Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT]dziwne odpalanie


andreass211

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów mam pytanie co to moze byc jak odpalam auto na zimnym silniku to w momncie odpalenia obroty idą az do 1,8 i wtedy az silnik dziwny dzwiek wydaje z siebie i wtedy zchodzi do 1,1 czyli ssanie i praca silnika jest ok i wiadomo potem spada do 0,9 i jest ok jak silnik ciepły to w momecie odpalenia obroty podskakują do 1,1 i odrazu potem jest 0.9 co jest nie tak porosze o podpowiedzi i zgóry dziekuje[br]Dopisany: 18 Sierpień 2008, 22:35 _________________________________________________czy nikt niemoze mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz i mam faktycznie olej 0w40 zmienie i zobacze a odpaam bez gazu jak byłem w kraju to vag pokazywał zero błedów conajmniej tak mi powiedział gosciu w serwisie , auto urzywam co dziennie moze to tylko ten olej spływa i dlatego ten dziwny dzwiek dzieki za podpowiedz[br]Dopisany: 19 Sierpień 2008, 21:47 _________________________________________________olej niedawno wymieniałem przejechałem ze 3 tys moze stan oleju jest ok olej wpolsce kupowałem moze jakąs lipe mi sprzedali i ten olej spływa całkiem i z tąd ten dzwiek ?[br]Dopisany: 19 Sierpień 2008, 21:57 _________________________________________________a czy to moze miec jakis związek z pompą olejową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 benzynę zawsze odpalasz bez gazu , chyba że chcesz uszkodzić kata , przy dłuższym postoju przekręcasz kludzyk , czekasz pół minuty aż zaadaptuje się przepustsnica, czy was do Q..rwy nędzy nie można przekonać do czytania instrukcji obsługi auta ??

Normalnie h...j mnie strzela jak czytam takie posty.

Sto razy wałkowane .

Ludzie czy wy nadal tkwicie w maluchach , fiacikach, ładach , q---- rwa trabantach ????

Moderator puść to bo mnie Ch... strzela

mam 48 lat i połowy postów nie trawię

Instrukcje serwisowe są od ręki ,tak samo obsługi , po angielsku niemiecku po polsku !!!!

rzygać się chce.

Pozdrawiam i przepraszam za kloaczny język .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby olej spływał ( no właściwie to zawsze spływa - dlatego wymyślili magnatec :) ) to obroty w pierwszym momencie były by nieco niższe - większe tarcie, a dopiero po chwili by wzrosły.

U nas jest tak iż obroty natychmiast po uruchomieniu idą na 1800 (około) następnie spadają do 1100 by po kilku chwilach ustabilizować się na poziomie 900 i spaść na prawidłowe 800

Sprawę zbadam w najbliższym tygodniu jak się uda.

Wtedy to natychmiast napiszę czemu tak jest i czy jest to prawidłowe.

ps. przecież inne auta po uruchomieniu są na ssaniu znacznie dłużej i na wyższych obrotach niż nasze B6 - może tak naprawdę jest prawidłowo.

Nie przejmowałem się tym aż przeczytałem ten wątek - brrrr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, tak przypadkiem się dowiedziałem że problem z odpalaniem na zimnym silniku i skokami obrotów może powodować padająca sonda lambda. :kox:

A co do wysokich obrotów przy odpalaniu na zimnym silniku to jest tak: jedni twierdzą że tak ma być (tak podobno jest w niektórych nowszych autach - ale jakich i czemu to już mi nie powiedziano), a inni że trzeba przeczyścić przepustnicę, sprawdzić sondę i wymienić świece. Sam już nie wiem co myśleć :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, sonda Lambda to aż 415 zł :sick3:http://sklep.intercars.com.pl/?grut=101815 ( jest w układzie wydechowym )

świece po 21 zł - ale podobno dla nas najlepiej powinny być platynowane i z jednym ogniwem. :mysli:

olej i filtr ze 200. :confused4:

Lepiej poczekaj ze dwa tygodnie - powinienem już mieć auto zrobione i powiem czy się poprawiło. Sondę Lambda trzeba sprawdzić na komputerze - wykaże czy działa prawidłowo - na dobrym oprogramowaniu i urządzeniu są do niej wykresy (sinusoida) i dobry mechanik jest w stanie określić czy pracuje prawidłowo. (zbyt łagodna - źle, ostra - dobrze - czy jakoś tak, nie znam się :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki przemo ja czekam i tak do grudnia bo w polsce bym to wszystko robił a ile kosztuje czyszkenie przepustnicy i powiedz mi jaki ty dokładnie olej lejesz do silnika bo ja mobil1 0w 40 moze ja powinienem zmienic i czy niezaszkodze jak zmienie?[br]Dopisany: 28 Wrzesień 2008, 21:51_________________________________________________ten sklep co podałes to orginalne czesci ma ?bo tam w niektórych opisach pisze uniwersalna o co w tym biega?[br]Dopisany: 28 Wrzesień 2008, 21:58_________________________________________________w naszym audi są dwie sondy lambda trzeba obie wmieniac czy nie?[br]Dopisany: 28 Wrzesień 2008, 23:18_________________________________________________ podpowiedz mi jeszcze czy sam wymieniałes swiece bo ja tez chce ale niebardzo wiem jak zdjąc te cewki z swiec a niechce zniszczyc sprawy i jaki klucz potrzebuje dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ugadany na wymianę świec, oleju i może jeszcze cewki. Ale nie mam kiedy oddać auta. :wallbash:

Klucz do świec to długa 16, najpierw odkręca się śrubki (te od kabli wysokiego napięcia), zdejmuje cewki i odkręca świece.

Nie robiłem tego więc nie wiem czy jest tak jak opisałem na 100 procent. Oddaję auto i przy okazji robię mu pełny przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy problem

Wymieniłem świece, filtr oleju i olej (castrol sport, filtr jakiś bardzo dobry) i wciąż ten sam problem.

Mało tego - miałem filtr oleju od diesla zamontowany

Wyczytałem gdzieś że po zrobieniu rozrządu problem ustąpił. Ja akurat po 5 stycznia będę wymieniał - zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...