Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przekładka komputera z 8 bit na 16bit z immo


vp-tdi

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie .

a wiec zaczynamy :

mamy komputer 8 bit o oznaczeniu 028 906 021 F i w jego miejsce chcemy mieć sterownik 16bit np 028 906 021 BD

ogólnie sprawa jest prosta o ile mamy kabelek vag usb /com ( po aukcjach można kupić taki za 20-30zl ) ja polecam taki od viakena.

oraz program vag com np 3.11n tu też nie trudno znaleźć . odsyłam do gogle ,chomiki itp :)

i oczywiscie komputer lub lepsza opcja laptop z systemem 32bit np XP lub win 7

jeżeli juz wszystko zainstalowaliśmy tzn sterowniki do kabla itp. możemy przystąpić do dzieła

oczywiscie podłaczamy nasz komputer 16 bit w miejsce starego 8 bitowca

wchodzimy w vaga w kanał immobilaser wybieramy adaptacje ,naciskamy test potem save i tyle . mamy już za-adoptowany immo i auto powinno odpalić a kluczyk powienien zgasnąć. dobrze jest wykasować bład w kanale sterownik silnika i w kanale immobilaser bo tu i tu bład sie zapisuje.

i to tyle :):drinks::git:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze możliwosci vagiem są + czasami dochodzą dodatkowe funkcje w adaptacjach.

---------- Post dopisany 22-04-2014 at 01:06 ---------- Poprzedni post napisany 21-03-2014 at 17:21 ----------

oczywiscie tez daje na plus w razie grzebania w mocy ©

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podobnie by było w audi 1,9 90km rok 1998. no i jaki by trzeba było kupić komputer np. od AFN czy inny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1z i aff 75km .do tego jak w aff wymienisz na taki z 1z masz 90km czyli moc wieksza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się sprawa jak kupie komputer z chipem i zechcę wstawić do Audi z 1999r czyli drugi lift, immo3 (biały licznik z zegarkiem cyfrowym) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieze troche temat jezeli mam 1z z ori komputerem i chcial bym wymienic na ten 16bit to musze szukac tez takiego z 90 konnej wersji czy moze byc tez taki z afn czyli 110 o ile sie nie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieze troche temat jezeli mam 1z z ori komputerem i chcial bym wymienic na ten 16bit to musze szukac tez takiego z 90 konnej wersji czy moze byc tez taki z afn czyli 110 o ile sie nie myle

Nie może być z AFN. Moze być tylko z AHU. AFN ma turbo ze zmienna geometria i komputer z niego nie wysteruje poprawnie turbiny 1Z/AHU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się sprawa jak kupie komputer z chipem i zechcę wstawić do Audi z 1999r czyli drugi lift, immo3 (biały licznik z zegarkiem cyfrowym) ?

Wypowie sie ktos na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...