Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie kolektora-konieczny demontaz turbo??


lukas551

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar zdemontowac i wyczyscic kolektor ssący i pytanie do Was czy bede musiał także wywalic turbo bo chyba cieżko bedzie wyjąc kolektor:kwasny:

Motor to 1.9TDI 90KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TDI to raczej ssący się czyści i EGR bo tam najwięcej się zbiera syfu i tej mazi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za pomyłke chodziło mi o ssący:wink: To jak,musze wyjmowac turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz bo turbo masz za kolektorem wydechowym. Ssący jest wyzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz bo turbo masz za kolektorem wydechowym. Ssący jest wyzej :)

Mam nadzieje ze sie uda:wink: Bo kolego ja mam AHU i turbo jest wyzej niż w 110KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej dobre klucze będziesz potrzebował bo niektóre śrubki lubią być ukryte i trzeba się nagimnastykować:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W afn zdejmiesz kolektor ssący bez problemu, jeżeli chodzi o ahu czy 1z to nie bardzo.

Wszystko można jednak zrobić od góry, największy problem będą stwarzać 3 śruby 12 kątne które łączą turbo z kolektorem wydechowym od dołu.

Wniosek - musisz ściągnąć turbinę.

Bez dobrych narzędzi nawet nie podchodź do tematu. Od razu proponuję zakupić zestaw montażowy turbo, uszczelki pod kolektor ssący i wydechowy, nowe śruby imbusowe do kolektora ssącego, nowe nakrętki na kolektor wydechowy oraz płyn do czyszczenia kominków i dobry odrdzewiacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: Widze ze to nie taka prosta sprawa jak sie wydaje.Dobra trzeba bedzie podziałac i zdam relacje po wszystkim:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W afn zdejmiesz kolektor ssący bez problemu, jeżeli chodzi o ahu czy 1z to nie bardzo.

Wszystko można jednak zrobić od góry, największy problem będą stwarzać 3 śruby 12 kątne które łączą turbo z kolektorem wydechowym od dołu.

Wniosek - musisz ściągnąć turbinę.

Bez dobrych narzędzi nawet nie podchodź do tematu. Od razu proponuję zakupić zestaw montażowy turbo, uszczelki pod kolektor ssący i wydechowy, nowe śruby imbusowe do kolektora ssącego, nowe nakrętki na kolektor wydechowy oraz płyn do czyszczenia kominków i dobry odrdzewiacz.

idzie zdjąć turbinę bez zdejmowania kolektora w AHU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...