Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwnie mienki pedał po wymianie hamulców i płynu.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
:hi: Panowie mam taki mały problem, po wymianie hamulców z tyłu + płynu hamulcowego pedał hamulca zrobił się "dziwny". Tzn muszę go głębiej wcisnąć żeby zaczął hamować, jest strasznie miękki :kwasny: wcześniej tak nie było, co spowodowało tą zmianę ? Może jak pojeżdżę trochę powróci to do normy ?
Opublikowano

Strasznie wqurwia mnie jak czytam"wymiana hamulcow"

Napisz co zes wymienil w tym pudle ale konkretnie

Opublikowano
  • Autor

zacisk, jarzmo, tarcze, płyn hamulcowy. Standard na 288 z b7.

Opublikowano
Strasznie wqurwia mnie jak czytam"wymiana hamulcow"

Napisz co zes wymienil w tym pudle ale konkretnie

Dev bez stresu mamy weekend:wink:

Sam wymieniałeś czy serwiś??

Grzebane coś w zaciskach??oprócz przetaczania płynu??

jak wymieniony płyn hamulcowy??

Opublikowano
  • Autor

dałem to do zrobienia znajomemu mechanikowi :whistling:

Opublikowano
dałem to do zrobienia znajomemu mechanikowi :whistling:

Piszę bo też tak miałem ostatnio,wymieniałem tył i zacisk był zapieczony.Wymiana uszczelek itd mechanik(dałem mu chwile prawdy)nie zalany zacisk,nie odpowietrzony do końca(najlepiej odpowietrzeniem do góry),wyjechałem z warsztatu o 24 jadę hamulec i wpadł.Zrobiłem to sam i jest miękki(wspomaganie działa:grin:)ale jak mu depne to staje dęba.

Opublikowano
  • Autor

Krzysiek zmień ta czcionkę bo nie da się czytać :kwasny:

Opublikowano

musisz dobrze odpowietrzyć zaciski. Zaciski 288 ciężko się odpowietrza, najlepiej robić to jak są jeszcze wykręcone. Blokujesz tłoczek i potrząsasz podczas odpowietrzania.

Opublikowano

Mówisz i masz

Tak poważnie,pewien czas był trochę tępy tzn jedna droga do NL(1.3k km) i wszystko chula jak trzeba

Opublikowano
  • Autor
musisz dobrze odpowietrzyć zaciski. Zaciski 288 ciężko się odpowietrza, najlepiej robić to jak są jeszcze wykręcone. Blokujesz tłoczek i potrząsasz podczas odpowietrzania.

kurcze nie mam warunków do takich napraw :kwasny: a nie masz tam kogoś do kogo mógł bym postawić auto i by mi ogarnął ??

Opublikowano

Nie znam mechaników. Ja wszystko sam ogarniam w aucie, bo mam garaż z kanałem. Jak się zrobi cieplej to możesz podjechać, bo niestety garaż nieogrzewany:kwasny:

Opublikowano
  • Autor

ok, będę pamiętał, bo w przyszłym tygodniu ma być cieplej :decayed:

Opublikowano

No właśnie też czekam na ocieplenie, bo będę wymieniać rozrząd i przednie tarcze.

Opublikowano
  • Autor

mogę wpaść pomóc, ja pomogę Ci a przy okazji się odpowietrzy to :wink: w sumie to bym miał jeszcze 2 rzeczy do zrobienia ale szczerze mówię się na tym nie znam :doh: a o dobrego mechanika który zrobi wszystko dobrze bez problemów jest strasznie ciężko :facepalm:

Opublikowano

Możesz wpaść, masz tylko 40 min drogi. A co masz jeszcze do zrobienia?

Opublikowano
  • Autor

dokładnie, nie daleko. Łożysko sprężarki klimy, muszę jeszcze wymienić czujnik temperatury bo padł i coś teraz mi się dziś zrypało z poziomowaniem xenonu :facepalm:

daj znać kiedy tam będziesz grzebał :wink:

Opublikowano

z czujnikiem poziomu jest taki problem, że przez otworek we wtyczce dostaje się do środa wilgoć. Styki śniedzieją i przestaje działać. Na forum jest wątek w którym pokazuje jak to naprawić.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-naprawa-czujnika-samopoziomowania-swiatel-135635/

Opublikowano
  • Autor
:thumbup1: chyba zacznę u Ciebie serwisować auto :wink:
Opublikowano

1. zapowietrzone tylne zaciski

2. trzeba czekać aż sie dotra klocki z tarczami

najpierw odpowietrzenie, wzrośnie wówczas siła hamowania co przyśpieszy proces docierania a co za tym idzie poprawy skutecznosci hamowania

Józek tarcze i klocki dałes nowe czy jakieś używane ?

Opublikowano
  • Autor

tak nówki są :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.