Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana przegubów, prawa półoś jest inna przegub nie pasuje?


DialerQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje pierwsze pytanie chociaż sam sie zastanawiam czemu je zadaje:

Czy istenieje opcja ze przeguby są lewe i prawe? :slina:

Dlaczego o to pytam? Poniewaz kupilem dwa nowe przeguby, oczywiscie z lewej strony wszystko ok zmienilem przegub. Nie bylo wiekszych komplikacji z jego zdięciem z półosi zakrecilem kolo i jest ok.

Wzialem sie wiec za strone prawą i zaczely sie klopoty. Przegub byl jakis dziwny widać ze stary strasznie miał w srodku wyrzeźbione miejsce na zabezpieczenie, gdzie poprzedni tego nie miał motałem sie z nim caly dzień aż rozciąłem kontówką. (wkrecalem srube probowalem sciagaczem - nic) Ok mam gołą półoś i nowy przegub nie pasuje jest o 2mm za mały co z tym zrobic? Półoś ma 227mm a przegub 225.

Czy jak kupie półoś którąkolwiek (prawą z allegro uzywaną do modelu 1.9 tdi afn 110 km r96) moze powtorzyc sie opcja, ze przegub nie bedzie pasowal? Pytam bo wszystkie są kompletne z przegubami i prawdopodobnie nikomu nie bedzie sie chcialo zbijac przegubu zeby mi powiedziec czy na frezach przegubu jest 225mm.

Czy jest róznica w przegubie z modelu po lifcie i z przed liftu? Audi a4 b5 96r?

Czy... półosie są robione na stałe? tak zebym nie mogl wymienic przegubu za czym idzie kupno nowej kompletnej półosi? bo ten przegób wygladal jakby nie byl robiony od ladnych kilku lat. Ale w to akurat wątpie.

Pomozcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to półosie masz różne...?

Taka myśl tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie tez mi sie tak wydaje. Bo nie ma lewych prawych przegubów. To teraz lepiej wymątować półoś ze skrzyni czy dopasować jakis przegub? :facepalm:

Ktoś sie orientuje jak wymątować całą półoś ze skrzyni czy szary czlowieczek jezeli chodzi o mechanike sobie z tym poradzi czy lepiej wziasc do tego jakiegos fachmistrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średni ten frez... ciezko wymątować całą półoś ze skrzyni? Orientuje sie ktos jakies filmy moze ktos ma instruktażowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z prawej strony musisz odkręcić śrubę od koła trzymająca połoś, sześć śrub od skrzyni i rozpiąć dwa górne wahacze oraz końcówkę drążka wtedy wyjdzie bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mieszać, bo półosi nie wyjmowałem, ale skoro do wymiany przegubów udało mi się bez wielkich problemów wyjąć ją od strony koła bez odpinania wahaczy czy drążków, to chyba raczej nie trzeba tego robić. Coś mi się kojarzy, że w którymś temacie na tym forum tudzież na innym chłopaki wyjmowali to odkręcając tylko te śruby przy skrzyni i i tą przy kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwo się wyciąga jak nie masz osłony termicznej półosi która osłania manszete przed temperaturą z układu wydechowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej osłony chyba nie mam... (Jezli mowimy o tej tóż za amortyzatorem)Ogólnie półoś od strony koła mam zdiętą (wyjęta z piasty) - mam goły frez bez przgubu (ktory juz zbiłem) od strony koła. Interesuje mnie jak to tam przy skrzyni zrobic (tylko 6 srób odkrecam i wsio)? I u mnie np jest cos takiego: przy skrzyni tam jest taki jakby kwiatek hmmm tak jak

tutaj:

Półoś Półośka lewa/prawa Audi A4 Passat B5 1.9 AUT (3976227194) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

a czy taka np półoś nie nada sie :

PÓŁOŚ NAPĘDOWA PRAWA AUDI A4 VW PASSAT B5 1.9 TDI (3991978497) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Niektore na allegro są okrągłe zamiast takich kwiatkowych jak u mnie

i jak to wygląda tam dalej jezeli chodzi o skrzynie tam jest jakis tryb czy cos? czy tam trzeba cos z nim działać? czy tylko wykrecam te 6 imbusów z tego kwiatka wrzucam nową półoś z przegubem i wsio?

Tak jak tutaj od strony skrzyni ta półoś czy nie wiem, przegub wewnetrzny jest czymś zasklepiony przy montazu usunąć to tak?

PÓŁOŚ NAPĘDOWA PRAWA AUDI A4 VW PASSAT B5 1.9 TDI (3991978497) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odkręcasz te 6 śrub i półoś odchodzi ewentualnie trochę ja szarpnąć

---------- Post dopisany at 20:05 ---------- Poprzedni post napisany at 19:57 ----------

at drugie w tej aukcji to jest połos od jakiegoś francuza a w ogłoszeniu pisze że to jest zdjęcie pogladowe więc sie nim nie sugeruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko, czy ta półoś znow nie bedzie jakas grubsza na frezach przy przegubie zewnetrznym? Zeby nie kupic jeszcze czegos innego. np ostatni link do allegro z poprzedniego postu taka sie nada? Bo nie mam nawet czym sie sugerowac chyba ze dlugoscią bo mam jeszcze nie wyjętą jakąś dziwną tą prawą półoś... taka bedzie ok? ---> AUDI A4 B5 FL 1.9 TDI AFN @ PÓŁOŚ PRAWA (4022822720) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz się kierować długością półosi lub numerem części jeśli jest on czytelny

ale wygląda że to ta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mam skąd wziasc ten nr :wink: ale poszukam czegos po długości jak po jutrze ją sobie wyjme. Tymczasem dzieki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie :naughty: uzywana półoś + nowy przegub pracuje ok. :) Dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki troszkę odkopie, czy jest różnica między lewą a prawą półosią i czy z a4b5 (afn) podejdzie do a6c5(afn)?Bardzo proszę o odpowiedź bo nie mam dostępu do etki a muszę to na czasie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...