Skocz do zawartości
IGNOROWANY

renault laguna lub megane opinie


marcin_o23

Rekomendowane odpowiedzi

wiem wiem, francuz=zło, ale potrzebuje tanie auto, 2 w domu, mam okazje nabyć lagune 2001 rok w benzynie, megane 2005 w dci, nie miałem nigdy do czynienia z reno więc pytam, a może ktoś miał i podpowie czy warto się interesować takimi autami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem Megane II przy zakupie auta dla Żony i muszę powiedzieć, że całkiem przyjemnie auto. Nie jest jakieś miekkię, jak to powszechna opinia panuje, ładnie się drogi trzymało, sztywno.

Skrzynia dość fajnie chodzi. Ja patrzyłem tylko na benzyniaki, więc nt. dci nic nie powiem.

Panuje opinia, że dorobienie nowej karty kosztuje majątek, ale na allegro są ludzie, którzy "naprawiają" ją za grosze.

Więcej nie wiem.

Laguna II to królowa lawet. Coś w tym jest. Bo kumpla brat pogonił wypasioną 2.2 dci jak tylko się leasing skończył i kupił starsze A6 C5 2.5 TDI Q. Jeździł tym kilka lat i pod względem awaryjności, zresztą jak i każdym innym był bardziej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laguna II ma problemy z elektroniką -niepolecam ,chyba że piszesz o lagunie I -miałem 4 lata i żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio siostrze kupowałem lagune poliftowa ph1 w dci. Pół roku jeździe póki co bezawaryjnie. Zresztą z tego co słyszałem od posiadaczy lagun ph1 to jakoś nikt nie narzeka. Za 5 tys. już idzie kupić dci z klimatronikiem, ori radiem CD i nawet jakoś utrzymana z 2000r. Spalanie też przyzwoite :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak weszła do sprzedaży sprowadziłem ciotce Lagunę 2, nówkę z Francji.

Miała ją 5 lat, potem sprzedała znajomej. Ta, jeździ nią do dziś.

Auto oprócz normalnych napraw eksploatacyjnych ( klocki, oleje, amory itp ) miało jedną awarię - podnośnik elektryczny szyb.

Także czy taka z niej królowa lawet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2001 były jeszcze L1 po lifcie stąd zapytanie ,a to że były problemy z L2 kilku znajomych miało te auta i szybko się pozbyli ,ale napewno nie jest to regułą , ja miałem l1 i żadnych problemów ,bardzo wygodne auto,co do megane nie miałem styczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam znajomego co cała rodzinka smiga tylko Renault ... i o dziwo zadowoleni.... brat ma Grand Scenica 1.9 Dci 2005 r i za dorobienie karty płacił ok. 400 zł .. więc koszt podobny do " kluczyka " z immo :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...