Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy pasuje skrzynia do a4 b6 z b7 2.0 TDI


RalphA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowi i panie, potrzebuje rady donośnie wymiany skrzyni.

Pacjent to a4 b6 o oznaczeniu silnika AWX. Pytanie brzmi czy do tego modelu będzie paswała skrzynia z a4 b7 2.0 TDI , oznaczenie HCF.

szukam do swojego modelu : HCF badź FYA. Kolejne pytanie dotyczy przełożeń skrzyni czy dobrze rozumuje że im mniejszy wartość przełożenia tym wiekszy v-max ale gorsze przyśpieszeni

1333576390.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bardzo prosze o pomoc, czy skrzynia o oznaczeniu HCF , montowana bodajże w 2.0tdi z b7 podejdzie bez problemu do 1.9 tdi awx . Bo dzwonie i pytam sprzedających ale jedni mówią ze tak podejdzie a inni ze nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bardzo prosze o pomoc, czy skrzynia o oznaczeniu HCF , montowana bodajże w 2.0tdi z b7 podejdzie bez problemu do 1.9 tdi awx . Bo dzwonie i pytam sprzedających ale jedni mówią ze tak podejdzie a inni ze nie

Padl drugi bieg ??

Przerabialem temat 3 tygodnie temu -do b6 zakladalem skrzynie hcf

Skrzynia pasuje bez zadnych przerobek(lapy , poduszki , mocowania , wybierak) - jedyna rzecz jaka musisz przelozyc z swojej skrzyni to wysprzeglik - hcf ma krociec innej dlugosci niz Twoja skrzynia .

Teraz masz skrzynie 6 czy 5 biegowa?

Jezeli 5 to wybierak inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie po pierwsze skrzynia hcf jest 6biegowa ,AWX 5biegowy ,co za tym idzie dwumas i sprzęgło większe(240-6b,228-5b) ,inny pierścień między skrzynią a silnikiem ,inny rozrusznik,inne cięgna wybieraka,inna łapa skrzyni, po wymianie tych rzeczy będzie pasowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no biegi działają normalnie także powód zmiany to nie kwestia skrzyni :D. Seryjnie miałem 5 biegową, natomiast teraz mam 6 biegową quattro, wiec przypuszczam że łapa, poduszki, wybierak powinny być te same jedenie wysprzęglik nie wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no biegi działają normalnie także powód zmiany to nie kwestia skrzyni :D. Seryjnie miałem 5 biegową, natomiast teraz mam 6 biegową quattro, wiec przypuszczam że łapa, poduszki, wybierak powinny być te same jedenie wysprzęglik nie wiem ?

musisz szukać do Q bo hcf ,fya jest od ośki i do ciebie nie podejdzie,tabela którą wkleiłeś to skrzynie ośki,najdłuższa to hck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko ja szukam własnie do ośki :D a powiedz mi HCK też podejdzie ? bo najbardziej interesuje mnie to czy z tych 2.0 TDI też bez problemu podejda do mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podepnę się do wątku. Usiebie w 1,9 AJM mam skrzynię 5 biegową o oznaczeniu DUK. Pytanie jest następujące: czy podejdzie mi bez przeróbek skrzynia 5 biegowa z AWX-a? Podobno ma nieco dłuższe przełożenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko ja szukam własnie do ośki :D a powiedz mi HCK też podejdzie ? bo najbardziej interesuje mnie to czy z tych 2.0 TDI też bez problemu podejda do mnie ?

hck jest od 2.0tdi podejdzie mam taką u siebie ,osprzęt taki sam jak do hcf ,inne od 2.0 tdi też podejdą ,tu możesz poczytać http://a4-klub.pl/uklad-napedowy-skrzynia-biegow-12/wymiana-skrzyni-gba-280839/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanko. Jestem właśnie po wymianie skrzyni ale jest problem .Bieg wchodzą odwrotnie tam gdzie jedynka jest do tyłu 2 do przodu 3 znowu do tyłu, przestawiło się o jakieś 180 stopni. Wiecie co to może być. Wybierak nie ten ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał nr cięgien zmiany biegów do skrzyni hck,hcf masz w wątku wymiana skrzyni GBA to to samo co AEK-Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki znalałem takie wybieraki

WYBIERAK SKRZYNI BIEGÓW SEAT EXEO COMBI 2010 (4036896376) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

numer :

8E0711271H

8E0711151L

chyba nie ma znaczenia że to z exeo jak nr sie zgadzają ?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, w nowej skrzyni nie ma czujnika predkosci. Tym samym prędkościomierz nie wskazuje zadnej wartosci a auto wkreca sie tylko do 3 tys i koniec. Co radzicie prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał było by prościej jak byś podał rok produkcji auta ,bo jeśli miałeś w starej impulsator to auto do 06.2002 później impulsatora nie było ale to wszystko jest opisane w wątku wymiana skrzyni GBA ,możesz spróbować przełożyć dekiel z otworem na impulsator ze starej skrzyni ,jeśli to nic nie da to zostaje chyba tylko wymiana licznika,nowsze skrzynie biorą sygnał z abs-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rocznikowo 2003. W nowej skrzyni nie ma mozliwosci podpiecia impulsatora, nie ma nawet miejsca. Wiem ze w niektorych byly zaslepki.

Co do licznika to wymienialem na kolrowy fis. Ale nie wiem z jakiego roku jest. Tak czy inaczej ktos wie jak przekodowac licznik zeby dzialal z abs. Chopcy z warsztatu probowali juz wpisywac rozne kody w grupe 17 ale zaden nie jest poprawny... Czy ktos komu czyta z abs moglby podac jaki ma zestaw wskaznikow albo wrzucić screena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...