Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-D podpięcie anteny


Jog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko mam radio RNS-D i radio nie działa tak jak trzeba, w mieście ok ale jadąc przez mniej zaludnione tereny to już prawie każde ma zakłócenia a momentami tylko Rydzyka odbiera.

Wyciągnąłem radyjko i zobaczyłem że jakaś wtyczka (w czerwonym kółku) nie jest podpięta, po krótkim poszukiwaniu na forum doszedłem do wniosku że to może być od diversity (jeśli to mam). Do RNS mam podpiętą tylko wtyczkę w zielonym kółku

DSCN1413.jpg

Jak sprawdzić czy ma się to diversity?

Czy do RNS-D da się to podpiąć?, bo widziałem tylko adaptery do RNS-E

Wcześniej w autku siedział concert, poprzedni właściciel dołożył RNS.

Autko to A4B6 Avant.

---------- Post dopisany 07-04-2014 at 14:37 ---------- Poprzedni post napisany 25-02-2014 at 18:54 ----------

Szukając na forum doszedłem do wniosku że to kabel od diversity, wie ktoś czy istnieje adapter by to podpiąć do rns-d?

---------- Post dopisany at 14:46 ---------- Poprzedni post napisany at 14:37 ----------

Znalazłem coś takiego ADAPTER ANTENOWY ISO VW AUDI SEAT SKODA BMW antena (4115430461) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ale co wtedy z drugą anteną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony to antena drugi diversity

images.jpg

---------- Post dopisany at 14:50 ---------- Poprzedni post napisany at 14:48 ----------

co do braku zasięgu to sprawdź czy masz zasilony wzmacniacz antenowy jeśli jest to uszkodzony masz wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tylko mam podpiętą wtyczkę w zielonym kółku, ta żółta wtyczka leży nie podpięta, w concercie są obie wpięte tak samo jest w RNS-E po zakupieniu adapteru, ta przejściówka co pokazujesz to ze stronki http://infobot.pl/r/2gII za 15 jurków, Tylko gdzie ją podłączyć?, w gniazdo w niebieskim kółku?

dsc0189fh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz żadnej przejściówki? żółta wtyczka (ta która jest w czerwonym kółku) jest wpięta w radio? bo coś mi się wydaje że to jest wtyk SMB taki jak przy antenie gps tylko że w obudowie i jest za mała by wpiąć w wyjście zaznaczone na niebiesko.

Znalazłem jeszcze jedna przejściówkę Fakra SMB K 1027 male plug to IEC RCA TV female RG174 pigtail antenna diversity Drop Shipping-in Connectors from Electrical Equipment & Supplies on Aliexpress.com niby piszę że do diversity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak masz racje ale wlasnie ja nie mam smb wtyku do diversity u siebie musisz zalozyc przejsciowke

---------- Post dopisany at 18:55 ---------- Poprzedni post napisany at 18:53 ----------

a co do odbierania radia to u mnie tez nie za rewelacyjnie odbiera i dzwiek z glosnikow tez nie powala

u ojca w wv jest o niebo lepszy dzwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś by miał namiary na sklep w Polsce co sprzedaje takie przejściówki to byłbym wdzięczny, ja mam porównanie do cytryny ojca łapie wszystko nawet słowaków a mam do granicy 80 km , a u siebie tylko w większych miastach jest co wybierać w stacjach

---------- Post dopisany 15-04-2014 at 15:12 ---------- Poprzedni post napisany 07-04-2014 at 19:10 ----------

Jak ktoś by miał namiary na sklep w Polsce co sprzedaje takie przejściówki to byłbym wdzięczny, ja mam porównanie do cytryny ojca łapie wszystko nawet słowaków a mam do granicy 80 km , a u siebie tylko w większych miastach jest co wybierać w stacjach

Jeśli ktoś szuka tego adapteru to wyszukałem porównująć wtyczki że to jest przejściówka z FAKRA K (smb męska) na WICLIC (gniazdo)

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, mam zamiar przejśc z Concerta 2 na RNS-D.

Według ELSA do Concerta 2 dochodzą takie kabelki:

  • Przyłącze HF (czarne) sterownika wyboru anteny -J515-/modułu anteny po lewej stronie -R108-
  • Przyłącze ZF (żółte) do sterownika wyboru anteny -J515-/modułu anteny po lewej stronie -R108-

Do RNS-D:

  • Przyłącze HF (czarne) interfejsu systemu nawigacji -R94-
  • Przyłącze ZF (żółte) do sterownika wyboru anteny -J515-/modułu anteny po lewej stronie -R108-

Do TMC:

  • Przyłącze HF (czarne) do sterownika elektroniki obsługi systemu nawigacji -J402-
  • Przyłącze HF (czarne) sterownika wyboru anteny -J515-/modułu anteny po lewej stronie -R108-

Czyli potrzebne są przejściówki z wtyczek: 

P1030666.jpg

Czarna wtyczka antenowa iso ma iść do TMC, a żółta na wtyczkę antenową iso do RNS-D.

Czy takie przejściówki załatwią sprawę ? 

e3f18c3d4f7a9abbe092c2a3a002 45b495c54ad48e923a6dd810ad3c

A jak wygląda przewód do podłączenia TMC z RNS ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS-D ma takie samo wejście na antenę jak radio Audi Concert 2 więc nie wiem co szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety się mylisz, muszą być przejściówki jeżeli chcemy, by to było podłączone jak ori, zobacz sobie ten opis co dałem z ELSY, te kable wychodzą tak do concerta, ale do rns-d/tmc mają iść na odwrót. Czyli wychodzi fakra i ma iśc na iso fm, a iso fm ma iść na fakre. Dodatkowo jeśli chcemy jeszcze połączyć TMC z RNS-D to taka przejściówka jak kolega wyżej podał, w rns-d jest gniazdo pod wtyk wiclick a w tmc fakra... To ostatnie połączenie można prawdopodobnie olać bo i tak u nas nie ma informacji drogowych...

 

Zastanawiam się tylko czy nie dałoby rady zamienić tych przewodów przy wzmacniaczu anteny i wtedy teoretycznie obyłoby się może bez przejściówek...

 

2263739800_1348083645.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...