Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana skrzyni biegów oraz sprzedła z a4 2.4 30v na 1.8 20v


MATIUS

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie koledzę kończy się sprzeęgło i dwumas w silniku 2.4 zastanawiamy się czy można założyć kpl sprzęgło dwumasa z 1.8 20v lub 1.6 ahl

możemy dostać fajny zestaw z auta o małym przebiegu kolegi auto ma licznikowo 400 000...

czy wszyssko pasuje robił ktoś taki manewr ?

Auto będzie żwawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia będzie miała chyba inne przełożenia a nie wiem jak sprzęgło, v6 mają dłuższe przełożenia coś mi się wydaje. Jakiś kod skrzyni tej w aucie lub tej od 1.8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro sie dowiem jaki kod

---------- Post dopisany 17-03-2014 at 17:19 ---------- Poprzedni post napisany 05-03-2014 at 07:01 ----------

Panowie ktoś podpowie dawcą będą skrzynie i dwuamsa z 1.6ahl lub 1.8 arg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożenia skrzyni są prawie takie same, ale dyferencjał w 1.6 jest krótki, 4,55 w porównaniu do 3,89 z V6-przyspieszenie będzie urywać łeb, ale zabraknie prędkości maksymalnej, będzie głośno przy prędkościach podróżnych itp. Skrzynię prędko przemielicie jak auto będzie pałowane.

Nie wiem co ze sprzęgłem czy jest mniejsze, natomiast koło zamachowe od R4 na pewno nie nadaje się do V6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robił ktoś taki myk skrzynie dwumas z 1.8 lub 1.6 mam w cenie 150zł..... czy mocowania będą pasować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał kolega wyżej jak to sie zachowa :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zachowa to wiadomo kazdy czytac potrafi, kolega zadal pytanie czy mocowania beda pasowac bo po co meczyc sie z wyciaganiem skrzyni , moze ktos mial stycznosc z obiema skrzyniami? I wie jakie roznice sa? rozrusznik? Wybierak? Poduszki itp. Prosilbym o konkretne odpowiedzi gdyz jestem gotow wymodzic co nieco. Moze kolo zamachowe od a6 c4 2.3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo nie pasuje, skrzynia jw.

1.6 ma dwumas?

---------- Post dopisany at 22:51 ---------- Poprzedni post napisany at 22:50 ----------

Od 2.3 mam chyba sprzeglo cale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 ma dwumas oprucz oznaczenia ADP zastanawiamy się z kolega czy nie kupić sprzęgła z dwumasą od r4 benzyny plus skrzyniaod 1.6 lub 1.8 (1.6 ma inny wybierak niż 1.8 (1.8 na dwa cięgną 1.6 na jedno chyba w 2.4 też jest na jedno pozsotaje kwestia przegubów wew oraz mocowań skrzyni

Lub inny wariant wymiany sprzęgła przy zostawieniu skrzyni od 2.4

może jednozamochowe koło z 2.3 a 100 plus sprzęgło pasuje do takiej koncepcji?

---------- Post dopisany at 18:33 ---------- Poprzedni post napisany at 07:04 ----------

kOLEGA Z FORUM KTÓRY MA 2.8 WSADZAŁ SKRZYNIE OD 1.8 ma może ktoś jakieś namiary albo kojaży coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja między innymi podpinałem skrzynię z 1.8 pod Vke 2.8 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja między innymi podpinałem skrzynię z 1.8 pod Vke 2.8 :decayed:

No i jaki efekt? Duzo roboty co trzeba po robic? Konczy mi sie sprzglo i dwumas i zastanawiam sie bo mam komplet z 1.8 + skrzynia w dobrych pieniadzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i roboty nie dużo, do zmiany leci tylko lewa łapa skrzyni bo w R4 jest inna, jednak zmartwię Cię sprzęgło z dwumasem zostawiasz z Vki.

Ponadto jeżeli się nie mylę to w Vce masz zapewne grube półośki więc musiałbyś bodajże przełożyć również swoje flansze do skrzyni 1.8.

Napiszę jeszcze jedną ciekawostkę skrzynię w 1.8 miałem dokładnie taką samą jak z dawcy 2.8! tak więc mamy te same przełożenia i generalnie żadnej różnicy. Mowa jednak w moim przypadku o Quattro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie 1.8t miałeś skrzynie? Bo w 1.8t jest ta sama co w 2.8/2.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , taki setup był jak go nabyłem w PL, był ściągnięty z Niemiec i jestem tutaj pierwszym właścicielem i było to zwykłe 1.8.

Jednak nie ściągałem go osobiście do kraju tylko przechodził przez obce ręce , ale nie wydaje mi się by ktoś dłubał ze zmianą skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADR może nie, ale ARG z pewnością, ot taki się poruszałem do nie dawna :wink: gdzieś na forum mogłem błędnie podać informację o swoim silniku jest to ARG nie ADR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle 1.8 i quattro nie wiedziałem o takim połączeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam tez byłem zdziwiony kiedy kupowałem ten samochód, ale jak się okazało było takich modeli całkiem sporo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adr i quattro jest mam w domu 2 takie auto (brata) 96r muszę sprawdzić jego oznaczenie skrzyni biegów i moje z adr fwd kolego heever jak z wybierakiem bo adr ma na dwa cięgna a kolegi 2.4 na jedno ?

mówisz że sprzęgło zostaje z 2.4 a jak by założyć dwumase plus doscisk tarczę od r4 z dwumasą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie wiem jak 2.4 bo ja wrzucałem z 2.8 ale to musi być to samo. I u mnie właśnie obie skrzynie są te same i obie mają wybierak na 2 cięgna.

Co do sprzęgła to miałem na myśli, że leci full razem z dwumasą z Vki ;) ehh ale no nie wiem dwumasa w Vce jest nieco większa nie wiem jak z otworami montażowymi, być może nawet by pasowały, ale jakby to jeździło to szczerze nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...