Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyba od kierowcy czasami działa czasami nie


Henx29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie problem z elektryką. Opiszę dziwne zjawiska w aucie.

1. Szyba od pasażera działa bez zarzutów, natomiast od kierowcy czasami działa czasami nie (jak jej się zechce).

2. Lusterka elektryczne - strona pasażera działa tylko w lewo i prawo (góra dół już nie). Od kierowcy w ogóle nie działa.

3. Czerwona lampka w drzwiach od strony kierowcy po otworzeniu drzwi zapala się na 2 sek. po czym gaśnie. W pozostałych drzwiach działają bez problemu.

4. Alarm:

wciskam zamykanie w pilocie raz - zamykają słychać siłowniki zamykają się, ale tylko z tyłu i pasażer (kierowca brak);

wciskam zamykanie w pilocie drugi raz - to samo co wyżej;

wciskam zamykanie w pilocie trzeci raz - drzwi się zamykają wszystkie, oraz awaryjne dają znać, że alarm jest uzbrojony i kontrolka w drzwiach kierowcy zaczyna migać.

Czasami dzieje się tak, że za pierwszym razem zamykają się wszystkie drzwi i alarm się uzbraja (czyli tak jak powinno być) ale tak jest raz może dwa razy w tygodniu.

5. Podświetlanie przycisków od szyb, sterowania lusterkami raz działa raz nie(w boczku u kierowcy) Jeśli widzę, że nie działa to zazwyczaj otworzenie i ponowne kłapnięcie drzwiami pomaga w ich zapaleniu.

Ściągałem boczek tak z ciekawości zerknąć może kabel czy coś, ale nic nie widać. Odpiąłem wszystkie kostki i popsikałem ty do elektryki (nie wiem jak to się nazywa) :grin: "odśniedziacz" :grin: ale nic nie pomogło.

Proszę o jakąkolwiek pomoc lub wskazówki. Może miał ktoś już u siebie takie cyrki i się z tym uporał. Będę bardzo wdzięczny.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wiązkę przewodów w słupku(te w gumowej harmonijne) może tam coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak się tam dostać. Wykręciłem głośnik, ale też nie za wiele to dało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij gumowa oslone miedzy drzwiami a slupkiem. Wypnij wtyczke przy slupku. I obejrzyj wiazke . Jak bedziesz chcial ja bardziej wyciagnac , to musisz sie troche nagimnastykowac- wykrecic glosnik i odwiazac gumowa uszczelke ktora trzyma wiazke od srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Beny. Zobaczę to na dniach i zdam relacje jak poszło. Oby pozytywnie bo normalnie ręce opadają.. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali wyzej. Wszystko wskazuje na uszkodzona wiazke. Przewody lubia sie zalamywac i po pewnym czasie krusza sie i rozrywaja. Standard w drzwiach kierowcy, sa one najczesciej uzywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Właśnie wróciłem z garażu z wielkim powodzeniem. A więc przyczyną całego tego cyrku były poprzerywane kable w słupku.

Wcześniej ktoś tam już majstrował i zrobił to od d*py strony. Teraz jest cacy i wszystko chodzi jak należy :)

Problem został z lusterkiem od pasażera, wciąż nie działa góra dół (lewa prawa działa) dziwne... Ale jak będzie więcej czasu to zbadam teren i dojdę do tego.

Chciałem serdecznie podziękować za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...