Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wkrętarka Hitachi, który model wybrać ?


Deko

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy proszę o pomoc w wyborze wkrętarki Hitachi z przeznaczeniem do prac domowych.

Producent Hitachi (tutaj nie kombinujemy z innymi producentami), miałem już do czynienia z wkrętarką Hitachi (nie pamiętam jaki to był model) i jestem w 100% przekonany do tego produkty pytanie tylko, który model lepiej wybrać? Różnica cenowa jest bardzo mała, proszę o pomoc/doradzenie, który model będzie bardziej przydatny w pracach domowych. Przyznam się, że kompletnie nie znam się na tego typu sprzęcie i nie wiem na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze.

KONTAKT S.A. Centrum Zaopatrzenia Technicznego - HURTOWNIA INTERNETOWA - Wkrętarka-wiertarka HITACHI DS14DCLTA+Latarka

lub

KONTAKT S.A. Centrum Zaopatrzenia Technicznego - HURTOWNIA INTERNETOWA - Wkrętarka-wiertarka 14.4V Li-Ion HITACHI DV14DCL2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18V jest już zdecydowanie droższa, różnica około 260 zł ... Myślę, że do prac domowych 14,4V jest ok, ale jak już wcześniej wspomniałem nie znam się na tym

KONTAKT S.A. Centrum Zaopatrzenia Technicznego - HURTOWNIA INTERNETOWA - Wkrętarka-wiertarka 18V Li-Ion HITACHI DV18DCL2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do prac domowych może być, z tych dwóch brałbym tą drugą bez latarki ma udar, możliwość założenia większego wiertła 13mm ta pierwsza tylko 12 niewiele ale czasami się przyda:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już zostajemy przy Hitachi, (ja bym w tej cenie wziął coś innego) i ma być dla własnych z przeznaczeniem do prac domowych to proponuje pierwszy zestaw.

Jest słabsza parametrami ale ma latarkę:wink: i podstawowy zestaw bitów,ale druga ma jakiś tryb pracy wiercenie z udarem.Dla własnych potrzeb w zupełności wystarczy.

Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miał bym wybierać pomiędzy pierwszą a drugą wkrętarką 14v, wybrał bym drugą. Dlaczego?? Przede wszystkim dlatego że posiada udar, i jeśli trzeba coś wywiercić w ścianie, betonie itp to jest bardzo wielka zaleta. Kolejna rzecz, to zakres średnic mocowanych wierteł, pierwszy model ma do 10mm drugi do 13mm to też na plus. Więc jeśli nie zależy Ci na latarce :) to bierz model bez niej. Jeśli natomiast jesteś w stanie wydać więcej to bierz 18v jest bez porównania silniejsza, jeśli chodzi o wiercenie to również posiada udar, a zakres mocowania ma taki sam jak model 14v ten bez latarki czyli 2 -13mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej firmy ale mam 2 takie w firmie i powiem że nie do zajechania

MAKITA 6271 DWPET9 WKRĘTARKA WIERTARKA +59 OSPRZĘT (3911871258) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

na pierwszy rzut myślałem że po roku padną, minęły ponad 2 lata i dalej działają jak nowe

zestaw wierteł i udar który działa - w betonie nie da rady ale kratówka czy inne cegły bez problemu

dodam że mam w zakładzie jeszcze 3x festool kupione trochę wcześniej i dziś już bym kupił

może jednego tylko z powodu główki kątowej i mimośrodowej

tylko lepiej kupuj w sklepie zwykłym lub on-line żeby była faktura bo są podróbki w obiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latarka i komplet bitów nie są tutaj żadnym argumentem za, po prostu nie znalazłem nigdzie zestawu bez tych gadżetów :)

Przepaść cenowa między 14,4V i 18V jest zdecydowanie za duża.

Maniek_s a co mógłbyś polecić ? Z tej Hitachi miałem okazje korzystać i byłem zadowolony, niestety nie pamiętam jaki to był model i ile miał V.

W pracy posiadam wkrętarkę Metabo, ale nie jestem do końca zadowolony (ciężka, słaba, po paru latach użytkowania sprzęgło powoli wysiada).

Poprzednia wkrętarka jaka służyła w firmie to jakiś model Boscha, ale po Boschu został już chyba tylko nazwa i cena ...

Kolega pracuje na Festoolu, jest po prostu rewelacyjna (14,4V) i posiada mega kopa, w porównaniu z Metabo firmowy to jest ogromna przepaść na

korzyść Festoola. Minus wkrętarek Festoola to zabójcza cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WKRETARKA UDAROWA 18V MAKITA BHP453 Li-ion OKAZJA (3910921637) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

A ja pracuje na tej i już 18 V daje rade we wszystkim nawet coś zamieszać mieszadełkiem i już kilka lat służy bez problemu w codziennym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej firmy ale mam 2 takie w firmie i powiem że nie do zajechania

MAKITA 6271 DWPET9 WKRĘTARKA WIERTARKA +59 OSPRZĘT (3911871258) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

na pierwszy rzut myślałem że po roku padną, minęły ponad 2 lata i dalej działają jak nowe

zestaw wierteł i udar który działa - w betonie nie da rady ale kratówka czy inne cegły bez problemu

dodam że mam w zakładzie jeszcze 3x festool kupione trochę wcześniej i dziś już bym kupił

może jednego tylko z powodu główki kątowej i mimośrodowej

tylko lepiej kupuj w sklepie zwykłym lub on-line żeby była faktura bo są podróbki w obiegu

Ten zestaw faktycznie bardzo fajny jeżeli chodzi o dodatkowe wyposażenie. 12V i tutaj minusik

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Widzę, że już druga osoba poleca Makite to jeszcze poszukam coś tej firmy.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Audison88

Jaki czas ładowania bakterii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 18 V co poleciłem też występuje z dodatkowym wyposażeniem w przystępnej cenie a i bateria dość szybko się ładuje oczywiście w technologi li-on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Makite mam wkrętarkę z tej firmy i porostu nie do zajechania, mam też szlifierkę kontową i parę innych rzeczy i naprawdę dobry sprzęt.

Polecił mi tą firmę kolega będąc przedstawicielem jakieś firmy i nawet i załatwiał mi tą wkrętarkę, wziąłem bo wiedziałem że mi chińszczyzny nie wciśnie!nie żałuje!

Należy pomiatać aby kupować z pewnego źródła bo Chiny nas zalewają!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba chwali Makitę więc zapewne rozważę produkty tej firmy. Co do szlifierki kątowej to muszę zgodzić się, ponieważ mam w firmie i faktycznie od kilku lat działa bez zarzutów.

Któryś z kolegów pracuje na Hitachi ? Pytam ponieważ nikt tak szczególnie nie zachwala tego produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i Hitachi i Makitę. Hitachi dosyć spora i lepsza do wiercenia w moim odczuciu. makita strasznie poręczna, mała, za to ją lubię. Na makicie moim zdaniem dłużej bateria trzyma niż hitachi. Obie nie do zajechania

---------- Post dopisany at 11:36 ---------- Poprzedni post napisany at 11:17 ----------

Byłem zobaczyć co tam mam w garażu, hitachi jest 18V makita 14V, dlatego hitachi mocniejsza :-), ja osobiście brałbym makitę. Mam jeszcze piłę ręczną hitachi i to jest tragedia...:/ Kosztowała tyle co makita od kumpla, a chodzi tragicznie w porównaniu do makity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tylu opiniach na + w kierunku Makity decyzja zapadnie na jeden z produktów tej firmy, ale muszę odczekać na więcej $$$ bo kupie już 18V.

Wstępnie wybrałem coś takiego WIERTARKO WKRĘTARKA UDAROWA 18V MAKITA BHP453+BITY (3923091752) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (domyślam się, że n allegro znajdę fajniejszy zestaw za lepszą kasę, ale decyzja zapadła na ten model ponieważ zakupie go bezpośrednio w sklepie)

Używa ktoś ten model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dobrze ,że odpuściłeś sobie to hitachi.Mamy identyczny model w firmie.Zajmujemy się produkcją rolet,stolarki alu i pvc ,więc orane są ostro.Aku padły po roku.Trochę mnie dziwi ,że nikt tu nie wspomniał o Hilti,moim zdaniem to sprzęt nie do zajechania.Serwisanci ,uważają je za najlepsze.

Natomiast do domu także wybrał bym Makitę,jednak na pewno bez udaru.W tego typu sprzęcie to zbędny gadżet ,w betonie będzie się męczyć ,a awaryjność wzrośnie.Lepiej zafundować sobie nawet używaną wiertarkę z systemem sds plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast do domu także wybrał bym Makitę,jednak na pewno bez udaru.W tego typu sprzęcie to zbędny gadżet ,w betonie będzie się męczyć ,a awaryjność wzrośnie.Lepiej zafundować sobie nawet używaną wiertarkę z systemem sds plus.

Ktoś jest podobnego zdania ? Na chłopski rozum to kolega może mieć rację, posiadając dodatkowe bajery jak np. udar we wkrętarce jest większe prawdopodobieństwo na awarię, ale może niech wypowie się ktoś kto użytkuje podobny sprzęt z funkcją udaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latarka i komplet bitów nie są tutaj żadnym argumentem za, po prostu nie znalazłem nigdzie zestawu bez tych gadżetów :)

Przepaść cenowa między 14,4V i 18V jest zdecydowanie za duża.

Maniek_s a co mógłbyś polecić ? Z tej Hitachi miałem okazje korzystać i byłem zadowolony, niestety nie pamiętam jaki to był model i ile miał V.

W pracy posiadam wkrętarkę Metabo, ale nie jestem do końca zadowolony (ciężka, słaba, po paru latach użytkowania sprzęgło powoli wysiada).

Poprzednia wkrętarka jaka służyła w firmie to jakiś model Boscha, ale po Boschu został już chyba tylko nazwa i cena ...

Kolega pracuje na Festoolu, jest po prostu rewelacyjna (14,4V) i posiada mega kopa, w porównaniu z Metabo firmowy to jest ogromna przepaść na

korzyść Festoola. Minus wkrętarek Festoola to zabójcza cena.

proszę czytaj dokładnie mój post

ja korzystam codziennie z festoola i zgodzę sie z tym że bardzo mocna ale koszt zakupu i samych części...

po prostu brak słów ...

kupuj tańszą, model który ci podesłałem z udarem

miałem okazje wiercić udarem bo zapomniałem SDS, szału nie ma ale dziury pod lustro powierciłem

w kratówce ale zawsze coś

a Metabo to tylko wiertarki,

zagłębiarka Festool , podobnie ukośnica

SDS również Makita

młot udarowy ( wyburzeniowy ) to tylko Duss - kilka Red Buli i mogę domy wyburzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że do prac domowych niepotrzebna jest taka droga 18V wkrętarka i dodatkowo z udarem. Ja mam makitę 14V bez udaru i w zupełności wystarcza dla drobnych prac, a do udaru to mam BOSCH'kę elektryczną na SDS, która wchodzi w ścianę jak w masło. Wszystko zależy co potrzebujesz, bo po co wydawać kupę kasy, jak się tego nie wykorzysta, takie moje skromne zdanie.... Ja posiadam taki model Makity:

2014_02_06_11_32_28.jpg

Do mocniejszych wkrętów, gdzie potrzebna duża siła, to używam wkrętarki z udarem makity, coś takiego:

15844157_2_644x461_makita-btd-140-btd-141-wkretarka-udarowa-aku-18v-dodaj-zdjecia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...