Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dudni i trzesie!


SHADEpl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim:decayed: od pewnego czasu mam problem z odpalaniem autka tzn nie ma reguły na to czy jest zimny czy ciepły od czasu do czasu przy rozruchu silnika pokazuje komunikat break ( za każdym razem kiedy wywala ten komunikat muszę przytrzymać go sekundę dłużej na rozruszniku inaczej zgaśnie) No ale do sedna, dziś rano zapalił sie ponownie ten komunikat piskliwy i znowu nie chciał od strzała zapalić,no nic poszedłem do domu napić się herbaty bo zaraz do tyrki muszę jechać, po 2 minutach wracam i słyszę takie bicie dudnienie w kabinie.. myślę może zimny... jadę wiec do pracy. Po powrocie to się nasiliło, silnik zaczął głośno chodzić i takie głębokie basowe bicie dochodzi z filtra powietrza.. :shock3:a z racji iż czytam trochę nasze forum i doświadczenie z a4-kami miałem już wcześniej myślę kur.. wałek rozrządu i cały osprzęt do wymiany.. Teraz pytanie, czy waszym fachowym okiem mam racje?? wrzucam filmik nagrany na szybko. Pozdro

20140218 1559021 - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu odkręciłbym pokrywę zaworów i sprawdziłbym czy borki są na swoim miejscu. To częsta przypadłość silników 1,9. Borki to takie zaślepki po obydwu stronach wałków z dźwigienkami od pompowtrysków. Potrafią one wypaść i wtedy silnik nie ma właściwego ciśnienia na popychaczach hydraulicznych zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu odkręciłbym pokrywę zaworów i sprawdziłbym czy borki są na swoim miejscu. To częsta przypadłość silników 1,9. Borki to takie zaślepki po obydwu stronach wałków z dźwigienkami od pompowtrysków. Potrafią one wypaść i wtedy silnik nie ma właściwego ciśnienia na popychaczach hydraulicznych zaworów.

W sumie moge to sprawdzić, choć wolałbym żeby ktoś spojrzał na to fachowym okiem.. mam zaufanego mechanika(od niedawna:kox:) zastanawiam sie czy dalsza jazda nie zaszkodzi silnikowi..:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to borki to dalsza jazda na pewno zaszkodzi silnikowi. Lepiej nie jeździć bo będziesz miał do wymiany wałek i popychacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...