Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podłączyć radio Clarion ? Zdjęcia


Rekomendowane odpowiedzi

moze i tak ,ale ja tego wogole nie sprawdzalem,wiec nie mam pewnosci jak to sie ma do dzwieku,i nie moglbym tego polecic nikomu:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz radio blaupunkt ktore jest dedykowane pod taki system jaki ma audi, to u ciebie wogole zadna przerobka nie byla potrzebna ,wiec czemu to przerabiales??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz radio blaupunkt ktore jest dedykowane pod taki system jaki ma audi, to u ciebie wogole zadna przerobka nie byla potrzebna ,wiec czemu to przerabiales??

Sprawdź wyjścia pinów dla tego radia a sam sobie odpowiesz ;)

Z resztą, co to znaczy dedykowany, sprawdź piny dla różnych producentów. Główne wyjścia kostki prądowej i głośników są takie same, w kostce miniISO wyjścia lineout też są jednakowe. Różnice pojawiają się dopiero w pinach do np. sterowania z kierownicy czy w przypadku Audi wyjścia na wyświetlacz FIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam ,bo mialem kiedys blaupunkta i bez przerobek hulal,fakt moja wersja audi jest bez fisa wiec pasowalo to od reki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie mqm szukać tego wzmqcniacza? Bo na pewno lewy glosnik mam obudowany i chyba to jest jakis maly wzmacniacz ale mysle ze chodzi o jakis wiekszy oddzielny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaupunkt Toronto 400BT ma idealnie wyjścia pod BOSE bo ma wyjścia lineOUT dla przodu i tyły w kostce miniISO, ale i tak byłoby trzeba przerobić aby nie gryzły się piny od FIS z pinami radia, które robią co innego.

Blaupunkt Toronro 410BT, to mam, nie ma wcale wyjść lineOUT na kostce miniISO i nie chciało mi wlutowywać ich wewnątrz radia, ale ma wyjście RCA na tył.

Blaupunkt Toronro 420BT ma tak samo jak 410BT, ale wyjścia RCA ma zarówno na tył jak i przód, więc się nadaje do BOSE.

A jeszcze starsze Blaupunkty to miały wyjścia lineout na miniISO, więc takie modele SDcośtam to faktycznie bez problemu działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dedykowane,bo blaupunkt celowo robil w takich radyjkach 3 kostki zeby pasowaly pod seryjne podlaczenie,(z minimalna ingerencja)tak samo potem przelozylem blaupunkta do corsy i tez pasowal pod 3 kostki,tylko tak jak piszesz ,ten mały wyswietlacz nie reagowal,ale wystarczylo troche pogrzebac w kabelkach:wink: ps.do czego jeszcze podpinales to wyjscie chinch??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te dodatkowe funkcje lepiej odłączyć aby się np. wyjście telefonu nie gryzły z wejście na wyświetlacz czy inne takie.

Ja miałem ori czarną kostkę i nie chciało mi się wymieniać na taką kolorową by można było ją rozłączać, ale do tego musiałbym wewnątrz radia doprowadzić kabelkami odpowiednie piny z RCA do tych na miniISO, więc łatwiej było z tej miniISO w instalacji wyjść z wtykami RCA, bo to tylko wlutować 4 przewody: MASA z obu do jednego przewodu w kostce, + LEWY, + PRAWY i +12V dla wzbudzenia wzmacniacza.

reizen a to nie jest w obudowie głośnika?

---------- Post dopisany at 18:40 ---------- Poprzedni post napisany at 18:39 ----------

105435463_1_1000x700_audi-a4-b5-lift-glosniki-tyl-na-polke-sedan-starachowice.jpg

105435463_2_1000x700_audi-a4-b5-lift-glosniki-tyl-na-polke-sedan-dodaj-zdjecia.jpg

4564514700_1379021771.jpg

8423365100_1379021770.jpg

---------- Post dopisany at 18:43 ---------- Poprzedni post napisany at 18:40 ----------

I tak macie fajnie w tych sedanach bo ja to musiałbym połowę bagażnika pierw rozebrać aby dostać się do wzmacniacza :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak to wyglada:wink:a czy mamy lepiej?? chyba nie ,bo suba musialem kupic minimum 30cm a w kombi moglbym max 25 i wtedy cenowo lepiej:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba łatwiej zrobić redukcję niż chcieć większy i nie mieć jak wstawić. Chociaż wiadomo, że tutaj chodzi o specyfikację a nie średnicę.

Ale mi chodzi o wyciągnięcie i zamianę na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tylko chodzi o specyfikacje,bo jesli juz robic audio i wstawiac suba to tak zeby byl ladnie slyszalny a nie zeby gral w bagaznik:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje panowie za zainteresowanie tematem ! Już wszystko wiem , niestety pajac nie chce mi przysłać kostki ani oddać kasy , ale nie będę kogoś ścigał za 30 zł bo nie mam na to czasu ..

Mam jeszcze jedno pytanko jak kupie to mini iso które pokazaliście mi wcześniej to gdzie wpinam tę czerwoną kostkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wepnij w nia cala ta kolorowa

---------- Post dopisany at 21:10 ---------- Poprzedni post napisany at 21:00 ----------

a chinche polacz z tymi od radia co wychodza na tyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To .uj, sprzedaje niekompletny towar i nie chce wysłać czegoś czego i tak nie użyje.

Tylko tę przejściówkę z białą kostką do radia to szukaj dokładnie według modelu, nie wiem jak u tego producenta, ale takie Sony to ma chyba 3 rodzaje tych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatni raz poproszę o Waszą pomoc , mam radio Clarion cz202er.

ZŁĄCZE ISO CLARION CZ202E CZ202EG CZ202ER (3978050737) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Taka kostka będzie pasować ? w końcu jest dedykowana do tego modelu .

I jeszcze raz wielkie dzięki panowie , takto do teraz bym się głowił jak podłączyć to radio xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli modele się zgadzają to tak, ale przykro, że jesteś 39zł w plecy dzięki takim sprzedawcom.

Jeśli kupiłeś "zestaw" i na allegro to bym dał neutralny jeśli nie negatywa bo zestaw to to nie jest.

---------- Post dopisany at 00:30 ---------- Poprzedni post napisany at 00:26 ----------

Z drugiej strony nie wiem czy taka za 5zł nie będzie dobra bo biała wygląda tak samo a w instrukcji masz rozpiskę pinów.

Możesz sobie porównać czy są takie same wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , znalazłem faktycznie taką kostkę ZŁĄCZE ISO ADAPTER Clarion 718R i inne modele (3977179607) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. groszę , wysłałem gościowi zdjęcie wejścia od radia , zrobiłem pomiary itd i doszliśmy do wniosku że powinna pasować i mam tutaj pytanko , czy te parę kabelków ma wpływ na jakość muzyki?

Myślę że raczej nie powinny mieć , w dodatku gość ma dużo pozytywów i ludzie się nie skarżą na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię to zadowoli to mogę kupić taki adapter za 5zł i sprzedać Tobie za 50zł.

Pomyśl czy to poprawi jakość muzyki czy raczej tylko Twoje samopoczucie. :wink:

---------- Post dopisany at 21:21 ---------- Poprzedni post napisany at 20:50 ----------

Nie miałem czasu odpowiadać w pełni, ale teraz mam.

Już chyba pisałem Ci wcześniej, że znalazłem taki adapter za 5zł, więc to chyba ten sam. Problem taki, że w opisie pasuje do innych modeli, ale pisałem też abyś porównał wyjścia w tą białą kostkę czy są takie same. Bo jeśli kształt jest na 100% taki sam to nawet jeśli jakieś piny są w innych miejscach to nie problem je poprzekładać, zarówno w tej białej jak i tych ISO.

Co do kabelków to, hmmm,mmmmmmmmmmmmmmmmm, temat rzeka. Jakiej są jakości, są chińskiej jakości jak wszystko inne. To nie betoniarka aby się wielce martwić przekrojem przewodów. Bo idealne to takie gdzie + ma średnicę min. 1,5mm, + po stacyjce też 0,5-1mm, masa też gdzieś 0,5-1,5mm a wszystkie głośnikowe są OFC i też min. 1,5mm tylko o czym my mówimy jak w samochodzie też nie są jakieś idealne a ori głośnikowe to nawet nie są głośnikowe w myśl dzisiejszych standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z Tobą zgadzam że wielu sprzedawców nabija ludzi w butelkę jak ty to pięknie opisałeś w innym temacie na przykładzie np modułu tylnych głośników mam tu świetny przykład kabel do mojego modelu za 29 zł+ kw ZŁĄCZE ISO CLARION CZ202E CZ202EG CZ202ER (3978050737) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. .

a tu kabel od tego samego sprzedawcy który jest taki sam ale w opisie jednak zadedykowany do innego modelu : ZŁACZE ISO CLARION DXZ 635 718 828 DB 348 948 RMB (3897742712) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. oczywiście już za 12 zł :D

Chyba zaryzykuje ten kabelek za 6 zł , nie będę nikomu napychał kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...