Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż dodatkowego subwoofera


byradzio

Rekomendowane odpowiedzi

Scalak na tylne głośniki 2x40w 2ohm a Scalak na tubę 70w, sorki ze dopiero ale zapomniałem o tym zupełnie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie ma problemu. Wielkie dzięki. A te 70 W to 2 ohmy czy 4 ohmy? Ogólnie myślałem że w Harmanie są glośniki 4 ohmowe a w Bose 2 ohmowe. No to jaki głośnik 200mm proponujecie do tego wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4ohm, szczerze to nie znam jakiegoś głośnika żeby to dobrze się zgrywalo, znajdź coś 150-200W RMS i to podłącz, jakoś to będzie grać ale nie za pięknie raczej :-P

Wysłane z mojego lenovo89_wet_kk przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem,

zamontowane u siebie skrzynie, wzmacniacz i wszystko gra ale samochód zaczął mnie kopać:-)

czy to wina podłączenia plusa czy może masy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co by można podłączyć odwrotnie aby uzyskać taki efekt, nie widzę takiej opcji. Na karoserii jest masa.

Może mu oddaj :wink: to się uspokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małyszdj odgrzeje kotleta i jak zamontowałeś ten głośnik :P ? osobiście polecam bo też mi tego basuu z dołu brakuje :) z tyły jak sie siedzi to fabryczne bose ładnie łupie jak dobra tuba ale u kierowcy trochee braki , mimo wszystko radze odzielny wzmaczniacz oraz taki zestaw http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/54/03/13/32/5403133212 bagażnik w pełni funkcjnalny i uwierz bedziesz zadowolony z jednejj strony seryjny sub z drugiej cos takiego :P na alledrogo są takie zabudowy , ważne żeby glośnik był wyliczony pod zabuowe zamknietą .

Edytowane przez mariomex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariomex polecasz bo sam założyłeś czy polecasz bo polecasz. Też rozważam montaż takiego suba po drugiej stronie BOSE bo brakuje tego "dołu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje najpierw zmienić fazę w tubie a dopiero dokładać cudów.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegolas - szczerze przymierzam sie do takiego rozwiązania i napewno jest dużo bardziej sensowne niż niepodłączanie jakiś innych glośników do wzmacniacza bose .

Power-Kris ciekawy artykuł :) czegoś nowego sie dowiedziałem , ale z drugiej strony oryginalne Bose , tylni sub ładnie gra ale dla mnie to troszke za mało :) dlatego pisze o dodatkowym w lewym boczku i dodatkowym wzmacniaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy jej nie rozbierałem , trzeba rozkrecać czy wystarczy podpiąć inaczej wtyczke ? byłbym wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zwykłej tubie jest z boku wtyczka. Wyjmujesz, wycinasz taka prowadnice na środku skalpelem i wkładasz odwrotnie. Jak ma Bose nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zwykły system grający z subem w bagażniku, czy odwrócenie biegunów w moim subie może poprawić jakoś muzyki/niskich tonów? co to powinno zmienić? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam audi a4 b6 avant z tyłu zwykły sub i wzmacniacz.

moje pytanie brzmi czy jest możliwość założenia suba i wzmacniacza a systemu bose? i czy w ogóle to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose ładnie gra - zawsze jest sens , ale pierw spróbuj pierw metody Power-Krisa , napewno Bose nie gra tak mocnym basem jak tuba czy skrzynia w samochodzie na pół bagaznika :) kto co lubi :P jeśli oczekujesz samego basu to pokusiłbym sie o lewą zabudowe w boczku , jak pisałem wyzej są na alledrogo wtedy funkcjonalny bagaznik i napewno dobrze to gra - sam sie przymierzam - warunek dodatkowy wzmacniacz

Edytowane przez mariomex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuję dziś i tam znać:) mam nadzieje że i u mnie będzie efekt. pytam się o to bo mam możliwość zakupu takiego małego zestawu bose za 100 zł. to chyba dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra tylko wlasnie pytanie w jakim stanie jest ten bose , hmm zawsze loteria , jesli chodzi sub i wzmacniacz to warto szukać tej odmiany z dużym piecem najbardziej rozbudowanej ( jak u mnie ) - zdjecie z neta http://i.imgur.com/UInJM.jpg

Edytowane przez mariomex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...