Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Moja A4 B8 1.8 TFSI


simplus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i gratuluję zakupu.

Skrzynią się nie przejmuj żonka Ci trochę pomarudzi a potem jak wsiądzie w manuala to stwierdzi, że automat jest najlepszy szczególnie w korkach albo przy jeździe w górach.

Co do modów to widzę, że też masz plan na montaż gniazda 230 V. Masz może schemat gdzie się podłącza sterownie tego gniazda?

Ja w elsie znalazłem tylko coś niekompletne i nawet w serwisie szukali chyba z dwie godziny i nie potrafili pomóc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i gratuluję zakupu.

Skrzynią się nie przejmuj żonka Ci trochę pomarudzi a potem jak wsiądzie w manuala to stwierdzi, że automat jest najlepszy szczególnie w korkach albo przy jeździe w górach.

Co do modów to widzę, że też masz plan na montaż gniazda 230 V. Masz może schemat gdzie się podłącza sterownie tego gniazda?

Ja w elsie znalazłem tylko coś niekompletne i nawet w serwisie szukali chyba z dwie godziny i nie potrafili pomóc :(

Na razie nie zagłębiałem się w temat, bo to raczej jeden z ostatnich modów.

Ale ... poszukam :wink:

---------- Post dopisany 03-05-2014 at 12:53 ---------- Poprzedni post napisany 24-03-2014 at 22:11 ----------

W środę moja "A" została delikatnie doposażona ... :decayed:

Nowe lampy polift "Neon"

DSC_5453.jpg

Oraz elektryczna klapa bagażnika ..... super bajer :slina:

DSC_5462.jpg

Podziękowania dla kolegi wrclaguna :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak :naughty: autko w swietnym stanie :thumbup1:

Wszystko hula super ... :wink:

Właśnie tworzę listę następnych modów ... tak aby je podzielić na etapy .... i ułatwić :kox:

Najbardziej mnie wkurza to nagłośnienie :facepalm: ale to miał być jeden z ostatnich a teraz ....

Muszę posłuchać następnym razem u Ciebie B&O i przemyśleć sprawę ...:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miesiąc czasu się nie pokazywał. Pewnie zona dziękowała za multi:grin:

Klapa bardzo praktyczny mod.:thumbup1: Z graniem tez muszę coś zrobić...:facepalm: Choć źródło ma tu tez duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miesiąc czasu się nie pokazywał. Pewnie zona dziękowała za multi:grin:

Klapa bardzo praktyczny mod.:thumbup1: Z graniem tez muszę coś zrobić...:facepalm: Choć źródło ma tu tez duże znaczenie.

Szkoda, że nie widziałeś jak mi dziękowała :whip2:

Chwilkę nie pisałem bo musiałem ogarnąć temat właśnie skrzyni.

Od czasu do czasu delikatnie zrywało przy ruszaniu i hamowaniu i słychać było chrobotnie ... ale nie zawsze ...:kwasny:

Wstępna diagnoza ... skrzynia biegów do wymiany i 36 tyś :shock3:

Ale okazało się, że temat nie jest świeży i Audi ma na to "zestaw naprawczy" i kwota zamknęła się w "1K" pln :wink:

Ale wszystko powróciło do normy ... nawet żona się cieszy ...

A ja mogę myśleć o innych modach:kox:

Co do źródła ... to próbowałem różnych ... i cały czas .... brakuje mi środka pasma ....

Wydawało mi się, że Audi Sound System z subem powinno lepiej grać :kwasny:

Mały update ...

Zmieniłem listę rzeczy do "modzenia" :facepalm:

To efekt ... spotkań z WRC :grin:

---------- Post dopisany 15-06-2014 at 10:35 ---------- Poprzedni post napisany 03-05-2014 at 22:17 ----------

Piątkowa wizyta u Grzegorz jak zwykle bardzo owocna :hi:

Co wpadło ...

- Lusterko fotochrom zewnętrzne, podgrzewane, elektrycznie regulowane, elektrycznie składane :grin:

DSC_5684.jpg

- Komplet przełączników z polifta w chromie w wszystkich drzwiach :slina:

DSC_5679.jpg

- Pilot "Homelink"

Napisałem w "" bo nie do końca taki. :grin:

Ogólnie nie chciałem na razie ciągnąć kabli do zderzaka ... jeszcze nie pora

Więc wpadłem na pomysł aby wykorzystać już istniejący oryginalny pilot do bramy jaki posiadam i panel homelinka Audi.

Na początku chciałem się podpiąć tylko pod przyciski na oryginalnej płytce, ale potem stwierdziliśmy , że będzie lepiej zrobić nową płytkę.

Miejsce w podsufitce się znalazło i działa super, jedyna rzecz do poprawy ... zastosowaliśmy żółte diody do podświetlenia przycisków ... zamiast czerwonych :facepalm:

DSC_5669.jpg

DSC_5668.jpg

DSC_5667.jpg

DSC_5670.jpg

DSC_5671.jpg

- Lusterko fotochrom wewnętrzne

DSC_5673.jpg

- Wraz z lusterkiem wewnętrznym sama kamera High Beam Asist ...

Niestety rejestrator trasy jeszcze nie gotowy. Mamy z kolegą elektronikiem same z nią problemy :kwasny:

Założenie jest takie, że kamera będzie w lusterku a sam rejestrator w miejscu na okulary... ale to w teorii.

W praktyce przy zmianie taśmy pomiędzy tymi dwoma częściami na długość 20 cm .... są straszne zakłócenia :facepalm:

Testujemy jeszcze z ekranowaniem oraz uziemieniem ale ciężko to idzie. Ale na razie nie dajemy za wygraną :kox:

DSC_5677.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kabli Wam leci z kamery do rejestratora ?

28 sztuk :facepalm:

Lutowanie masakra

Zastosowali złącza dla Taśmy FFC 0,5x28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób taśmę fcc ekranowaną dłuższą plus ferryty na końcach. Jeśli to nie pomoże, to pary skrytki na sygnały i już :) najłatwiej zrobić konwerter na PCB zeby łatwo się podlutować. BTW to 0.5 to tragedii nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób taśmę fcc ekranowaną dłuższą plus ferryty na końcach. Jeśli to nie pomoże, to pary skrytki na sygnały i już :) najłatwiej zrobić konwerter na PCB zeby łatwo się podlutować. BTW to 0.5 to tragedii nie ma :)

Dzięki za podpowiedź.

Z ekranowaniem tak właśnie kombinowaliśmy ... do pewnego moment.

Wyszło tak, że jak cała taśma była za-ekranowana działało gorzej niż jak było za-ekranowane 2/3 taśmy.

Czyli cała taśma za-ekranowa kamera się zwieszała

2/3 działała ale miała szumy :shock3:

Ale nie poddajemy się i walczymy w przyszłym tygodniu :bokser:

Ja do tego lutowania ... już dawno straciłem cierpliwość :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że połowa z tych 20 kabli jest od ekranowania przeciwko przesłuchom. Pomierz, obczaj na których jest masa. Potem na każdy sygnałowy daj dość ciasną skrętkę z kabla dobrej jakości, cienkiego, tak, by pojemności były minimalne, bo to przez nie prawdopodobnie masz problemy. Skąd fajne skrętki wytrzasnąć, z laptopów :), bardzo dobrej jakości lecą do matrycy ;). Jeśli tego będzie za mało, to trzeba dodatkowo każda parę zaekranować, np. folią, tak jak własnie możesz podpatrzeć w laptopie. Swoją droga zrób fotę tych płytek, bo coś czuję, że trzeba będzie to inaczej rozwiązać.

---------- Post dopisany 28-06-2014 at 02:00 ---------- Poprzedni post napisany 26-06-2014 at 08:53 ----------

Jeśli chodzi o kamerę, to ja bym poszedł w inną stronę :) Mój znajomy używa tej kamery z linku. Jest bardzo zadowolony, w wersji z nowym softem sama rejestruje po podaniu napięcia, nie trzeba kombinować, chociaż to nie problem :). Największa zaletą dla Ciebie kolego by była możliwość przedłużenia taśmy kamery. Są też różne obiektywy, więc można śmiało eksperymentować :). Swoją droga ile dałeś za lustro z kamerą ?

inkFrog Stores :: eletoponline365 auctions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że połowa z tych 20 kabli jest od ekranowania przeciwko przesłuchom. Pomierz, obczaj na których jest masa. Potem na każdy sygnałowy daj dość ciasną skrętkę z kabla dobrej jakości, cienkiego, tak, by pojemności były minimalne, bo to przez nie prawdopodobnie masz problemy. Skąd fajne skrętki wytrzasnąć, z laptopów :), bardzo dobrej jakości lecą do matrycy ;). Jeśli tego będzie za mało, to trzeba dodatkowo każda parę zaekranować, np. folią, tak jak własnie możesz podpatrzeć w laptopie. Swoją droga zrób fotę tych płytek, bo coś czuję, że trzeba będzie to inaczej rozwiązać.

---------- Post dopisany 28-06-2014 at 02:00 ---------- Poprzedni post napisany 26-06-2014 at 08:53 ----------

Jeśli chodzi o kamerę, to ja bym poszedł w inną stronę :) Mój znajomy używa tej kamery z linku. Jest bardzo zadowolony, w wersji z nowym softem sama rejestruje po podaniu napięcia, nie trzeba kombinować, chociaż to nie problem :). Największa zaletą dla Ciebie kolego by była możliwość przedłużenia taśmy kamery. Są też różne obiektywy, więc można śmiało eksperymentować :). Swoją droga ile dałeś za lustro z kamerą ?

inkFrog Stores :: eletoponline365 auctions

Za samo lusterko poszło 300 pln.

Oczywiście do tego rejestrator:

Prestigio RoadRunner 540 - Sklep internetowy Agito.pl

Czyli jak by nie patrzył prawie 700 pln :facepalm:

Zrobię fotkę tych płytek i wstawię jak to wygląda od "kuchni"

Kurde... nie pochwaliłeś się wcześniej takim linkiem :shock3:

Faktycznie było by to prostsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze kamera 808#26 w full HD, ale cena prawie 2x większa. Nie pochwaliłem, bo kumpla w pracy musiałem dopytać co to za kamerkę kupił. Ja własnie będę kombinował u siebie taki myk. Nie wiesz może czy w ori lustrze z fotochromem i czunikami deszczu/światła w tej obudowie jest coś miejsca wolnego? Bo jeśli by było, to wystarczyłaby malutka dziurka na obiektyw i z głowy.

Kamera w wersji V3 ma już opcję autostartu po podaniu zasilania, więc nie trzeba się bawić. Kumpel ma V1 więc dorzucił małego procka który załącza kamerę i nagrywanie po włączeniu zapłonu i po wyłączeniu jeszcze 5min podtrzymuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysl z tym homelinkiem. Tylko przy odsprzedazy kiedys tam to juz nikt inny nie wyjorzysta tego chyba ze bedzie mial brame hormana. Dobrze mysle? Ps. Ja chyba zakupie taki pilocik dwukanalowy wkladany w gniazdo zapalniczki. Fajek nie pale a rozwiazanie wygodne i estetyczne. Podobaja mi sie skladane lusterka. Musze to zrobic u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysl z tym homelinkiem. Tylko przy odsprzedazy kiedys tam to juz nikt inny nie wyjorzysta tego chyba ze bedzie mial brame hormana. Dobrze mysle? Ps. Ja chyba zakupie taki pilocik dwukanalowy wkladany w gniazdo zapalniczki. Fajek nie pale a rozwiazanie wygodne i estetyczne. Podobaja mi sie skladane lusterka. Musze to zrobic u siebie.

Czy fajny... kolega ma stary pilot z niebieskimi przyciskami czyli bez zmiennego kodu! czyli smiało można było rezać fabrycznego homelinka!!! Co do pilota w zapalniczkę to odradzam!! zakupiłem owy firmy hormann i nie można zamknąć popielniczki, jest o ok 3mm za długi. Ja boksowałem się z bramą ze zmiennym kodem ok 2 miechów ale sobie poraddziłem zakładająć dodatkowy moduł. i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja boksowałem się z bramą ze zmiennym kodem ok 2 miechów ale sobie poraddziłem zakładająć dodatkowy moduł. i wszystko gra.

napisz coś więcej na ten temat jaki moduł , jak go podłączyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zmiany ...

Wpadły Zegary z A5 wraz z Listwami Piano dookoła nich.

Dodatkowo (co prawda chwilkę temu) przełączniki świateł i kierunkowskazów.

bb8eb237c628c3b1.jpg

068d7ade011bcd7a.jpg

121a3df070a60a65.jpg

A także, podwójny wydech wraz z zderzakiem z polifta:

924e5568d3bc6478.jpg

d86aa089404c9a30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...