Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wymiana rozrządu


qoperek

Rekomendowane odpowiedzi

no witam sianko juz jest na wymiane rozrzadu i teraz milion pytan :

wiem tyle ze mam audi a4 1,8 125km ale nie nie wiem jaki jest kod silnika czy jakos tak

jaki pasek jest najlepszy tzn jakiego producenta

rolki itd i czy pompe wody sie wymienia tez i ile by cos takiego kosztowalo w ASO

wiem ze odrazu wymienia sie plyn chlodniczy bo trzeba rozebrac polowe przodu

chce wstawic auto do mech i nie chce zeby mnie zrobili w konia czy cos podobnego martwie sie poprostu o moja bestie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem tyle ze mam audi a4 1,8 125km ale nie nie wiem jaki jest kod silnika czy jakos tak

Jak nie wiesz jak ? Przecież w profilu masz ARG.

Kod silnika jest przeważnie na plastikowej obudowie rozrządu oraz na wlepkach serwisowych (bagażnik i książka serwisowa).

jaki pasek jest najlepszy tzn jakiego producenta

Było 1000 razy na forum :szukaj:

Firma CONTITECH.

czy pompe wody sie wymienia tez i ile by cos takiego kosztowalo w ASO

Tak, zawsze się wymienia też pompę wody - to nieduży koszt, a masz wszystko zrobione i możesz spać spokojnie.

Nie rób tego w ASO tylko znajdź jakiś dobry zakład w Twojej okolicy - widzę, że jesteś z Bydgoszczy - ja ostatnio szukałem mojemu Dziadkowi kogoś żeby zmienił rozrząd w VW i polecono mi CAR EXPERT - zadzwoń do Pana Roberta i podpytaj co i za ile: 509 253 719. Dziadkowi zrobili wszystko wg moich wskazówek i za naprawdę śmieszne pieniądze.

wiem ze odrazu wymienia sie plyn chlodniczy bo trzeba rozebrac polowe przodu

Jak wymieniasz pompę wody to od razu wymieniasz płyn chłodniczy.

chce wstawic auto do mech i nie chce zeby mnie zrobili w konia czy cos podobnego martwie sie poprostu o moja bestie ;)

Tak jak napisałem wcześniej - zadzwoń do Roberta i porozmawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agr to tak mi sie kliknęło :gwizdanie:

wiem ze jest szukajka ale jakos nie znalazlem satysfakcjonującej odp :>

wyjasniles wiekszosc a rolki to jakie z SKF sa dobre bo mialbym w sumie dostep do nich za damke ale bym musial znac penie jakies oznaczenia czy cos

i jeszcze male pytanko rozrzad to pasek z przodu a ten lancuszek w silniki to tez sie wymienia bo na forum wycztalem ze wymiana rozrzadu itd i zdjecia sa lancuszka z silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze male pytanko rozrzad to pasek z przodu a ten lancuszek w silniki to tez sie wymienia bo na forum wycztalem ze wymiana rozrzadu itd i zdjecia sa lancuszka z silnika

Łancuszek wymieniasz przy przebiegu 200tys taki jest zalecany, chyba ze wczesniej slyszysz z tylu silnika nie pokojace odglosy, koszt lancuszka to okolo 120zl i napinacz hydrauliczny okolo 400zl lub napiancz elektroniczny 1500zl musisz najpierw sprawdzic po numerze nadwozia jaki napinacz posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agr to tak mi sie kliknęło :gwizdanie:

Nie masz AGR, bo one były produkowane od 1998 roku.

Ty masz ADR.

a rolki to jakie z SKF sa dobre

Tak, ta firma jest bardzo dobra.

rozrzad to pasek z przodu a ten lancuszek w silniki to tez sie wymienia bo na forum wycztalem ze wymiana rozrzadu itd i zdjecia sa lancuszka z silnika

W tym silniku jest pasek rozrządu i łańcuch napędu wałka rozrządu.

Mechanik może obejrzeć łańcuch, ale to wiąże się ze zdjęciem dekla - przy okazji może sprawdzić stan napinacza tego łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: :good: i od rozwiewania watpliwosci jest wlasnie forum

jutro zadzwonie do niego i sie umówię przejechane mam 216k silnik chodzi ok tak mi sie wydaje to powiem mu zeby zajrzal

taki maly OT czasem mi cos swierczy czy jakos przyciera gdzies jakby po prawej stronie od dolu silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki maly OT czasem mi cos swierczy czy jakos przyciera gdzies jakby po prawej stronie od dolu silnika

Niech mechanik zajrzy w te miejsce - może coś rzeczywiście gdzieś obciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...