Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wypadniętym siłownikiem podtrzymującym klapę w avancie


bartek_b88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym, że siłownik podtrzymujący klapę bagażnika (avant) wykręcił się i opierał się częściowo na śrubce a częściowo na karoserii. Wyciągnąłem go i okazało się, że w otworze do którego siłownik był przykręcony, nie ma żadnego gwintu (tak jakby się wyłamał). I tu pojawia się pytanie, czy od wewnętrznej strony słupka, pod podsufitką, jest jakaś przestrzeń która pozwoliłaby na przykręcenie jakiejś nakrętki? Póki co nie mam ani możliwości ani czasu na rozbieranie podsufitki więc wolę upewnić się zanim się okaże, że zmarnowałem pół dnia na daremne rozbieranie wnętrza.

Z góry dziękuję za ewentualne wskazówki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj temat o montowaniu automatycznego podnoszenia klapy i mój post nr 593 jak będziesz miał pytania pisz pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś naprawialem to i nie zazdroszczę. Jest to do zrobienia ale mi zeszło ze 3 dni zanim się udało. Poszukaj kiedyś o tym pisalem

Wysłane z mojego IdeaTab A3000-H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast nakrętki można wstawić nitonakrętkę, nie zwróciłem jaki jest dostęp ale jeśli da radę oprzeć końcówkę narzędzia to roboty na kilka minut.

Mam na myśli takie coś: Nitownica do nitonakrętek - PNT410 - STANLEY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie coś da się zrobić, miejsce jest ale np miałem na takich nitonakrętkach kratkę w w berlingo i po jakims czasie się poluzowały i nakrętka wypadła. A na siłownik klapy działają większe siły jak na taka kratę. Pewniej jest założyć nakrętkę od tyłu i skręcić. Zabawy z tym co nie miara ale da się.

Po zdjęciu obudowy słupka od kabiny widać otwór taki mały pod sufitem. Tamtędy można włożyć jakiś drut i trzymać nakrętkę a nakrętkę da się włożyć przez mały otwór w słupku. i ta stara oberwana nakrętka tam pewnie leży bo jest tam przegroda na którą ona spada.

---------- Post dopisany at 07:49 ---------- Poprzedni post napisany at 07:41 ----------

http://a4-klub.pl/nadwozie-14/silownik-tylnej-klapy-avant-231511/ - masz tu kolego dokładnie opisane co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...