Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zablokowane hamulce po ostrym hamowaniu.


mati95115

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem podczas ostrego hamowania hamulce wszystkie 4 koła nie puściły do końca co mam robić? Żadnych kontrolka nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BAS nie opuścił. Zdejmij kleme ns kilka minut ale przed tym VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a tak dla jasności co to ten BAS czy to jest układ wspomagania hamowania? Teraz gdy hamulce trochę ostygły to puściły pójdę niedługo jeszcze raz i sie przejadę i zobaczę co będzie. Dodam jeszcze ze ABS działa.

I zauważyłem jeszcze gdy na zgaszonym silniku napompuję hamulec to jest twardy ale jest taki martwy punkt jakieś 2 cm nie wiem czy wcześniej tak było bo nie przykuwałem uwagi do tego ale to jest tak ze naciskam hamulec zapalają sie światła stopu a od razu już czuję opór, no i to jest tylko taki martwy punkt wydaje mi się ze to nic niepokojącego.

Okej zrobię tak jak mówiłeś.

EDIT:

To tak podłączyłem VAGa błędów brak.

Nie odłączałem klemy ale teraz hamulce się odblokowały i myslę ze jest dobrze samochód toczy się lekko.

Co moze być nie tak ze BAS nie odbił odrazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam serwo, pewnie woda do srodka sie dostała i zrobiła swoje. Jak stwierdziłeś że 4 koła trzymają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wodą tez może być prawda bo przed tym myłem auto a nie jestem pewny czy z tej komory gdzie serwo i aku woda zlatuje. Jak stwierdziłem? Wszystkie 4 koła były gorące.

Wczoraj jak jeszcze wieczorem się przejeżdżałem to przed tym jak odpaliłem auto, próbowałem je lekko przepchnąć nom i toczyło się lekko. Ale po przejechaniu się kawałek czułem ze trzymają;/ Używałem jak najmniej hamulca a i tak koła się trochę nagrzały nie tak jak przedtem ale były ciepłe i lekko śmierdziało spalenizną;/

Dodam ze moim zdaniem serwo działa dobrze bo jak podpompuje do twardego hamulca i odpalę silnik pedał opada. Tylko ze zauważyłem ze jak naciskam hamulec to jakby coś tykało ale dzieje się to tylko jak nacisnę pierwszy raz hamulec nacisnę drugi i już tego nie ma.

A jest może jakiś zaworek zwrotny który upuszcza podciśnienie z serwa?

Jeszcze zdejmę wężyk podciśnienia od serwa i zobaczę co wtedy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie czy basenik Ci się nie robi/ czy odpływy wszystkie są drożne w komorze. Na początku hamulec działa dobrze ale użyjesz pare razy i odmawia posłuszeństwa. Zobacz jak tutaj wyglądało serwo po wyjęciu, znany problem w b6 http://a4-klub.pl/uklad-hamulcowy-96/przyczyna-blokujacych-sie-hamulcow-234031/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówicie myłem auto zrobił się basenik i efekty są ;/;/ dzisiaj jak nacisnę hamulec coś w serwie bulgoce ;/ jutro jadę do mechanika

A miałem zajrzeć tam i zobaczyć czy jest wszystko drożne nom ale za długo zwlekałem. Nom ale co zrobić może jakoś da się uratować jeszcze to serwo a jak nie nom to będzie trzeba kupić jakaś używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...