Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak badania technicznego - mandat ?


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

Można dostać mandat za poruszaniem się pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Lepiej zrobić przegląd- przerabiałem ten temat.

Pojazd niedopuszczony do ruchu to pojazd niezarejestrowany, a nie taki co nie ma badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu często gęsto komuś bez papierów każą dowieźć natychmiast dokumenty (np ktoś z rodziny) bo inaczej jazdy nie będzie? A nawet jak dokument zostanie dostarczony podczas tej kontroli to i tak mandacik leci?

Nie masz dowodu albo ubezpieczenia to zgodnie z prawem dalej nie jedziesz. Policji nie obchodzi co zrobisz z autem na środku drogi ale jechać teoretycznie nie masz prawa.

Wysłane z mojego Trooper_X55

w polandii możesz jechać i bez dokumentów-, grozi ci za to 50 zł za każdy wymagany a nie okazany przy kontroli dokument-, ale napewno nie zakaz dalszej jazdy ... a to czy policjant czeka na dowiezienie dokumentów zależy tylko i wyłącznie od jego dobrego humoru-, równie dobrze może poczekać a mandat za brak dokumentów i tak wypisać bo na początku kontroli wymaganych dokumentów nie było...więc albo piszemy o przepisach w dwóch różnych krajach-albo oglądasz stare odcinki drogówki :whistling:
barthek11 jakbyś nie wiedział to informuję, że w CEPiK-u jest informacja o dacie badania technicznego, podobnie jak o polisie OC
o.k ale pokaż mi w którym miejscu napisałem ,że w cepiku nie ma informacji o przeglądzie ? napisałem wyraźnie ,że policjanci sprawdzają czy pojazd należy do Ciebie i czy nie jest kradziony-,póki co w ich systemie nie ma wglądu czy samochód ma badania- chodzi o KSIP...wspominając CEPIK pisałem już o OC...zresztą jak policjant zechce to oczywiście może zajrzeć do CEPIKU ale nawet jeśli tam nie będzie wpisu o pozytywnym przejściu przeglądu to nie jest to powód do wypisania mandatu czy też holowania bo zdarza się ,że dane odnośnie przeglądów do systemu wogóle nie docierają-, podobnie jest z OC ...nawet jeśli w owym systemie policjant nie znajdzie potwierdzenia zawarcia ubez. OC to niema 100% pewności ,że takiego ubezpieczenia nie posiadamy...więc wysyła zawiadomienie o przeprowadzeniu kontroli do FG i ten dopiero stosownie prześwietla sprawę-, ogólnie cepik jest cały czas ulepszany ale dalej jest do bani...P.S w poladii najważniejsze są pieczątki-, im więcej tym lepiej :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy braku przeglądu zabieraja dowód i daja kwit na którym można jeździć chyba do 7dni chyba że ewidentnie widac że samochód nie spełnia kryteriów do poruszania się po drogach to wtedy laweta go zabiera (podobnie jak przy stłuczce masz np rozbite światła); robisz przegląd i z kartką idziesz do wydziału komunikacji w swoim miejscu zameldowania i odbierasz dowód z wpisaną datą następnych badań i to chyba kosztuje bodajże 18zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak napisał- m@riucha-, ale jak zdenerwujemy pana policjanta to można się pozbyć dowodu i skończyć na lawecie nawet mając podbity przegląd - wystarczy,że policjant doszuka się np. jakiegoś wycieku oleju-, itp, stwierdzi że wg. niego taki wyciek zagraża środowisku i już nie pojedziemy :grin: oczywiście możemy się nie zgodzić z panem policjantem ale i tak nie pojedziemy o własnych siłach ...możemy też zgłosić skargę na funkcjonariusza do komendanta- ale co z tego jak jemu nic nie zrobią a My będziemy musieli się trochę nachodzić ...więc ja tam wolę trzymać język za zębami :decayed: policjant też człowiek :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie przegląd warto mieć i to nie z względu na jakiś mandat 50 zł, ale przy jakiejkolwiek kolizji z Waszej winy autem które nie ma przeglądu wasz ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania poszkodowanemu i trzeba pokrywać to z własnej kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego problem jest tylko z wyplatą kasy z AC-, jeżeli chodzi o OC -ubezpieczyciel nie może odmówić wyplaty odszkodowania z tytulu braku PT, bylo juz sporo wyroków sądowych z tym związanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak jesteś taki pewny - to zadaj pytanie na jakimś forum prawnym - wtedy zmienisz zdanie...a to , że w OWU OC jest coś napisane to nie oznacza ,że sąd nie może tego podważyć ...:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dostać mandat za poruszaniem się pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Lepiej zrobić przegląd- przerabiałem ten temat.

Pojazd niedopuszczony do ruchu to pojazd niezarejestrowany, a nie taki co nie ma badania technicznego.

Widocznie są różne prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezsensy dyskusja. Nawet jeżeli jakimś cudem wygrało by się sprawę w sądzie to chyba prościej mieć przegląd i nie mieć takich sytuacji!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...