Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kopcenie z wydechu.


Mitshi

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety z braku czasu mojego i mechanika samochód jeszcze nie był na warsztacie. Dodatkowo silnik wskakuje w tryb awaryjny. Kopcenie częściowo ustało po wymianie filtra powietrza. Dzisiaj zrobiłem logi i skanowałem błędy, ale nie ciekawie to chyba wygląda... :kwasny:

---------- Post dopisany at 17:27 ---------- Poprzedni post napisany at 17:04 ----------

http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/prosba-analize-logow-silnik-przechodzi-tryb-awaryjny-320135/ tutaj logi są do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty, jutro wkleję zdjęcia i dokładniej opiszę. W skrócie: turbo padło, dokładnie uszczelniacze na wałku, pojechało do regeneracji i z powrotem jest już w silniku, cały układ dolotowy był przez to zasyfiony olejem i jakby go tak zebrać to z 0.5l tam go było. EGR wyczyszczony, całe kolektory wydechowe i ssące wyczyszczone. Auto po wymianie dużo lepiej pracuje i jeździ, powyżej 3000obr./min dalej przyspiesza, a nie jak wcześniej tylko wyje no i brak dymienia. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czysciles kolektory, powinienes tez doczyscic caly uklad idacy do IC itd

przy regeneracji turbo tez powinienes sprawdzic odme czy jest drozna...

u mnie syfu w kolektorze bylo od zaje.... a egr byl tak zasyfiony, ze chyba nie mial prawa sie ruszac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem wszystko cały dolot i kolektory wydechowe. :D Zapomniałem wkleić fotek. Dodam link do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...