Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z nie mrugającymi kierunkowskazami


Dżordż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem tego typu, że podczas otwierania lub zamykania samochodu powinny mrugnąć kierunkowskazy. Jednak od pewnego czasu przestały i nie wiem czym to jest spowodowane. Od czasu do czasu zrobi się tak, że może raz w miesiącu przy zamknięciu lub otworzeniu auta mrugną lecz jak za chwile ponownie chcę otworzyć to już wtedy nie mrugają :facepalm: Czy ma ktoś pomysł gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Pomysłów może być wiele, może zacznij od sprawdzenia krańcówek w drzwiach.

Otwórz bagażnik i jakimś śrubokrętem zamknij zamek w klapie, jak zgaśnie światełko w bagażniku to ta krańcówka jest ok.

Później robisz podobnie z drzwiami wszystkimi po kolei, otwierasz drzwi wciskasz krańcówkę ręką i zamykasz samochód jak gaśnie światełko to puść krańcówkę i powinno się włączyć światło w samochodzie.

Krańcówka jak jest uszkodzona to kierunki nie migają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają końcówki do migania kierunków? Przecież kierunki mają migać z pilota jak drzwi i klapy są pozamykane. Według mnie coś z centralną alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawdź u siebie czy jak masz otwarte drzwi i zamkniesz auto pilotem czy mrugną kierunki.

U mnie jak krańcówki są pozamykane dopiero mrugnie, chyba, że u Ciebie jest inaczej albo jakaś samoróbka:), lub nie podłączone krańcówki

Jak mam otwarte drzwi i zamknę auto pilotem to nic nie mruga, jak zamknę drzwi to dopiero mruga i zaczyna odliczać czas do uzbrojenia alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto włącza alarm na pootwieranych drzwiach i klapach? Wysiadasz z auta zamykasz drzwi naciskasz przycisk pilota i ma mignąć. Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda podpowiedź się liczy tym bardziej, że nie mam pomysłu od czego zacząć. Więc jutro będą sprawdzone krańcówki. Wspomnę tylko, że np wczoraj jak zamknąłem wszystkie drzwi i zamknąłem samochód z pilota to kierunki mrugnęły. Zdziwiłem się bo przez bardzo długo czas sie nie włączały więc nacisnąłem ponownie przycisk ale już niestety drugi raz nie mrugnęły. O taki mają wybryk :P Czekam na dalsze podpowiedzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto włącza alarm na pootwieranych drzwiach i klapach? Wysiadasz z auta zamykasz drzwi naciskasz przycisk pilota i ma mignąć. Koniec kropka.

ten, kto chce sprawdzić czy działają krańcówki.

Miałem podobny problem i tak go rozwiązałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdzic krancowki jak sie nie ma alarmu???

Krańcówki sprawdzisz i bez alarmu:

W kabinie musisz mieć włączone oświetlenie, jak zamkniesz auto pilotem to oświetlenie gaśnie.

Teraz otwierasz np drzwi pasażera, zamykasz auto pilotem i wciskasz krańcówkę, jak zgaśnie oświetlenie znaczy, że ta konkretna krańcówka jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oswietlenie mi nie dizala cos i nie moge auta z pilota otworzyc tak samo jak z kluczyka zamknac sie auto da a juz otworzyc nie. pompka sprawna a krancowke drzwi wymienic to trzeba caly zamek rozkrecac tak??

---------- Post dopisany at 11:18 ---------- Poprzedni post napisany at 11:15 ----------

u mnie jest tak ze na otwartych drzwiach kierowcy nie moge rygla wcisnac na pasazera da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź do auta i spróbuj wcisnąć na zamkniętych drzwiach.

A sprawdzałeś żarówki?

Tylne na słupkach też nie świecą?

Masz miernik? warto by było sprawdzić napięcie baterii w pilocie - jak jest za słaba to pilot jest kapryśny.

Warto też by było sprawdzić czy napięcie jest na zaciskach żarówek.

Krańcówka nie jest w zamkach drzwi tylko na karoserii jak na zdjęciu z tym, że akurat w innym aucie:

krancowka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takie cos to mam tylko w drzwiach z tylu z przodu nie ma tego. bateria w pilocie jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mam te krańcówki tylko przy tylnych drzwiach tak żeby było śmieszniej :P:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jeszcze ten w bagażniku może pod tapicerką siedzi właśnie. Nikt nie wie gdzie indziej można szukać przyczyny?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz ori alarm czy dokładaną centralkę na piloty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, że mi to przeszkadza... po prostu chciałbym żeby wszystko mi dobrze funkcjonowało więc chcę i tą kwestie ogarnąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak masz dokładany to może być kwestia tej dołożonej centralki. Ja u siebie też mam dokładaną centralkę i zakładałem ją sam - w sterowaniu jest jeden pin odpowiedzialny za mrugnięcie kierunkami i trzeba by sprawdzić połączenie tego kabla z kablem odpowiadającym za mrugnięcie w ori instalacji auta ( to połączenie często robi się w miejscu zejścia kabli w slupku pod nogami kierowcy. Czasem też jest to z tyłu przy samej pompce centralnego- zależy według jakiej instrukcji ktoś montował ) Dokop się do tego dokładanego sterownika od pilotów i zobacz czy znajdziesz gdzieśna necie schemat podłączenia. Sprawdziłeś te krańcówki jak koledzy pisali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...