Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BDG] Dziwne wskazania licznika


Gość mmcv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem nastepujacy znajoma ma Audi A4 1.9tdi z 2001. Autko ogolnie cacy przywiezione z niemiec , po ok. 8 miesiach jezdzenia licznik zaczol wskazywac "999999999" na maxa 9tek jaki moze byc tego powod?. Czy to oznacza ze przy liczniku ktos dlubal - np go cofal i zrobil to nieudolnie czy moze zawiesil sie soft czy cos podobnego. Gdzies tam w serwisie powiedzieli jej ze moga jej ustawic dowolna liczbe ale obawiaja sie ze to wroci do poprzedniego stanu. Prosze o jakies sugestie z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się spotkałem z wyświetleniem typu: 99999..... :polew:

Ale w moim przypadku Wasze przypuszczenia się potwierdzają, gość co kombinował :kox: przy liczniku troszkę "przedobrzył" lub po prostu się nie znał na robocie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednym słowem jesteś mmcv pewien na 90%, że Twoja znajoma kupiła auto z przekręconym licznikiem :thumbdown:

(Ciekawe o ile :naughty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej jestem pewien sadzac po zuzyciach w srodku (aczkolwiek modele zpierwszych lat produkcji(2001-2002) mialy gorsze materialy !!! ), nie chce byc nie mily ale podejrzewam ze 50% samochodow forumowiczow ma przekrecone liczniki :).

p.s. nie przechwalajac sie moj jest ok - sprawdzony i potwierdzony . ASO

ktos wie jak ten problem poprawic - problem z 99999999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...p.s. nie przechwalajac sie moj jest ok - sprawdzony i potwierdzony . ASO

ktos wie jak ten problem poprawic - problem z 99999999

Też sprawdzałem w ASO, VAG'iem i nic nie wskazuje, że licznik był kręcony.

A jeśli chodzi o problem 999999... to chyba trzeba podjechać do dobrego speca od "przekrętów" licznikowych i poprosić go o ustawienie takiej ilości kilometrów na liczniku jak Cię będzie satysfakcjonowała :polew: :polew:

(Vagtacho :naughty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie problem wtym ze... podobno to wraca albo ma wrocic po ustawieniu.. no nic podejrzewam ze trzeba bedzie licznik naprawiac lub wymieniac :/

. bo przy sprzedazy beda problemy z tym powazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...p.s. nie przechwalajac sie moj jest ok - sprawdzony i potwierdzony . ASO

ktos wie jak ten problem poprawic - problem z 99999999

Też sprawdzałem w ASO, VAG'iem i nic nie wskazuje, że licznik był kręcony.

A jeśli chodzi o problem 999999... to chyba trzeba podjechać do dobrego speca od "przekrętów" licznikowych i poprosić go o ustawienie takiej ilości kilometrów na liczniku jak Cię będzie satysfakcjonowała :polew: :polew:

(Vagtacho :naughty:)

VAGiem nie potwierdzisz prawdziwego przebiegu auta. Możesz :szukaj:, już troszkę o tym było

[br]

[br]Dopisany: 22 Sierpień 2008, 12:21 _________________________________________________[br][br]Wchodzę poczytać jakieś informację ze świata i od razu wpadam na temat :gwizdanie:http://www.onet.tv/28962,4451,1,3851913,1,1,0,0,wideo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...p.s. nie przechwalajac sie moj jest ok - sprawdzony i potwierdzony . ASO

ktos wie jak ten problem poprawic - problem z 99999999

Też sprawdzałem w ASO, VAG'iem i nic nie wskazuje, że licznik był kręcony.

A jeśli chodzi o problem 999999... to chyba trzeba podjechać do dobrego speca od "przekrętów" licznikowych i poprosić go o ustawienie takiej ilości kilometrów na liczniku jak Cię będzie satysfakcjonowała :polew::polew:

(Vagtacho :naughty:)

VAGiem nie potwierdzisz prawdziwego przebiegu auta. Możesz :szukaj:, już troszkę o tym było

[br]

[br]Dopisany: 22 Sierpień 2008, 12:21 _________________________________________________[br][br]Wchodzę poczytać jakieś informację ze świata i od razu wpadam na temat :gwizdanie:http://www.onet.tv/28962,4451,1,3851913,1,1,0,0,wideo.html

Podpinałem się VAGCOM ver 7.XX do mojego auta i tam dostałem odczyt kilometrów z komputera. Do stanu z licznika rozbieżność była = około 6 - 10 km (dokładnie nie pamiętam). Podobno dopuszczalne. Jeśli ten odczyt nie jest wiarygodny to proszę o uzasadnienie.[br]

Dopisany: Sierpień 22, 2008, 21:49:03_________________________________________________

Odnośnie tematu ciekawy filmik:

http://www.onet.tv/28962,4451,1,3851913,1,1,0,0,wideo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle przeprogramowany licznik:) przerabialem to w W210;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie problem wtym ze... podobno to wraca albo ma wrocic po ustawieniu.. no nic podejrzewam ze trzeba bedzie licznik naprawiac lub wymieniac :/

. bo przy sprzedazy beda problemy z tym powazne.

wlasciciel musi pojechac do serwisu i pokazac problem,potem serwis ustawia taka wartosc,jaka jest udokumentowana np,przeglad,czy jakas naprawa-musi to zrobic serwis,zeby nie bylo problemow przy odsprzedazy auta-serwis daje gwarancje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswierzam temat bo dzis wkoncu sprawdzono prawdziwy stan licznika - tzn z momentu zakupu (po 2 latach :)

I powiem szczerze ze troszke mnie to zaskoczylo (choc juz nie tak bardzo jak ostatnio obejrzalem dokladnie ten samochod) stan licznika na dzien dzisiejszy to 156 -158 tys. Licznik nie byl krecony :) orginalny przebieg . Autko 2001 r. Kupione przy stanie 135tys. W tym momencie jest juz na wylocie - idzie na sprzedaz.

Wynika wiec z tego ze te 9999999 to wcale nie wina krecenia a uszkodzenia licznika . :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie wsad w liczniku wysypał czasami się tak zdarza trzeba się tylko cieszyć że autko pali :wink4: . A jeśli chodzi o przebieg odczytywany vagiem to w sterownikach edc15 czyli większość silników 1.9tdi od 99 r można to bez problemu zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: jak sie dobrze wlutuje spowrotem to nie ma sladu po grzebaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jak jest potrzeba to można lutować ale jak jest sprzęt to wcale nie trzeba :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś z was jechał trasą świecko poznań to napewno przejezdżał przez boczów jest tam wielki szyld KOREKTA LICZNIKÓW nawet nie macie pojęcia ile tam handlarzy się zatrzymuje i odmładza sprowadzone auta i sprzedaje mówiąc DZIADEK JEŹDZIŁ TYLKO DO KOŚCIOŁA tylko zapominają dodac ze do tego kościoła dziadek miał 200km i jeżdził tam co drugi dzień . hehehehehh a magiczny przebieg w polsce ty 180tys -210tys heheh bez względu na wiek auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...