Skocz do zawartości
IGNOROWANY

w miare glosny silnik


radekjez

Rekomendowane odpowiedzi

witam chlopaki podpowiecie cos na ten temat jak odpale swojego audika to mam wrazenie jak zlapie temp 60-70C ze jade dizlem nie wiem co moze byc poznij troche cichnie ale z rana jest masakra normalnie ja dizel kazdy mi mowi z glosny ten silnik dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popraw stylistykę pytania bo ciężko się połapać o co ci chodzi, a tu masz coś do poczytania http://a4-klub.pl/2-0-219/2-0-alt-halas-rozgrzaniu-silnika-269146/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chlopaki podpowiecie cos na ten temat jak odpale swojego audika to mam wrazenie jak zlapie temp 60-70C ze jade dizlem nie wiem co moze byc poznij troche cichnie ale z rana jest masakra normalnie ja dizel kazdy mi mowi z glosny ten silnik dzieki pozdrawiam

Kolego jeśli dobrze zrozumiałem twoje zagadnienie, to wydaje mi się że ten typ tak ma, ja też mam taki motorek u siebie, ale mi osobiście podoba się jego praca, kolego ten motor ma 2 wałki rozrządu i z tego co wiem 20 zaworów i do tego jest wolno ssący. Może jakiś olej masz nie taki jak trzeba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz się okaże że ma wlany jakiś castrol albo inne cudo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej mam wlany mobil 5w50 a jaki olej polecacie ja zastanawialem sie nad valvoline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego temat oleju jest tu "dogłębnie" poruszony, wystarczy poczytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz się okaże że ma wlany jakiś castrol albo inne cudo...

Wszędzie kolego to samo piszesz, a nie widzę nic konstruktywnego w tych wypowiedziach, udupił Ci ten olej jakiś silnik? , moje auto jeździło na Castrol Magnatec 10W40 przed tym jak kupiłem, od 4 miesięcy też na takim jeżdżę i wszystko gra, więc nie generalizujmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz się okaże że ma wlany jakiś castrol albo inne cudo...

Wszędzie kolego to samo piszesz, a nie widzę nic konstruktywnego w tych wypowiedziach, udupił Ci ten olej jakiś silnik? , moje auto jeździło na Castrol Magnatec 10W40 przed tym jak kupiłem, od 4 miesięcy też na takim jeżdżę i wszystko gra, więc nie generalizujmy ;)

ten olej udupił niejeden silnik...rozkręć swój i zobacz kotku co masz w środku :hi:

---------- Post dopisany at 15:28 ---------- Poprzedni post napisany at 15:26 ----------

Twoje porady sugeruję że jesteś naprawdę "fachowcem", bo tylko "fachowiec" radzi żeby "pomacać odmę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie jestem fachowcem, ale przynajmniej nie wciskam swoich racji gdzie popadnie, za to staram się pomóc na tyle na ile potrafię i akurat niczego złego nie powiedziałem.

Mam taką jedną dobrą zasadę: działa- nie dotykać, więc grzebał zbędnie nie będę skoro problemów z samochodem pod tym względem nie mam. Ale jak widzę, że ktoś się upiera przy czymś bez argumentów to muszę się odezwać. Czytałem wszystkie wątki o ALT + olej i na czym by ludzie nie jeździli były problemy, albo nie było ich w ogólne nigdy niezależnie od oleju. Nie ma reguły.

Pozdro :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie jestem fachowcem, ale przynajmniej nie wciskam swoich racji gdzie popadnie, za to staram się pomóc na tyle na ile potrafię i akurat niczego złego nie powiedziałem.

Mam taką jedną dobrą zasadę: działa- nie dotykać, więc grzebał zbędnie nie będę skoro problemów z samochodem pod tym względem nie mam. Ale jak widzę, że ktoś się upiera przy czymś bez argumentów to muszę się odezwać. Czytałem wszystkie wątki o ALT + olej i na czym by ludzie nie jeździli były problemy, albo nie było ich w ogólne nigdy niezależnie od oleju. Nie ma reguły.

Pozdro :drinks:

jak to nie ma reguły? To co, tego ALT-ka po pijaku skręcali? Jeden się udał a drugi już nie? Według mnie jedna zasada jest w przypadku tego silnka prawdopodobna: LongLife + Castrol = nieszczęście. Mój na Castrolu 5W30 przejechał w trybie Long Life przejechał w Niemczech tylko 30 tyś. km a później to go przechwyciłem, wlałem Motula i wymieniam co ok. 12-15 tyś. km. I problemy nie występują. Ale jak auto nalata w Niemczech 200 tyś km w tym trybie, jest niejednokrotnie przegrzane (bo jak ma iść w ludzi to go Niemiec na pewno nie oszczędza) a potem trafia do Polski to nie ma się co dziwić że takie auto nie spełnia naszych oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...