Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto zastępczne z OC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Siostra cioteczna miała nieprzyjemną sytujacę i pijany w nią stukną

Została sporządzona umowa cywilno prawna z protokołami .

Czy macie jakieś akty prawne mowiące ze ubezpieczyciel ma obowiązek na tej podstawie wypłacic, ponieważ czoś czuje ze bedzie chciał fakture. Lecz jako osoba prywatna nie mam oczywiscie takiej mozliwosci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zapytaj, czy sami Ci dadzą auto albo wskażą w której firmie masz wypożyczyć auto bezgotówkowo - takie rzeczy się dzieją.

Po drugie jako osoba prywatna masz prawo wziąć fakturę i na tej podstawie sobie doliczyć najem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodziło o to, że jako osoba fizyczna nie może wystawić siostrze faktury za wypożyczenie auta na podstawie umowy. Najlepiej zadzwoń do ubezpieczalni i zapytaj czy taka forma jest u nich możliwa i jakie dokumenty wymagają. Podejrzewam, że w każdej firmie jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze każda firma robi to inaczej, ni jak sie ma do prawa. Z tego co sie dowiadywałem u znajomego rzeczoznawcy oraz prawnika nie mają prawa mówić gdzie należy wynająć auto.

Mnie nie interesuje co sobie gada firma, tylko akty prawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz samochodu bezgotówkowo, bo jak ubezpieczalnia nie wypłaci im kasy to zwrócą się do niej po zapłatę całości lub części. Niech poszuka firmy niedaleko u siebie co oferuje bezpłatne samochody z gwarancją bezpłatności, a nie bezgotówkowy wynajem. Oni się wszystkim zajmą i na siebie przejmują ryzyko, że ubezpieczalnia nie wypłaci im kasy. Ja mam taką firmę tylko że działam na śląsku (autozafree.pl), gdybyś miał jakieś pytania to zadzwoń do mnie to Ci powiem szczegóły jak to powinno wygladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze każda firma robi to inaczej, ni jak sie ma do prawa. Z tego co sie dowiadywałem u znajomego rzeczoznawcy oraz prawnika nie mają prawa mówić gdzie należy wynająć auto.

Mnie nie interesuje co sobie gada firma, tylko akty prawne

Nie ma przepisu, który szczegółowo reguluje kwestię wynajmu pojazdu zastępczego. To by było zbyt proste. Zakres odpowiedzialności określa art. 361 KC a jego interpretacja to bardzo szerokie zagadnienie.

Na stronie rzecznika ubezpieczonych masz artykuł na ten temat Czy każdy poszkodowany, któremu w wypadku drogowym zniszczono lub uszkodzono samochód ma prawo wynająć na czas likwidacji szkody samochód zastępczy na koszt zakładu ubezpieczeń sprawcy szkody? - Rzecznik Ubezpieczonych

uchwała SN Uzasadnienie uchwały Sądu Najwyższego w sprawie zwrotu kosztów najmu pojazdu zastępczego dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej - Rzecznik Ubezpieczonych

tu jeszcze jeden długi artykuł od rzecznika ubezpieczonych http://rzu.gov.pl/pdf/najem_pojazdu_zastepczego.pdf

a tu jeszcze dłuższe opracowanie rzecznika http://www.rzu.gov.pl/files/3008__5195__Refundacja_kosztow_najmu_pojazdu_zastepczego_w_ocenie_Rzecznika_Ubezpieczonych.pdf

Miłej lektury.

Jeśli naprawdę to auto zastępcze jest potrzebne to łatwiej skorzystać z dobrej wypożyczalni (trzeba tylko dokładnie przeczytać umowę kto płaci różnicę jak TU nie zapłaci całości) i mieć z głowy a nie kombinować z jakimiś umowami z siostrą. Jak chodzi o wyciągnięcie kasy z TU to nastaw się, że nie będzie łatwo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, jeden zrozumiał temat. A ten przypadek to nie wyciągniecie kasy tylko siostra uzytkowała jeden z moich samochodów, ponieważ musiała dojezdzać do pracy. Więc wałka nie ma.

Dostali pismo ze jesli nie wypłaca to sprawa trafia do sądu z wycena zeczoznawcy i straca jeszcze wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez TU załatwiłem auto zastępcze. Zadzwoniłem do nich i zapytałem czy mi zorganizują i za godzinę dzwoniła pani z wypożyczalni i zaraz miałem podstawione auto. Więc wydaje mi się to najlepszy pewny sposób, żeby póżniej nie trzeba było przypadkiem dochodzić się o finansowanie. Choć w takiej umowie dotyczącej wynajmu auta jest mnóstwo obostrzeń;/. Niech spróbuje najpierw może w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przyszłych wojująych, Auto wynajete na umowe cywilno prawna, zarejestrowana w urzedzie skarbowym. Robili problemy z fakturą, jeden emaila z odpowiednim straszeniem i wypłata całej szkody.

Wiec jesli mieliście kolizję nie z waszej winy i chcecie dać zarobić komus z rodziny to działajcie.

PS: Zawsze lepiej aby zostało w rodzinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie, ubezieczalnia nie ma prawa decydować gdzie wynajmniesz. Jednak w przypadku kiedy masz małe uzasadanienie auta zastępczego mimo ze nie maja prawa próbuja to kwestionowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam firmę SIXT, korzystam z niej od lat jeżeli chodzi o auta zastępcze. 2 dni temu mialem kolizje nie z mojej winy. Jeden telefon i audi B8 2013 r. Na następny dzien zostalo mi podstawione. Płacisz im tylko 400 zł kaucji na wypadek twojej winy w kolizji lub zwrocie samochodu w słabym stanie:wink:. Podpisujesz cesje na ich firmę i teraz oni załatwiają wszystko z TU. Ciebie nic nie interesuje, a u nich na stanie zawsze nowe samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę moderatora o zamkniecie tego tematu, ponieważ zamiast tematu odnośnie problemu są reklamy firm. A nie do tego ten temat został stworzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cin spoko to sprawdziles to osobiscie z ta fakture na rodzine, bo jak wiadomo jest taka mozliwosc ale zazwyczaj nosi to ze soba kolejne klopoty... ;/ taki Kraj, a jesli chodzi o wynajem aut, to tak jak wczesniej mowilem ze warto miec dobra, duza sprawdzona firme, bo wtedy inaczej podchodzi do tematu...

Dikson znow kolizja??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...