Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Blad 7859 - Intake Manifold Flap Position Sensor pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

robisz test klap i patrzysz czy nastawnik sie rusza…jak sie rusza to wiadomo ze nie jego wina na 99%

Opublikowano
  • Autor

czyli podpiac pod kabel sma nastawnik i wlaczyc samocho i jak sie rusza to znaczy ze good ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

a jak wlaczyc test nastawnika

Opublikowano

Witam koledzy.Mam taki problem ze swieci mi sie kontrolka silnika i pokazuje sie blad P201600 Intake Manifold Running Position Sensor.Podmienialem nastawnik ale nic nie pomoglo.Kolektor po wyjeciu wyczyscilem, klapy chodza bez zaciecia.Kontrolka zgasla na jeden dzien i znowu swieci!Ma ktos pomysl na ta usterke???

Opublikowano
  • Autor

Pewnie masz juz luzy na lopatkach musial bys czyms zapobiedz tych lozow albo wymienic kolektor

Opublikowano

w 3.0TDI w A6 się wycinało. Wieczne problemy z tym są dlatego myślę że usunięcie tego nie jest złym pomysłem.

Opublikowano

Wycinalo sie te klapki,co sa w kolektorze?Jak to czyscilem to raczej luzu nie bylo!Te klapki sa dostepne osobno,czy tylko z kolektorem?

Opublikowano

No nie koniecznie klapy muszą mieć luz, a raczej luz może mieć cięgno które nimi steruje przy nastawniku. Nie wiem jak jest w 2.0TDI Common Rail w 3 litrowych się je wycina ale w tych nie mam pojęcia czy to robią.

Opublikowano

A co ma to pomoc po wycieciu?Troche dziwne ze po wycieciu pomaga!A jak jest luz to wywala blad.Moze ktos ma jeszcze pomysl na to???

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam czy ktoś może wyciągał sam ten nastawnik w celu przeczyszczenia ? co tam w środku jest ? jakaś elektronika ?

  • 1 rok później...
Opublikowano

Panowie, bardzo sporadycznie pojawia mi się ten błąd co ok 2000km, kontrolka check engine się nie zapala. Jedynie zaobserwowałem to po podłączeniu do vcds. Po skasowania błędu na jakiś czas jest spokój. Czy w związku z tym jakąś część w tym kolektorze się kończy?

ace2f94666aa47a33050e93c3c14c393.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez miszax

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam. Wyskoczył mi błąd 7859 przy podłączeniu vcds. Kontrolka błędu na zegarach nie wyskakuje. Czy coś się dzieje z kolektorem? Zauważyłem że czasami przy gaszeniu silnika słychać z pod maski stuknięcie. Na elektrodzie ktoś napisał że siada pompa HP przez opiłki. Proszę o pomoc

Problemem jest podobno jakiś plastikowy element na osi kolektora, który się wyrabia i powoduje błąd. Znalazłem coś takiego https://www.olx.pl/oferta/blad-nastawnika-klap-kolektora-p2015-2-0-tdi-vw-audi-seat-skoda-CID5-IDkCIRG.html#99b3173c12  Przerabiał ktoś to?

20180217_153004-800x450.jpg

Edytowane przez resiak82

Opublikowano
3 godziny temu, resiak82 napisał:

Witam. Wyskoczył mi błąd 7859 przy podłączeniu vcds. Kontrolka błędu na zegarach nie wyskakuje. Czy coś się dzieje z kolektorem? Zauważyłem że czasami przy gaszeniu silnika słychać z pod maski stuknięcie. Na elektrodzie ktoś napisał że siada pompa HP przez opiłki. Proszę o pomoc

Problemem jest podobno jakiś plastikowy element na osi kolektora, który się wyrabia i powoduje błąd. Znalazłem coś takiego https://www.olx.pl/oferta/blad-nastawnika-klap-kolektora-p2015-2-0-tdi-vw-audi-seat-skoda-CID5-IDkCIRG.html#99b3173c12  Przerabiał ktoś to?

20180217_153004-800x450.jpg

tu jest opisany problem, poczytaj od postu 221

Opublikowano

Właśnie czytałem ten temat akurat :lol: Zakupię ten pierdolnik z allegro i zobaczę czy pomoże. Zastanawiam się czy dodatkowo wyciągnąć kolektor i go przeczyścić

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.