Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podłączyć radio Clarion ? Zdjęcia


Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj macie instrukcje jak podłączyć : http://www.videotesty.pl/m/pliki/instrukcje/instrukcja-obs-ugi-do-radioodtwarzacza-samochodowego-Clarion-CZ202E_EN_(videotesty.pl).pdf

A tu zdjęcia:

out.php?i=725121_20140214-123848.jpg

out.php?i=725123_20140214-124056.jpg

out.php?i=725125_20140214-125601.jpg

Ja nie chce nic popsuć, nigdy nie podłączałem radia i nie mam zielonego pojęcia jak to się robi , może mi to ktoś wytłumaczyć ? Ale bardzo dokładnie ze szczegółami ?

Mam nadzieję że obędzie się bez kostki ISO .. Podobno trzeba zamienić jakieś kabelki jeszcze czerwony z żółtym oczywiście nie wiem które i jak ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

InstrukcjaPolska.pl - Instrukcja Obsługi radio samochodowe Clarion CZ202E, CZ202ER, CZ202EG

Tutaj jest wszystko dokładnie opisane po polsku

W kolejności od lewego górnego rogu do prawego dolnego (1-16)

1) akumulator+ FUSE 15A

2) uziemienie

3/5/7)wyciszenie telefonu

4)ACC +

6/8)PILOT AMP

9)Tylny Lewy -

10)Tylny Lewy +

11)Przedni lewy -

12)Przedni lewy +

13)Przedni prawy +

14)Przedni lewy -

15)Tylny prawy +

16) Tylny prawy -

Ja to tak zrozumiałem i myślę że wgl o to chodziło ale bardzo prosiłbym o zerknięcie w tą instrukcję bo mogłem coś pomylić .

---------- Post dopisany 15-02-2014 at 16:05 ---------- Poprzedni post napisany 14-02-2014 at 14:25 ----------

Bardzo proszę o pomoc .. Czy muszę mieć specjalny adapter jeżeli mam tylko 4 kabelki w brązowej kostce ale nie mam subwoofera tylko podstawowy zestaw audio.

Którą kostkę wpiąc do radia Clarion , i jak popodłączać kable do tych 5ciu kabli? Muszę odłączyć kable od kostki i powpinać je po prostu tam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ok, ale pokazujesz ori radio i kostki z czego miniISO było dorabiane przez kogoś.

Później pokazujesz jakiegoś Clariona, który ma wyjście na jakiś tam własny standard i brakuje ci tego kabla, który wychodzi z radia i kończy się kostkami ISO.

Nie rozumiem też dlaczego nie masz subwoofera skoro widać, że jest wyjście LINE-OUT czyli w kostce miniISO a w kostce ISO tej brązowej masz wyjście tylko na 2 przednie głośniki (czyli 4 przewody).

Jeśli nie masz subwoofera to musisz z tej brązowej kotki wyprowadzić 2 przewody na tył do drzwi lewych i prawych i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia clarion to akurat sa wszystkie kable . A co do mojego audio to mam 2 glosniki z tylu w polce i 4 z przodu w drzwiach . Albo przynajmniej sa po 2 miejsca na glosnik a z tylu w drzwiach nie mam nawet miejsca na głośniki w boczkach i nie ma tam nic wiec po co te kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,na wstepie pytanie,czy masz kabel ori iso od clariona ,ktory wklada sie w ta biala kostke przy radiu??(bo na zdjeciu nie widze)subwofera ori nie posiadasz(tak jak i ja nie posiadalem) do radia podlaczasz 2 kostki ,brazowa to przod glosniki , czarna to cale zasilanie, zeby uruchomic tyl musisz kupic adapter i wtedy ta kostka kolorowa tez jest wpinana.bez adaptera nie masz mozliwosci odpalenia aktywnego tylu.tyl ma osobne zasilanie i wzmocnienie.

---------- Post dopisany at 12:20 ---------- Poprzedni post napisany at 12:05 ----------

a jesli chodzi Ci konkretnie o podlaczenie samemu to tu masz opis kostek jakie byly w audi,w zaleznosci os ori radia

Złšcza ISO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym radiu Clarion w wyposażeniu nawet nie ma tej kostki , wydaje mi się że głośniki podłącza się tam do tych chinchy .

A np jak zmienię głośniki tylne na jakieś niefabryczne , to wtedy będzie szansa odpalić tył bez żadnego adaptera? Bo i tak jeden głośnik mi harczy , czyli głośnik + adapter , to już wolę dołożyć pare pln i kupić jakieś inne głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy radio kupiles nowe,czy uzywke??bez tej ori kostki nic bardzo nie poskladasz,chociaz zebys mial sama kostke to by cos polutowal a tak to jak myslisz ,w jaki sposob do tych wystajacych bolczykow dolozysz kable?chinche sa do wzmacniaczy,co do tylu ,to oczywiscie jesli ori wyrzucisz i wstawisz inne to podlaczysz pod radio bezposrednio i beda napedzane razem z przednimi przez samo radyjko

---------- Post dopisany at 12:34 ---------- Poprzedni post napisany at 12:32 ----------

taka kosteczka wyglada mniej wiecej tak(to akurat przykladowa ,moze nie do twojego modelu clariona)

https://www.google.com/search?q=kostka+iso+do+clarion&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=4qEAU6myComOtAa81YHwDQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1067&bih=475#facrc=_&imgdii=_&imgrc=H36xegQLuF0TUM%253A%3BZAZFzIPaN-GU8M%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.centrum-car-audio.pl%252Fallegro%252Fiso%252Ffullsize%252F718.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fallegro.pl%252Fzlacza-radiowe-sony-kenwood-pioneer-i-inne-i3741114569.html%3B340%3B255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o jaką kostkę ci chodzi tutaj zauważyłem taką na aukcji ZŁĄCZE ISO CLARION CZ202E CZ202EG CZ202ER (3978050737) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje..

Radio oczywiście kupiłem używane i gościu zapewniał mnie że to wszystko co było w zestawie , tylko widziałem na paragonie że ktoś podłączał mu to radio w serwisie i możliwe że kostka została w samochodzie , będę musiał jak najszybciej do niego napisać ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz wszystko jasne ,kosteczki nie dostales w komplecie ,bo komplet to tez iso,kup taka kostke i masz po problemie,a schemat ani tobie ani mi nic tu nie da ,bo tak jak wczesniej pisalem nie mamay do czego zlutowac kabli,kostka musi byc .Wtedy podlaczysz i radio bedzie hulać ,tylko bez tylu.Wiec albo adapter firmy Phoncar(napewno dobry)albo wymiana glosnikow.Pytales tez o kable zasilajace ktore trzeba przelozyc,to sprawa wyglada tak ,ze jesli po wyciagnieciu kluczyka radio bedzie tracic ustawienia to bedziesz musial zamienic kabelki w kostce ,ale to pozniejszy temat,a najlepiej jak podjedziesz pod serwis rtv i napewno kazdy elektonik ci to zrobi bez obawy ze cos spalisz,chyba ze sam bedziesz chcial to naswietlisz tutaj sprawe i cos pomozemy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki , a czy jest możliwe że gość tej kostki nie miał w zestawie bo była mu niepotrzebna ? Możliwe że zamontowali mu radio bez tej kostki?

Żebym gościowi nie zrobił awantury niesłusznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia jak on mial to zamontowane ale komplet to jest razem z kostka ,chyba ze ktos pisze czasami ze sprzedam radio bez kostki to jest ok ,a normalnie to kupujesz w sklepie radio ze wszystkim ,zreszta zobacz aukcje np.na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie za pomoc , bo pojechałbym do elektryka i tylko bym z siebie błazna zrobił :D

A może mi ktoś jeszcze powiedzieć ile będą kosztować głośniki 2x 16'' na tył w półke , jakością dźwięku porównywalne do tych fabrycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na allegro na ceny a jakosc raczej tak porownywalna do ori ,no moze bardziej beda "podkrecone":wink:wyrzuc tyl i daj dobry przod a do bagaznika suba i zobaczysz jak to wtedy gra :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia CINCH są wyjściami liniowymi, które nie służą do podłączania głośników bezpośrednio. Służą do wyjścia na wzmacniacz!

Piszesz, że nie masz subwoofera i wzmacniacza a na kostkach masz kable tylko głośników przednich to zastanawia mnie w co podłączone są tylne głośniki, o pewnie w przednie :D druciarstwo jakich pełno.

---------- Post dopisany at 13:54 ---------- Poprzedni post napisany at 13:40 ----------

Weźcie nie mylcie człowieka co do głośników. Wymiana głośnika nie ma nic wspólnego z adapterem czy wzmacniaczem.

Głośnik to głośnik i jego wymiana nie sprawi magicznie, że adapter przestanie być potrzebny.

1) BEZ WZMACNIACZA

Audio w każdym jednym samochodzie w każdym jednym radiu opartym o standard ISO wygląda tak, że możliwe są wyjścia "głośnikowe" PRZÓD (lewy, prawy), TYŁ (lewy, prawy) wszystko w kostce brązowej.

Żadne z tych wyjść nie wymaga dodatkowego wzmacniacza ponieważ głośniki napędzane są przez wzmacniacz radia.

2) WZMACNIACZ (wyjścia liniowe LINE-OUT)

W tym przypadku też są dwie możliwości.

Jedna to kostka miniISO, czyli na zdjęciach ta kolorowa i w niej mamy wyjścia LINIOWE przód, tył z podziałem na lewo i prawo. Służą do podłączenia się do wzmacniacza a dopiero z niego idzie głośnik. NIGDY BEZPOŚREDIO.

Druga to wyjścia liniowe RCA czyli CHINCH, w tym radiu jak sam widzisz masz dwa zestawy takich wyjść, czarne i szare i nawet ładnie opisane, które jest na tył a które na przód + kolor biały to lewe a czerwony to prawe. Proste jak budowa cepa.

Niektóre radia posiadają jeszcze wyjście SUB-OUT, które jest wyjściem MONO dla subwoofera, oczywiście liniowym. W ori instalacji nie jest wymagane ponieważ wyjście na ori wzmacniacz idzie przez kostkę miniISO z kanałów lewego i prawego a wzmacniacz sam robi sumę MONO dla subwoofera.

U ciebie dochodzi problem, że sprzedawca nie dał ci kostki o której już pisaliście a która jest w zestawie i nie ma opcji aby radio jej nie posiadało chyba, że samochód też był marki Clarion :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:

Widząc co tam u ciebie wychodzi z tych kostek i czytając co piszesz to radzę dokładnie ogarnąć czy posiadasz ten wzmacniacz czy nie bo wyjścia na kostce miniISO wskazuje, że jednak coś masz lub miałeś. Niekoniecznie subwoofer, ale wzmacniacz na tył jak najbardziej.

Na dokładkę zostałoby ci podłączenie kostki prądowej, tej czarnej i tutaj to nic trudnego ponieważ potrzebne są w niej aż 3 przewody.

Wyjście na kostce ISO z radia tego twojego są takie same jak w ori instalacji, więc pamięć będzie podtrzymywać i nic tutaj nie musisz zmieniać.

1. Phone mute / Brown - to zostawiasz w spokoju

2. - - pusty

3. - - pusty

4. Battery +12V / Yellow - - stały PLUS po akumulatorze, podtrzymuje pamięć radia

5. Remote ON . Blue with white stripe - - wyjście +12V z radia do aktywacji np. wzmacniacza lub wysuwanej anteny

6. - - pusty

7. ACC+ / Red - - +12V po stacyjce

8. Ground / Black - - MASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze cos czytales ale do konca nie wiesz o co chodzi.tyl w sedanie jest aktywny sa to 2 glosniki ktore zasilane sa z wzmacniacza doczepionego do jednego z glosnikow(taka metalowa zabudowa),glosnik ten musi dostac oprocz sygnalu dzwieku takze zasilane 12v z radyjka i do tego sluzy wlasnie adapter,bo radia typu clarion nie posiadaja 3 kostki tak jak sie to ma w ori radyjkach ,typu concert albo chorus. jesli wyrzuci te ori 2 glosniki i kupi normalnie 2 ,4ohm-we i podlaczy (wykorzystujac kable zainstalowane )do radia w miejsce gdzie akurat clarion ma wyjscie na tylne glosniki to bedzie mu to wtedy gralo.co do chinch to tak jak pisalem wczesniej ,sa to wyjscia przed wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze cos czytales ale do konca nie wiesz o co chodzi.tyl w sedanie jest aktywny sa to 2 glosniki ktore zasilane sa z wzmacniacza doczepionego do jednego z glosnikow(taka metalowa zabudowa),glosnik ten musi dostac oprocz sygnalu dzwieku takze zasilane 12v z radyjka i do tego sluzy wlasnie adapter,bo radia typu clarion nie posiadaja 3 kostki tak jak sie to ma w ori radyjkach ,typu concert albo chorus. jesli wyrzuci te ori 2 glosniki i kupi normalnie 2 ,4ohm-we i podlaczy (wykorzystujac kable zainstalowane )do radia w miejsce gdzie akurat clarion ma wyjscie na tylne glosniki to bedzie mu to wtedy gralo.co do chinch to tak jak pisalem wczesniej ,sa to wyjscia przed wzmacniaczy.

Nie, no, ja oczywiście się nic a nic nie znam, tak tylko z d.py piszę bo autor mnie o to w PW prosił.

Przecież widzę po kostce, że wzmacniacz być jakiś musi co już napisałem w poście wyżej.

Pamiętaj, że w tym przypadku głośnik nie dostaje wyjścia z kostki brązowej a z liniowego wyjścia czyli chinch lub z miniISO.

No i jeszcze +12V z czarnej kostki z pinu5 gdzie jest REMOTE CONTROL i tak naprawdę G*WNO CI TEN ADAPTER POTRZEBNY! Tyle w temacie płacenia chorych kwot za to coś.

Jeśli chce zmienić głośniki z tyłu to problem się rozwiązuje praktycznie sam i wystarczą dwa przewody z brązowej kostki do tych głośników bez żadnego bawienia się adapterami, kostka miniISO może wtedy leżeć sobie niepodłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo,swietnie to nakresliles technicznie. A sadzac po tym co chlopak pisze to raczej w powazniejsze lutowanie bawic sie nie chce,chyba ze wlasnie tak chce to rozwiazac,a kostki i tak musialby kupic zeby chociaz nie niszczyc ori ,bo potem jak zechce wrocic do ori to znow lutowanko albo druciarstwo ,tak jak piszesz,adapter jest wygoda w tym przypadku. a co do tylu to na 100% jesli nikt tam nie grzebal to jest wzmak przy glosniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak jeśli ma wyjścia chinch w radiu to wystarczy mu taki adapter za kilka złotych zamiast tamtego za kilkadziesiąt.

Dla aktywnego tyłu:

zlacze_samochodowe_aux_gniazdo_iso_2_cinch_audi.jpg

Dla aktywnych wszystkich (Bose):

34853d95e7ad8a87d30c3634ef0d2aa3.jpg

No i ten wolny kabelek wpisany w pin5 czarnej kostki. WSIO roboty na 15 minut za max 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...