Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odpala ;( pompa paliwa,filtr paliwa czy jeszcze coś innego ?


djsayan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników Audi. Niestety napotkałem na problem w mojej Audi... mianowicie pewnego razu na stacji benzynowej nie mogłem odpalić auta. Wzięliśmy go z kolegą i obsługą ze stacji na popych i odpalił... ale bardziej to była zasługa tego ze silnik byl rozgrzany a autko wskoczyło od razu na gaz. Dzięki temu mogłem dojechać do domu. Ku mojemu zdziwieniu kolejne dni żadnego problemu. Auto odpalało normalnie. Ale ostatnio to już kaplica. Nie odpala. Czasem jak przekręcę po kilka razy kluczyk w stacyjce zeby pompa mogła zaciągnąć paliwa to auto prawie odpala ale po chwili znowu nic, tak jakby nie dostawał paliwa ;/ i stąd moje pytanie: czy pompa paliwa jest do wymiany? filtr paliwa? a może coś innego jest przyczyną? Czy jeśli to jest pompa paliwa to jest możliwość wymiany jej samemu ale na parkingu bez kanału? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz radio, nawiew, przekręć kluczyk i sprawdź czy słyszysz pompę po włączeniu zapłonu, z miejsca kierowcy powinna być delikatnie słyszalna. Jeżeli nie słyszysz, sprawdź bezpiecznik, jak będzie cały to pompa do wymiany. Sama operacja jest prosta, opróżniasz bagażnik, wyciągasz wykładzinę i tamtędy wyciągasz pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy, żeby nie zakładać nowego tematu

B5 2.8Q AQD (w gazie) po strzale w przód (urwana łopatka wisko, urwany wąż z chłodnicy wody). Bez cieczy chłodzącej po 2h od zdarzenia przejechał jeszcze 600mdo domu, za parę dni odpalone żeby przestawić auto.

Rozrusznik kręci (dziwny dźwięk), auto nie odpala. Wyczytałem, że w B5 nie ma czujnika uderzeniowego, w pamięci zapisane były 2 błędu - jeden z airbaga, drugiego nie pamiętam. Po skasowaniu nie wróciły.

Czy komputer blokuje możliwość odpalenia z powodu braku cieczy chłodzącej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego w B5, ja raczej przyjrzałbym się paskowi rozrządu po takim strzale. Spróbuj jeszcze sprawdzić czy pracuje pompa paliwowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...