40 km powyżej ustawało natomiast teraz utrzymuje się nawet do 70 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ryse na tarczy to osłona klocka lub sam klocek innej opcji nie ma

---------- Post dopisany at 15:23 ---------- Poprzedni post napisany at 15:21 ----------

Mi podeszła rdza pod klocek i osłona si

---------- Post dopisany at 15:25 ---------- Poprzedni post napisany at 15:23 ----------

Się podgieła i chaczyła o tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zrobilem 30km i prawa tarcza byla tak goraca ze dotknac sie jej nie dalo natomiast lewa rowniez byla goraca ale zdecydowanie mniej niz prawa i moze rzeczywiscie ten dziwny dzwiek piszczenie kwakanie to oslona klocka odgieta wali po tarczy i daje taki pisk. . . co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciągaj koło zerknij na zacisk i ta osłone albo klocek a mechanikowi powiedz że na podnosniku niech sam usiądzie bo trzeba sciagnąć koło krecić tarcza i patrzeć gdzie trze bo niedługo zajedziesz tarcze albo ci klocek pęknie i bedzie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on ogolnie krecil calym kolem jak auto bulo na podnosniku to na calym obrcie bylo szuranie ale nic poza tym. Mowil ze tak ma byc?!prawda czy nie ?

---------- Post dopisany at 17:15 ---------- Poprzedni post napisany at 17:10 ----------

aaa i jeszcze jedno kazal mi tak jezdzic a ze za jakis czas zobaczymy co bedzie. . . moge tak jezdzic nie rozwale nowych tarcz z tego co wczesniej pisalem ze jest krecha po srodku to jak przejechalem palcem z gory na dol po tarczy to nie czulem aby byla tam jakas wyczywalna rysa. . . dlatego z tego co piszecie ze oslona klocka to kurde bardzo prawdopodobne ze to ona trze o gorna czesc tarczy powodujac pisk i wizualne starcie tarczy od polowy do gornej krawedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiskiwanie może być w tedy gdy hamujesz jak nowe hamulce to klocek sie dociera jak piszczy podczas jazdy nie ma innej opcji z tego co piszesz to osłona musi chaczyć może nie wyczuwalna ale dla tarczy to nie służy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie , ale tez dziwne bo jest to slyszalne w zakresie 30~40 km/h tak do 70 a i do tego sa momenty jak przestaje na moment piszczec. Trzeba do innego mechanika!

---------- Post dopisany 01-02-2014 at 10:33 ---------- Poprzedni post napisany 31-01-2014 at 20:21 ----------

chlopaki a mowicie o oslonie klocka ze sie podgiela ale ja tam nie widze zadnej oslony jedynie zacisk i klocek . . .po drugie byelm teraz zerknac na stare tarc,e i klocki i prawa tarcza rowniez byla bardziej zjechana od gornej krawedzi do srodka tak samo klocek. Dodam ze podcza hamowania nie sciaga mnie w zadna strone. Moze kiedys audiczka dostala strzala w prawe koło...i cos tam sie zwichrowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.co najciekawsze stanąłem na moment i dalej było go słychać na postoju ale po 5 s ustał

A jak z tym piskiem na postoju ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pisk na postoju to była moja jakaś paranoja bo już tego nie ma. natomiast stary Koco k również był nierówno zdarty co wskazuje na zacisk. Ale najciekawszy jest ten pisk. Żałuję że tego nie nagrałem ale bylem w aucie 2m npm. Stawiałbym na łożysko ale przecież ono nie piszczy. Może rzeczywiście cos haczy o tarcze i od 40km/h zaczyna kwakać. Od pon. ;będę to diagnozował i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tloczek w zacisku albo trzpienie w jarzmach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wstępna diagnoza jest taka, że to tłoczek w zacisku bo tarcza za mocno się grzeje a co do tego dziwnego dźwięku to ponoć łożysko......pytanie do mechanika ale łożysko "huczy" a ten dźwięk jest jakby ocierała guma o gume....a on mówi, że ponoć w łozysku jest rownież jakaś gumka......???!!! Kolejne pytanie Panowie nie mam osłon z przodu na tarczach czy ten typ tak ma ??

---------- Post dopisany 07-02-2014 at 09:47 ---------- Poprzedni post napisany 05-02-2014 at 17:53 ----------

???

---------- Post dopisany at 13:33 ---------- Poprzedni post napisany at 09:47 ----------

Panowie ktoś podpowie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze zajmujemy sue tutaj jasnowidztwem ???

Wywal caly ten syf i sprawdz co sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a co z osłonami tarcz ...montowali fabrycznie w 1z z 96 rok czy nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...