Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawiew bez klimy wieje


fojteq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piszę z zapytaniem o działanie samego nawiewu (bez klimy). Zaobserwowałem dzisiaj taką sytuację, nawiew wyłączony, a z kratki od kierowcy i pasażera czuć wydobywające się powietrze, czy to jest normalne działanie - czy podczas wyłączonego nawiewu nie powinno nic "wiać" z kratek? Jak to jest?

Pozdrawiam forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy wieje, na postoju jakby nie, czy to normalne - wczesniej tego moze nie zauwazylem

---------- Post dopisany 07-03-2014 at 01:19 ---------- Poprzedni post napisany 27-02-2014 at 18:08 ----------

Up. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy u mnie bardzo słabo wieje, prawie wcale

Powietrze musi przejść przez dość gęsty filtr przeciwpyłkowy oraz zatrzymany wentylator.

Filtr masz założony?

Masz uszczelkę na ścianie pomiędzy silnikiem a akumulatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiać nie powinno ale jak czujesz delikatnie że powietrze podczas jazdy to jest to normalna sprawa. A tak na wszelki wypadek zobacz czy masz filtr założony, czasami samochody po remoncie nie mają filtra założonego, może ktoś zapomniał wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zdjalem osłonę podszybia wyciągnąłem filtr i zauważyłem ze klapa jest cały czas otwarta. Nie powinna być zamknięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że otwarta ma być, przecież wentylator pobiera powietrze z zewnątrz.

Jak włączysz opcję zamkniętego obiegu to klapa się zamyka i pobiera powietrze ze środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak na filtrze mam strzałkę wlotu powietrza to powinna być w górę czy w dół? Bo jest skierowana tak jakby powietrze napływalo z dolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kierunek w dół.Pewnie masz filtr węglowy i dlatego jest oznaczenie, ale to nie ma nic do wiatru bez wentylatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby któryś silniczek się przywiesil? Myślę zrobić nastawy klimy. Zastanawiam się czy po prostu po wymianie filtra wzrosła przepustowość i tak wieje. A jeśli włączę nawiew i obieg zamknięty i wyłącze nawiew to powinno przestać wiać. Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak na postoju prawda, nie powinno wiać bez włączonego nawiewu. Sprawa jest chyba prosta wyłączasz nawiew całkowicie, jak wieje podczas jazdy to prawdopodobnie silniczek nie domyka z uwagi na wytarty potencjometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas jazdy raz wiało raz nie wiało - już sam nie wiem - wydaje mi się, że to jednak problem po stronie silniczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...