Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o ochronę komponentu B8


ione

Rekomendowane odpowiedzi

Instaluje właśnie MMI 3G i niestety jestem zmuszony wymienić GATEWAY na 8T0907468L co wiąże się prawdopodobnie ze zdjęciem "ochrony komponentu". Stąd mam 2 pytania. Pierwsze czy jak zainstaluje u siebie w garażu nowy moduł to samochód "dojedzie" do warsztatu w którym zdejmują ochronę. Oraz czy znacie może miejsca gdzie najtaniej zdjąć ochrone komponentu w okolicach Warszawy, ew. woj. mazowieckie. Wolałbym zapłacić osobie z forum niż z ASO, no chyba, że ktoś pracuje w ASO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCHRONE na MMI 3G to ASO lun poza :wink: Graty musisz mieć LEGAL inaczej masz kłopoty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam legalne oczywiście. Spisałem umowę wraz ze zdjęciami podzespołów. Do gatewaya mam fakturę - wiesz może który komponent ma ochronę? i jak oni to liczą cenowo - aby nie wyszło mi 3000 na samą ochronę?

---------- Post dopisany at 13:12 ---------- Poprzedni post napisany at 13:10 ----------

I czy wogóle dojade po instalacji do ASO jak jeszcze nie zmienie tej ochrony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko do ASO jedz :wink: za OCHRONE zaplacisz hurtem,wszystko zalezy od inpulsów ON LINE

Koszty to roznie od 200-500 PLN

Po zmianie GATEWAYA wywali ci CP nawet w liczniku , smiało zakładaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za całość myślisz, że w 500 zł wyrobie się? I to czy odpalę samochód z cp w tylu miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie - bardzo mi to pomogło - myślę, że teraz tylko brać się do instalacji;) Weekend pracy przedemną:)

Wiesz może jak dostać się do najłatwiej do gatewaya aby go wymienić? Radio + reg. temp i tak musze wyjąć - ale czy to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow2:DEMONTAZ SCHOWKA PASAZERA

zlacze2opin.png

gatewaydemontaz.png

Wymontowanie i zamontowanie interfejsu diagnostycznego magistrali danych

– Wyłączyć zapłon i wyjąć kluczyk zapłonu.

– Wymontować podręczny schowek .

– Wykręcić śrubę 2.

– Wysunąć interfejs diagnostyczny magistrali danych 3 z uchwytu (strzałka).

– Odłączyć elektryczne złącze wtykowe 4.

– Odłączyć złącze wtykowe 1 światłowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx.pl oraz na allegro pojawiło się kilka ogłoszeń o usuwaniu Ochrony Komponentu w Audi. Czy te firmy potrafią robić to zdalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx.pl oraz na allegro pojawiło się kilka ogłoszeń o usuwaniu Ochrony Komponentu w Audi. Czy te firmy potrafią robić to zdalnie?

Nie......

Jesli CP jest sciagane poza ASO to przy najblizszej wizycie wywali ci wszystko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem umówiony w ASO na ściągnięcie CP z licznika. Potrzebuje rady od osób które to już robiły. nie chcę żeby mi sprawdzali niepotrzebne rzeczy tzn niepotrzebnie naciągali mnie na koszty. Chcę tylko ściągnąć ochronę z licznika i już. Da się tak z nimi dogadać? czy może maja procedurę także że nie można ściągnąć samej ochrony i muszą jeszcze sprawdzać inne rzeczy? Ja zainstalowałem licznik pousuwałem wszystkie błędy i potrzebuję tylko ściągnąć CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna rada to taka aby części w aucie były z legalnego pochodzenia bo później są poważne problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w ASO VW w Swidnicy i o dziwo przy zdawaniu auta do serwisu zapytano mnie czy ustaliłem cenę usługi (serwisnat był w zastępstwie i nie wiedział czy wcześniej umawiałem sie już n jakąś kwotę). Myślałeze skoro wiedzą że umawiam sie na ściągnięcie ochrony komponentu to będą liczyć jakieś tam impulsy i od tego będzie zależeć cena a tu z góry ustaliliśmy że za ochronę wezmą ode mnie 400 zł. Zgodziłem się oddałem auto . Skierowano mnie do poczekalni dali kawę włączyli telewizor poczytałem gazetkę i po 40 min auto było gotowe. Nie sądzę że tyle zajęło im ściegnięcie CP ale cała ta ich procedura przekazania zwiększyła czas do 40 min.

Więc mogę powiedzieć że jestem zadowolony z usługi i z ceny. Licznik działa prawidłowo więc jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanie, chciałbym założyć u siebie w aucie elektryczną klapę bagażnika, ale niestety wiąże się to ze zmianą modułu komfortu (brak wtyczki 4-niebieskiej). I tu pojawia się moje pytanie, czy jak założę nowy moduł i zdejmę ochronę CP (w ASO) to czy muszę od nowa kodować moduł komfortu? Chodzi mi o to, czy to co mam teraz to muszę od nowa wkodowywać, czy będę miał jakby ustawienia z tego drugiego komfortu? Trochę mnie to zastanawia, bo nigdy nie wiadomo co poprzednik miał u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort to nie tylko CP ,ale rowniez np. kodowanie od nowa kluczykow (trzeba miec wszystkie przy sobie).

Same kodowanie dlugie jesli bedzie inne ,to ASO rowniez zrobi to online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem.

Tylko jedno mnie zastanawia, rozmawiałem dzisiaj z ASO Audi Połczyńska i nie wiem, albo trafiłem na człowieka, który się nie znał albo najzwyczajniej w świecie chciał mnie spławić. Powiedział mi, że samo zdjęcie CP to około 160 PLN (co już mnie trochę zastanowiło) i że oni nie robią żadnego kodowania, no i o kluczykach też nie wspomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział mi, że samo zdjęcie CP to około 160 PLN (co już mnie trochę zastanowiło)

O to tanio :) Ja byłem 4 razy, a cena 230zł od sztuki

że oni nie robią żadnego kodowania

Zgadza się. Bo załadują Ci fabryczne i jak masz coś zakodowane to kodowanie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...