Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi oryginalne Audi


MariuszGDA

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Mam zagadkę które kółka wybrać do mojego Audi.

Zakupiłem ostatnio te Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - be6a639e05c31.jpg ale okazało się, że nie pasuje średnica otworu centrującego u mnie jest ~65mm a felgi kupiłem ~57mm.:facepalm:

Nawiasem mówiąc mam je na sprzedaż...:naughty:

Zastanawiałem się nad przetoczeniem ale jeden fachura mi odradził... no i chyba dobrze, wole mieć tak jak fabryka wypuściła.

Nowa opcja po ewentualnej sprzedaży starych to takie:

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - d2c7761e271b6.jpg

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj te z drugiego zdjęcia,pierwsze sprzedaj nic nie przetaczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Mam zagadkę które kółka wybrać do mojego Audi.

Zakupiłem ostatnio te Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - be6a639e05c31.jpg ale okazało się, że nie pasuje średnica otworu centrującego u mnie jest ~65mm a felgi kupiłem ~57mm.:facepalm:

Nawiasem mówiąc mam je na sprzedaż...:naughty:

Zastanawiałem się nad przetoczeniem ale jeden fachura mi odradził... no i chyba dobrze, wole mieć tak jak fabryka wypuściła.

Nowa opcja po ewentualnej sprzedaży starych to takie:

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - d2c7761e271b6.jpg

Co myślicie?

Skoro pierwszy komplet nie pasuje, to chyba nie masz żadnej zagadki...:decayed:. Sprawdź przed zakupem tego drugiego kompletu parametry felg i tyle w temacie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnica otworu centrującego u mnie jest ~65mm

dokładniej mówiąc 66,6 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj te z drugiego zdjęcia,pierwsze sprzedaj nic nie przetaczaj.

No właśnie coraz intensywniej się nad tym zastanawiam... w sumie w produkcji są identyczne koła z otworem 66.6mm i podejrzewam że niczym się nie różnią oprócz właśnie średnicy otworu centrującego. Po przetoczeniu mam praktycznie to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Właśnie oddałem koła do profesjonalnej tokarni. O efektach będę Was informował. Może ...a raczej na bank takie doświadczenie przyda się innym użytkownikom.

Na co należy zwrócić uwagę już teraz to fakt, że tokarka powinna umożliwiać złapanie koła za obręcz zewnętrzną. Niestety większość tokarek nie ma takiej możliwości. Szukajcie a znajdziecie :wink:

Większość "speców" proponuje łapanie za otwór centrujący. Zdecydowanie nie polecam takiego systemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość "speców" proponuje łapanie za otwór centrujący. Zdecydowanie nie polecam takiego systemu!

To jak złapie za otwór centrujący to jak przetoczy ten otwór ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapie od strony zewnętrznej a toczy od wewnątrz felgi. Nie przetacza się całego otworu tylko na głębokość jaką wchodzi piasta w koło. Więc jest to możliwe.

---------- Post dopisany at 18:16 ---------- Poprzedni post napisany at 11:12 ----------

No i zrobione. Co prfeska to profeska. Tokarz spisał się na medal. Wszystko zrobione idealnie, toczenie nie wpłynęło na strukturę felgi. Po zjechaniu "rantu" w otworze centrującym tokarz zebrał może ze 2mm.

Koła przetestowane póki co przy 150km/h i nic nie bije nie jest luźne.

A oto efekt :wink:

http://zapodaj.net/5c00e62a46df1.jpg.html

http://zapodaj.net/7e2fb398eb5ce.jpg.html

Wszystkim z okolic 3Miasta w razie problemów doradzę i polecę odpowiednie warsztaty.

Odradzam centra typu CNF!!! Raz że dwa razy drożej to jeszcze tekst "proszę podpisać oświadczenie, że toczenie odbywa się na Pana odpowiedzialność bo to albo wyjdzie albo nie" - BEZCENNE. Gratulacje!

Skąd w takim razie usługa w cenniku skoro wyjdzie albo nie wyjdzie...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...