Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Klima a parowanie szyb


sahipp

Rekomendowane odpowiedzi

kolego freon chyba sie nie zrozumielismy jaka woda w skraplaczu? jezeli chodzi Ci o uklad chłodniczy i skraplacz to tam nie ma zadnej wody i tam nic nie zamarznie a klima nie wlaczy sie ponizej 5 stopni pwenie dlatego bo przy niskich temperaturach olej w sprezarce robi sie gesty i latwo uszkjodzic sprezarke np. zerwac wal a np w renault laguna jest tak ze klima zalancze sie zawsze z wlonczeniem nadmuchu na szybe nie zaleznie od temperatury ale tam prawdopodobnie zastosowana jest grzalka

Wtedy grzejesz, nawiew na szyby i ustępuje. Ja nie mam z tym problemu

to naprawde tylko sie cieszyc bo u mnie to nie daje rady (filtr nowy) szyba odparowywuje ale nigdy w 100% zawsze cos zostaje najbardziej na dole i po bokach, u mnie tez ma duzy wplyw to ze auto stoi na dworzu :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez skraplacz miałem na myśli miejsce, gdzie skrapla się woda w postaci pary, czyli parownik :>

włącza wyłącza :)

polecam linki poniżej

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_klimatyzacja_w_zimieauto-t3267.0.html;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego freon naprawde fajna lektorka przeczytalem kawalek bo nie mam za duzo czasu teraz ale jak chwilke znajde to napewno przeczytam calosc, to teraz tak szybko sprobuje Ci wytlumaczyc o co chodzi: w ukladzie klimatyzacji jast czynnik chlodniczy, nie moze tam znajdowac sie zadna woda, dlatego jezeli co kolwiek sie tam pojawi to powinno byc wylapane przez filtr(osuszacz) jezeli osuszacz nie daje juz rady i jakas woda krazy w ukladzie to dopiero moga sie dziwne rzeczy dziac i teraz wazne takie cos moze pojawic sie zawsze nie zaleznie od pory roku a wtedy wymiana filtra azot itd cos takiego czesto moze wystapic jak uklad byl nieszczelny i cala wilgoc nie zostala usunieta przed napelnieniem, pozatym nic nie moze zamarznac ewentualnie gdy np. uszkodzi sie czujka na parowniku to moze sie zabic lodem - rowniez nie zaleznie od pory roku, a jeszcze gdzies tam wyczytalem ze w 0000 pow.99r jakos inaczej jest z tymi temperaturami zalanczania klimy pewnie dlatego ze jast tam grzaleczka, na takiej zasadzie dzialaja np.agregaty chlodnicze ktore sa umieszczone na dworzu i ryraja przez caly rok, masz grzalke ityle a wszystko po to zeby nie uszkodzic sprezarki

sorki ze troche od tematu odeslismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Użytkuję swoją Audi w Wielkiej Brytanii. Otej porze roku deszcz pada tu 23 godziny na dobę,wilgotność wysoka. Jeżdżę z wyłączoną klimą bo nie ma potrzeby jej teraz włączać. Temperatura w autku ustawiona na 19-21 stopni.Rano po odpaleniu auta (wiadomo szybki zaparowane a czasem przymarznięte od zewnątrz)wystarczy załączyć tryb szybkiego odparowania szyb i po kilkunastu sekundach szybki czyste.Sporadycznie szyby lekko zaparują podczas jazdy wiec znowu na kilka sekund tryb odparowania i po kłopocie.Zaznaczam,że wszystko to na wyłączonej klimie.Wszystko działa tak jak należy,klimatronic to świetna rzecz i nie chciałbym już auta bez niego.

Jeśli dobrze zauważyłem, kolega jeździ a4 B6 i jęsli dobrze sie orientuje, bo ostatnio miałem okazje sie przyjżeć to w B6 nie masz włączania klimy...ten system jest tak zaprojektowany, że sam wie kiedy co ma sie zalączyc zależnie od ustawień na panelu ( mowa o dwustrefowym klimatroniku - bo to testowałem)...tam nie ma przycisku wyłączenia ręcznego klimy...więc jesli właczysz odparowanie szyby to obstawiam, że uklad klimy sie załącza ale kierowca wcale o tym nie musi wiedzieć...ten układ znacznie sie różni od tego z B5 ...przynajmniej jesli chodzi o sposób sterowania...Jeśli sie myle poprawcie mnie prosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...