Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o pompę paliwa


kdawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z góry przepraszam za pytanie ale nie mam doświadczenia z silnikami diesla w Audi a potrzebuję się dowiedzieć czy B6 z silnikiem AVF ma elektryczną pompę paliwa w zbiorniku? czy zasilanie paliwem rozwiązane jest w jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z góry przepraszam za pytanie ale nie mam doświadczenia z silnikami diesla w Audi a potrzebuję się dowiedzieć czy B6 z silnikiem AVF ma elektryczną pompę paliwa w zbiorniku? czy zasilanie paliwem rozwiązane jest w jakiś inny sposób?

Ma dwie pompy jedna elektryczna w zbiorniku dotłacza paliwo do kolejnej pompy, która jest na wałku rozrządu (z tyłu głowicy silnika tzw vacumpompa lub tandem pompa) jest ona mechaniczna tzn. wytwarza ciśnienie do zasilania pompowtryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozjaśnienie sprawy :hi:

Proszę jeszcze o potwierdzenie czy dobrze rozumuję że jak pompa paliwa w zbiorniku padnie to auto nie ma szans odpalić? ta mechaniczna pompa nie jest w stanie zassać paliwa ze zbiornika bez działającej pomy elektrycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpali bez problemu, pierwsze silniki PD nie wszystkie miały montowane pompę elektryczna w baku a zapalają i jeżdżą:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Tego co mi wiadomo to elektryczna pompa załącza się w tedy gdy jest mało paliwa tzw. rezerwa - by nabić paliwa do kosza w baku z którego jest ciągnięte paliwo do pompy vacum załącza się ona też na kilka sekund podczas przekręcenia stacyjki około 5 sek albo mniej tak jest w AWX czyli też i w AVF

bez niej też auto zapali u mnie np. nie słychać jej podczas przekręcenia stacyjką (miałem rezerwę) sprawdzałem to wczoraj podawane jest napięcie na nią ale nie słychać jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem testy i bez tej elektrycznej pompy auto nie zapali, tzn zapali ale zgaśnie po kilkunastu sekundach i później ciężko go zapalić. Silnik to AVF auto z 2004 r. Więc wychodzi na to że ta pompa jest niezbędna do pracy silnika i nie ma szans żeby sama pompa vacum zassała paliwo w tym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...