Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa prędkościomierz


drarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu mam problemy ze złymi wskazaniami poziomu paliwa i temperatury. Ostatnio przestał mi działać prędkościomierz (wskazówka tylko lekko się unosi i skacze, tak jakby nie miała siły iść w górę).

Czy istnieje możliwość naprawy licznika?? Czy warto to robić, czy może lepiej poszukać używanego?

Przeglądając oferty to mało jest liczników takich jak jest zamontowany u mnie, a jak już są to drogie (od 400 zł w górę)

Większość jest z zegarkiem wskazówkowym (ja mam elektroniczny wyświetlacz), niepełny fis.

Czy może ktoś polecić jakiegoś dobrego mechanika, który zajmuje się takimi tematami?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj wtyczki w liczniku i dla pewności zrób test zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że muszę wymontować licznik żeby sprawdzić te wtyczki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymał bym się z kupnem, naprawa może kosztować kilka złotych. Licznik trzyma się na dwóch śrubach pod dolną zaślepką.

czy jak go wymontuję i wypnę wtyczki i później podłączę to będą jakieś błędy?

Na co zwrócić uwagę?? Czy mam te styki czymś przemyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do jakiegoś mechanika który zajmuje się elektroniką samochodową, ja osobiście uważam ze poruszanie wtyczką nic nie zmieni ale cuda się zdarzają. Nawet jak kupisz inny licznik to sam go nie zmienisz, potrzebny vag do przeprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić w Warszawie jakiegoś dobrego mechanika zajmującego się licznikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak mniemam masz pół fisa Jaegera.....szukaj od razu vdo i będzie po problemie. Ja osobiście też tak miałem. Od Kolegi z forum kupiłem vdo w idealnym stanie z super wyświetlaczem i mam spokój. Naprawa się nie opłaci,sam procesor kosztuje coś koło 300 z wymianą. Tak więc szukaj vdo o takim samym numerze! Zczytasz go jak wyjmiesz stary licznik,a to dwie śrubki i 5 minut roboty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymontowałem licznik. Numer jaki spisałem to: 8D0920900R. Jest to licznik JAEGER i widnieją na nim jeszcze takie numery: 0905 341 2021, 0905 362 2021, 0905 361 021.

Wg którego numeru powinienem szukać odpowiednika VDO. Czy mogę zmontować licznik o innym numerze??

Poniżej zdjęcia mojego licznika

20140308_164845.jpg

20140308_164857.jpg

20140308_164906.jpg

20140308_164911.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...