Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tempomat nie działa


Soviet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem auto z już założonym tempomatem ( nie wiem czy ori czy dokładany ) i niestety ten nie działa. Sprawdziłem kodowanie- jedyny błąd ale raczej nieistotny to zakodowana kierownica czteroramienna, ja posiadam trójramienną, zmieniłem to również nic, czujnik sprzęgła oraz hamulca sprawdzony i wszystko ok, a tempomat dalej nie daje się włączyć, pociągnięcie manetki do siebie również powoduje zmianę z 0 na 1 więc też ok, jakieś pomysły, porady? Co jeszcze mogę sprawdzić lub zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16-Steering Wheel -> Coding-07 -> Software Coding

Na przedostatniej pozycji musi być
4

01-Engine -> Login-11

Wpisać
11463
(
kod aktywujący tempomat
)

kliknąć [
Do It!
]

Tempomat można włączyć tylko podczas jazdy, przy prędkości min. 30 km/h

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i wszystko się zgadza, w blokach pomiarowych 16-Steering Wheel sygnalizuje włączenie/wyłączenie tempomatu, jest również potwierdzenie przycisku SET oraz sygnalizacja wyłączenia poprzez naciśnięcie hamulca lub sprzęgła, mimo to nadal nie działa, w teście licznika kontrolka się zapala i nic poza tym. Wie ktoś może gdzie może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz_001.jpg

Obraz_002.jpg

Niestety kabel coś szwankuje i dziś tylko tyle udało się sprawdzić

---------- Post dopisany 27-02-2014 at 14:32 ---------- Poprzedni post napisany 25-02-2014 at 12:28 ----------

Mógłby ktoś podpowiedź gdzie, w czym szukać przyczyny nie działającego tempomatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy tym V-Scanem da radę. A moduł kierownicy jest dobry (końcówka N).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do modelu A4B5, wszystko potrzebne do posiadania tempomatu czy kierownicy wielofunkcyjnej jest zamontowane

na kolumnie kierownicy. Niestety nie wszystkie auta (A4 B6) mają odpowiedni sterownik.

Rozróżniamy trzy rodzaje :

* Lowline

o kierownica: standardowa 4-ramienna kierownica

o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (trip computer) (nie wspiera tempomatu !)

o numer VAG: 8E0 953 549 F (8E0953549F)

* Midline

o kierownica : standardowa 4-ramienna kierownica, sportowa kierownica trójramienna, kierownica multifunkcyjna

o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (trip computer), tempomat (Cruise Control)

o numer VAG: 8E0 953 549 L (8E0953549L), 8E0 953 549 N (8E0953549N)

* Highline

o kierownica : standardowa 4-ramienna kierownica, sportowa kierownica trójramienna, kierownica multifunkcyjna

o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (trip computer), tempomat (Cruise Control), kierownica podgrzewana

o numer VAG: 8E0 953 549 M (8E0953549M), 8E0 953 549 P (8E0953549P)

Informacja dodatkowa:

wersje niekompatybilne posiadają literkę S lub F na końcu

wersje kompatybilne posiadają literki : J, L, M, N, P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać na drugim zdjęciu na skanerze że sterownik czyli moduł kierownicy ma numer 8E0953549N o czym napisałem post wcześniej, że moduł jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł był niedawno podmieniany, niestety bez efektu. Macie jeszcze jakieś propozycje lub punkty zaczepienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...