Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd mieszanki 16555 P0171 -006 System too Lean


dugi6.91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej czarnulce B6, motor 1,6 z gazem co jakiś czas wyskakuje ten błąd. Gaz regulowany oczywiście (myślałem że to będzie przyczyna) i dalej to samo zauważyłem że najczęściej przy dłuższej jeździe z jednostajną prędkością (autostrady) po mieście rzadziej aczkolwiek dziś holowałem vectre i jechaliśmy 40 km/h przez około 2 kilometry i lipa znowu się oświeciło. Z autem nic się nie dzieje błąd da się skasować vag-iem, a kiedyś mi się nie chciało wchodzę patrze kontrolka sama zgasła. Nie lubie jak mi się coś świeci tymbardziej że walcze z G85 którego nie można zakodować. :kwasny: Proszę Panowie o pomoc bo szału można dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany po roku co prawda ale uszk. Sonda sie okazalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobnie na 1.8T + LPG.

W końcu od 2 tygodnie sprawdzam co dzień błędy na kompie i analizując moją jazdę, mogę po tej wiedzy wysunąć skutek tego błędu u mnie:

-> zbyt wczesne przełączanie PB95 na LPG, powodem była temperatura silnika poniżej 70st C.

Więc jeżeli przerzucisz na gaz zbyt wcześnie i silnik(parownik) jest zbyt zimny to od razu wyskoczy błąd nie zależnie od tego ile i jak auto jechało później ;-)))

Jak znowu pojawiać będzie się ten błąd przeanalizuj taką sytuację i po testuj np. 100km na samym PB95, potem próbuj na LPG i patrz kiedy Ci wyskoczy ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to znaczy że ci wtryski gazowe się kończą jak dopiero od 70st dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...