Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z tarczami i klockami zacisk Lucas C54!!!


perman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem polega na doborze tarcz i klocków. Miałem założone tarcze tarcze niewentylowane o szer. 13 mm problem pojawił się podczas gdy starły się klocki i klocek zewnętrzny wypadł z jarzma ponieważ była tam za duża przestrzeń ok 10 mm miedzy tarczą a końcem jarzma. Więc zakupiłem tarcze wentylowane 22 mm i jarzmo pasuje dobrze około 1,5 mm z obu stron przestrzeni. Ale teraz klocki nie pasują ponieważ moje mają ok. 18 mm grubości, a musiały by mieć ok. 15mm żeby zacisk wszedł na swoje miejsce. Poje pytanie to jakie klocki będą do mnie pasować bo ja nie mogę żadnych znaleźć na necie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetrzyj je na papierze sciernym i bedzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien hamulce na 288 albo na 312mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się tylko zmieniaj chociaż na 288:wink: Też miałem u siebie 280 pełne i jeszcze w miarę dobre a ostatnio zmieniłem na 288 i jest w chuy różnica na +:wink:

---------- Post dopisany at 21:53 ---------- Poprzedni post napisany at 21:53 ----------

A i koszt nie jest jakiś strasznie duży:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie na pewno nie zmienię. Ale dzięki za rade w przyszłości to rozwaze. Na razie zostane przy tym co mam, a musze jeszcze wydać na wahacze i wymianę.

---------- Post dopisany 11-03-2014 at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany 08-03-2014 at 21:59 ----------

Założyłem zacisk Lucas do tarczy wentylowanych i juz jest ok. :-) Nie wiem dlaczego zacisk był do tarcz pełnych a jarzmo do wentylowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...