Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vag 409-1 a VW crafter


sebo747

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem że to forum AUDI itd. ale mam problem ponieważ nie mogę sie połączyć vagiem z crafterem z 2007 r Wie ktoś co może byc przyczyną???

Dodam że przy ustawieniach portu pokazuje ze port jest ok a interface "not found"

Kabel jakis z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel w tym Crafterze to moze jedynie powisiec na lusterku wstecznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tym, ale VCDS-em w wersji 908 połączę się z silnikiem w Crafterze, mimo że producent kabla zapewnia, że się nie łączy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Crafterze to co jest?? Nie OBD-II??

sebo747 w Twojej Audi diagnostyka idzie po linii K, a w nowszych VAG-ach powyżej 2004-05r już po linii Can. I stąd różnica w interfejsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Crafterze to co jest?? Nie OBD-II??

sebo747 w Twojej Audi diagnostyka idzie po linii K, a w nowszych VAG-ach powyżej 2004-05r już po linii Can. I stąd różnica w interfejsach.

Ogólnie to :kwasny: ze obd a właściwie po linii K. Galetto odpowiedz na PW co Ci pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBD-II jest zarówno w jednym jak i drugim. ;)

PS. Ja też swego czasu o coś pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Twojego pytania to czyściłem skrzynkę i zapomniałem odp.

---------- Post dopisany at 14:00 ---------- Poprzedni post napisany at 13:58 ----------

Temat rozwiązałem więc pytanie nie aktualne i sorry za OT w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG COMMANDER 3.6 EEPROM K+CAN DIAGNOZA LICZNIK (3984145871) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Kupiłem coś takiego.. w aukcji jest napisane ze obsługuje samochody od 2004r. a ja dalej nie moge sie połączyć z crafterem... vcds w ogóle go nie wykrywa (port:OK Interface: nie znaleziono) kupiłem zły kabel czy robie coś nie tak??? Bo skoro jet napisane k+CAN to powinno chyba działac... wprowdził mnie w błąd ten sprzedawca czy jak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że próbowałeś uruchomić VCDS na tym kablu??

Nie zauważyłeś, że opis w aukcji Can Commandera skupia się przede wszystkim na pinie, eepromie korekcie i wszystkim co związane z licznikami?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zakupić oryginalny kabelek do VCDS od producenta albo chińską podróbkę:

2013 VAG 11.11.4 Suport VAG Audi VW Car Diagnostic USB Cables VAG 12.10.3 for VCDS 12.12 VAGCOM 12.12.0 12.12 WF0001-in Air Bag Scan Tools & Simulators from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com

Z tym że czekasz miesiąc i też nie masz pewności że będzie działało (chociaż w większości działają :)) no i cena około 60zł jest kusząca

---------- Post dopisany at 20:43 ---------- Poprzedni post napisany at 20:35 ----------

Jak byś chciał zakupić chiński klon to mam taki do odsprzedania, wersja do VCDS 12.12.0, w razie czego pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że próbowałeś uruchomić VCDS na tym kablu??

Nie zauważyłeś, że opis w aukcji Can Commandera skupia się przede wszystkim na pinie, eepromie korekcie i wszystkim co związane z licznikami?? ;)

To dlaczego nie moge sie z niczym połaczyć nawet licznikami??? a w audi to tylko zczytywanie pinu działa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie moge sie z niczym połaczyć nawet licznikami??? a w audi to tylko zczytywanie pinu działa???

Możesz odpowiedzieć na moje pytanie, albo określić się co jak z czym chcesz użyć? Bo tak naprawdę nic nie wiemy?

]Jak byś chciał zakupić chiński klon to mam taki do odsprzedania, wersja do VCDS 12.12.0, w razie czego pisz na PW

A po uwaleniu jesteś w stanie postawić z powrotem 12.12.0 bo widzę że usługi oferujesz. Czy tylko naumiałeś się stawiać stare wersje, a 12.12 jak ktoś kupi od Ciebie i uwali to niech się martwi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego oprogramowania używasz? VCDS'em się nie połączysz za pomocą tego kabla. Do niego masz, jak sama nazwa wskazuje oprogramowanie vag commander...

---------- Post dopisany at 22:31 ---------- Poprzedni post napisany at 22:23 ----------

]Jak byś chciał zakupić chiński klon to mam taki do odsprzedania, wersja do VCDS 12.12.0, w razie czego pisz na PW

A po uwaleniu jesteś w stanie postawić z powrotem 12.12.0 bo widzę że usługi oferujesz. Czy tylko naumiałeś się stawiać stare wersje, a 12.12 jak ktoś kupi od Ciebie i uwali to niech się martwi??

Po uwaleniu wersji 12.12 jestem w stanie wgrać do tego kabelka wersję 11.2.0 (bo co do tego mam pewność że działa w 100%) Mogę do uwalonego wgrać wersję 12.12.0 ale po kilku połączeniach z samochodem, wywala program z Atmegi... nadal staram się to rozpracować.

Jeszcze jedna uwaga, ja się nie zajmuję handlem tymi kablami, akurat mam jedną sztukę w zapasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce jedynie sprawdzić i ew. skasować błędy w tym wielkim jak stodoła dostawczaku... jakim programem mam próbować lub jaki (najtańszy) kabel mi to zrobi(jakaś aukcja allegro czy coś)... nie chce go chipować serwisować czy korygować licznik... same kasowanie błędów wystarczy a z tego co widze to tym kablem co mam moge jedynie holować rower i to nie do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już był podany wyżej link do sprzętu jaki obsłuży craftera.

To jest legalny oryginał z legalną licencją.

Na allegro czy tego typu portalach u nas nie kupisz legalnie podróby tego kabla. Co innego w chinach Mateusz podrzucił linka do tańszej oferty klona oryginału nie do końca legalnego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...