Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Porady , pomysły , gdzie za granice na wakacje z blizniakami


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

zastanawiam sie nad wakacjami ...od urodzenia małych nigdzie nie byliśmy bo wiadomo z blizniakami cieżko ...teraz maja 4 lata i można byłoby sie juz gdzieś wybrać...macie jakieś doświadczenia , pomysły na zagraniczne wojaże ? Jak to rozegrać? Samolot, auto , hotel , jakiś domek ?

Chetnie poznam nam jakies doświadczenia , rady itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka sam jeszcze nie mam dzieci

ale jeden brat ma trzech synów a drugi dwóch

więc o wyprawach z dzieciakami trochę wiem

jak na pierwszy raz to szukaj żeby lot był krótki ( Bułgaria 1.5 h a Turcja ok. 2h)

wyżywienie all inclusive przy plaży no i żeby były atrakcje dla maluchów ( zjeżdżalnie, baseny może klub dla dzieciaków i mini disco )

przynajmniej takie kryteria brali pod uwagę

a i jeszcze żeby ci nie przyszło do głowy do Egiptu w sierpniu ...

braciak pojechał do Egiptu początek września

dzieciaki mdlały na wycieczce do Kairu

w innym wątku pisałem o Bułgarii i mam bdb wspomnienia

hotel polecił mi jeden z klubowiczów

P6304631.jpg

z drugiej strony to drugi braciak poleciał z synami na Teneryfe, to był ich pierwszy lot i dali rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie No Egipt odpada, bardziej mysle o takich wczasach jak siedzenie przy basenie brzuchem do góry bez zwiedzania bo takie rzeczy dzieciaków nie zainteresują , dzieki za rady :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku drugi raz turcja

zreszta kazdy z mojej rodziny wybrał ten kierunek

jeden z braci co roku lata do turcji , tylko raz był

Na Teneryfie, prawda jest taka że hotele 5* maja jak z bajki

pózniej dam fotke z tego co byłem

jeśli z dzieciakami to w czerwcu bo lipiec w Lara było 51 stopni

lub koniec sierpnia początek września

ja wybieram hotele z restauracjami ala carte

i sprawdzam opinie na holidaycheck

i tripadvisor

i tak najważniejszy jest budżet

P.S musisz sie juz decydować bo np. tam gdzie lece nie ms już miejsc w czerwcu

Jak cos to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie No Egipt odpada, bardziej mysle o takich wczasach jak siedzenie przy basenie brzuchem do góry bez zwiedzania bo takie rzeczy dzieciaków nie zainteresują , dzieki za rady :decayed:

Rzuć okiem na ofertę Itaki, w first minute oferowali bardzo fajne promocje dla rodzin z małymi dziećmi. Kumpel za dzieci zapłacił tylko za przelot, a hotel i wyżywienie ma za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem wcześniej zależy jaki budżet, oferta Itaki jest fajna ale większość hoteli ma słabe opinie

jak już ma gdzieś lecieć to wole wybrać lepszy hotel i żeby nie było niespodzianek

masz foto z Turcji

---------- Post dopisany at 12:39 ---------- Poprzedni post napisany at 12:38 ----------

delphin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem całkiem :decayed: Nie wiem jaki budżet ale w sumie w granicach rozsądku nie mam jakiś ograniczeń...nie wiem ile takie cos moze kosztować na tydzień dla dwójki dorosłych i dwójki dzieci 4 letnich ? 5k zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem całkiem :decayed: Nie wiem jaki budżet ale w sumie w granicach rozsądku nie mam jakiś ograniczeń...nie wiem ile takie cos może kosztować na tydzień dla dwójki dorosłych i dwójki dzieci 4 letnich ? 5k zł?

O ile się nie mylę to kolega wrzucił Dolphin Palace z Lary. Myślę, że taki wypad to w sezonie 4-5 tyś/ os za tydzień. W Lara masz też super hotel Baia Lara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem całkiem :decayed: Nie wiem jaki budżet ale w sumie w granicach rozsądku nie mam jakiś ograniczeń...nie wiem ile takie cos może kosztować na tydzień dla dwójki dorosłych i dwójki dzieci 4 letnich ? 5k zł?

O ile się nie mylę to kolega wrzucił Dolphin Palace z Lary. Myślę, że taki wypad to w sezonie 4-5 tyś/ os za tydzień. W Lara masz też super hotel Baia Lara.

Mariusz to Delphin Palace , obok jest jeszcze D. Diva i D. Imeprial ten ostatni to najdroższy

jeśli chodzi o Baia Lara to też fajny

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 13:32 ----------

Bartek na 2 os. dorosłe + 2 dzieci trochę mało 5 tys. na tydzień

nie mówię że nie znajdziesz ale jaki standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem całkiem :decayed: Nie wiem jaki budżet ale w sumie w granicach rozsądku nie mam jakiś ograniczeń...nie wiem ile takie cos może kosztować na tydzień dla dwójki dorosłych i dwójki dzieci 4 letnich ? 5k zł?

O ile się nie mylę to kolega wrzucił Dolphin Palace z Lary. Myślę, że taki wypad to w sezonie 4-5 tyś/ os za tydzień. W Lara masz też super hotel Baia Lara.

Mariusz to Delphin Palace , obok jest jeszcze D. Diva i D. Imeprial ten ostatni to najdroższy

jeśli chodzi o Baia Lara to też fajny

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 13:32 ----------

Bartek na 2 os. dorosłe + 2 dzieci trochę mało 5 tys. na tydzień

nie mówię że nie znajdziesz ale jaki standard

Spoko ja tylko tak napisałem bo nie wiem ile takie cos moze kosztować , nie ograniczam sie do 5k ...tak patrzę po biurach ze 2tys za osobę trzeba liczyć chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja all in clusive , bo tylko to biorę pod uwagę ...ile gwiazdek nie patrzyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tu np club Asteria

Club Asteria - Riwiera Turecka, Turcja - opis hotelu | TUI

brat do niego leci, obojętnie jaki hotel wybierzesz to sprawdż opinie

---------- Post dopisany 12-02-2014 at 16:08 ---------- Poprzedni post napisany 09-02-2014 at 21:00 ----------

I jak wybrałeś coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie , nie wiemy sami czego chcemy , pewnie wyjdzie jakiś spontan :decayed:

tak jest jak się ma dzieciaki, braciak myślał o egzotyce ale z 3 chłopakami

w wieku 2,4,11 lat do meksyku nie poleci bo by w samolocie "meksyk " zrobili

szczerze mogę ci powiedzieć żę przed pierwszym urlopem za granicą miałem kasę na nowsze auto i znajomy doradził mi żebym pojechał gdzieś na plaże wziął drinka i leżak i odpoczął

tak zrobiłem i od tamtej pory latam co roku, kiedyś urlop spędzałem w PL, miałem okazje siedzieć przez tydzień w hotelu bo deszcz padał

ile można pić .... z drugiej strony co to za urlop, pić mogłem również w domu

gdyby nie praca , a co z tym idzie też $$$ to kilka razy w roku bym siedział z tyłkiem na plaży,

jeśli spontan to musisz być elastyczny co do terminów bo znajomi co roku korzystali z last minute a w zeszłym roku z powodu upadku kilku biur nie znależli nić ciekawego w terminie swojego urlopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dalekie loty to bez obawy, dzieciaki w samolocie tylko przy starcie piszczą potem grzeczne śpią nawet kilkanaście godzin.

Byłem w tamtym roku w październiku na Krecie, spontaniczny wyjazd(decyzja 2dni przed wylotem).

Mieszkałem w fajnym hotelu, ale nie dla dzieci. Mogliśmy korzystać z gościnności hotelu Luis Kreta Princess.

Istny raj dla dzieciaków i dorosłych, park wodny z dużymi zjeżdżalniami, dodatkowo park wodny dla dzieci w około na terenie hotelu, pełno atrakcji dla dzieciaków.

Polecam ten hotel, nie wiem jak pokoje ale jedzonko i drinki były OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek, leć do Turcji. ciepło, nie ma owadów typu muchy, komary (a przy dzieciakach to raczej fajna sprawa). ja już raz byłem, w tym roku też wybieramy się do Turcji. za pierwszym razem byłem w Belek, w świetnym hotelu, blisko miasteczka, do Antalyi bardzo blisko. w tym roku planuję okolice Bodrum albo Alanyi. Turcja ma swoje zalety: szybko lecisz, cena jest atrakcyjna w stosunku do oferowanych warunków hotelowych/wyżywienia, 99% hoteli jest all inclusive.. no i świetne piwko (Efes). ja szukam hotelu do 2000 za osobę, spokojnie znajdę na wrzesień hotel 4 gwiazdki z all inclusive, blisko morza :wink: jedyna wada Turcji to jak dla mnie wiza, którą trzeba wykupić - teraz z tego co pamiętam to 40 euro (nie wiem ile dla dzieci), no i trzeba mieć paszport.. ale to już nie problem :wink:

w zeszłym roku byłem w Bułgarii, płaciłem 1400 zł za hotel all inclusive. to bułgarskie all inclusive może się schować do wszystkich hoteli, w których do tej pory byłem z taką opcją. ale Słoneczny Brzeg fajny i przyjemny.. jeżeli chcesz poimprezować :wink: mój hotel był praktycznie w centrum, w nocy słyszałem tylko "umcyk, umcyk" - pierwszej nocy to była tragedia, spać się nie dało. ale byłem i widziałem.. nie żałuję. tylko, że za podobne pieniądze w Turcji znajdziesz o wiele lepsze warunki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrzej, jak wybierasz się w okolice Bodrum to polecam Hotel Armonia Holiday Village byłem tam 3 razy.

Tylko omijaj lipiec-sierpień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...