Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zaworek odpowietrzjący odma

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Próbując się dostać do jednego z czujników uszkodziłem gumowy trójnik znajdujący się na górze skrzyni korbowej (łączący odmę i rurkę która odprowadza olej gdzieś w stronę filtra oleju), ten trójnik był cały zasyfiony a wiec postanowiłem grzebać dalej. Okazało się że przez zatkaną że rurkę odprowadzająca nadmiar oleju, wszystko leciało do zaworka odpowietrzającego a następnie do dolotu przed turbiną itd.

Zaciekawił mnie ten zaworek bo gdy go wymontowałem i przeczyściłem benzyną ekstrakcyjną, nie spełniał on żadnej funkcji, mianowicie przelot powietrza w nim przebiega bez najmniejszego problemu. Z tego co zrozumiałem to on powinien się otworzyć dopiero przy jakimś tam ciśnieniu.

Czy jest jakiś sposób aby go sprawdzić?

I czy w ogóle jest on potrzebny? czy wystarczy poprowadzić np jakiś wężyk zamiast do niego to w atmosferę?

Jeżdżę bez niego już jakiś czas i postanowiłem coś z tym zrobić bo mi opary lecą do wentylacji.

Szukałem nawet nowego ale gdy mi facet powiedział 140zł to mnie trochę zatkało, kupiłem zawór do diesla z tym że zamiast dwóch końcówek ten ma trzy, ale w nm też nie ma żadnego oporu.

Silnik to 1.8T 150KM

Opublikowano

zaworek nowy w serwisie kosztuje 32 zl

jesli chodzi o ten z odmy

Opublikowano
  • Autor

w ASO? to gdzie ten facet tego szukał w tym sklepie z częściami!?

Tu jest numer tej części: 06A 129 101 A

Opublikowano

Koledze chodzi o ten grzybek i on faktycznie tyle kosztuje, on zapobiega nadmiernemu wysysaniu oparow oleju przez podcisnienie wytworzone przez turbine.

Wysłane za pomoca sputnika.

Opublikowano
  • Autor

Faktycznie tyle kosztuje czyli 140 zł czy 32?

Opublikowano

Chodzi ci o ten zaworek w ksztalcie grzybka z dwoma wyjsciami? On kosztuje ok 140 , ale zobacz czy masz go zepsutego bo w nim normslnie jest przelot, w srodku jest membrana ktora po przy duzym podcisnieniu w dolocie powinna przymykac pzeplyw.

Wysłane za pomoca sputnika.

Opublikowano
Faktycznie tyle kosztuje czyli 140 zł czy 32?

Nie kosztuje 140 troszkę za dużo , ani 32 - deczko za mało :) ostatnia aktualna cena 129 zł.

Opublikowano
  • Autor

Tak, o ten mi chodzi. Czyli jak mocniej pociągnę powietrze od strony dolotu to grzybek powinien się zamknąć jeżeli jest sprawny?

Tu jest link do zdjęcia tego grzybka

Genuine VW / Audi VALVE (06A-129-101-D / 06A129101D)

---------- Post dopisany at 21:27 ---------- Poprzedni post napisany at 21:23 ----------

Znalazłem chyba zamiennik w doskonałej cenie czy to może być to?

Sklep Inter Cars - 2mln części do samochodów | Sklep Online

Opublikowano

Calkiem sie nie zamknie bo jest tam mala dziura na stale ale ta membrana powinna zejsc do dolu i ograniczyc przeplyw, nie wiem czy ustami da sie zrobic takie podcisnienie.

Wysłane za pomoca sputnika.

Opublikowano
  • Autor

Tylko że on wygląda zupełnie inaczej.

---------- Post dopisany 19-03-2014 at 11:06 ---------- Poprzedni post napisany 17-03-2014 at 21:30 ----------

A ten zaworek jest potrzebny do poprawnego działania silnika i czy musi być zamontowany oryginalnym miejscu?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.