Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Program ecu z AFNa do AHU


Kuklex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupilem wszystkie graty do zmiany AHU na AFN (turbo, pompa, wtryski i inne). Po zlozeniu wszystkiego do kupy planuje wgrac program z AFNa do ecu AHU ktory obecnie posiadam. Sterownik jest 16bitowy. Juz wczesniej gmeralismy z kolega w mapach ale okazalo sie ze program ktory zostal pierwotnie zrobiony byl duzo lepszy niz ten ktory mial kolega. Czy ktorys z kolegow orientuje sie czy jest mozliwa taka podmianka, czy istnieje mozliwosc uwalenia sterownika? Jak juz mowilem wgrywanie mapy przebieglo pomyslnie 2 razy, ale mapa byla przygotowana pod AHU. Tym razem jest inaczej.

Z gory dziekuje za pomoc

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie spokojnie wsadzic kosci AFN do AHU jak mechanika ogarnieta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tylko sterownik AHU. Program, gotowiec jest po prostu na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gotowiec to byl jakis z neta czy ktos pisal bo to 2 rozne opcje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek poszedlby czysty program do AFNa, bez udziwnien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mechanika ogarnieta tak jak Maciek pisal to spokojnie mozesz montowac seryjny soft z AFN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Ostatni grat jakim byla rura z katem przyjechala dzis wiec przez weekend chce to zrobic. Po prostu przez chwile przeszlo nam przez mysl czy sam sterownik przyjmie inny soft. Wgrywanie gotowcow pod dany silnik jest chyba inne bo program jest po prostu zmodyfikowany. Program z AFNa jest jakby nie patrzyl inny i stad ta obawa.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam ze wtracam sie w wątek ale mam pytanie,chcialem podniesc moc w moim AHU tak delikatnie max110 KM czy sam program mozna wprowadzic poprzez kabel czy trzeba w kompie lutowac kosc? Czy na seryjnych gratach jest wogole mozliwosc podniesc o tyle moc poprzez virusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutowanie

Da rade 110 ps z seryjnego AHU po warunkiem ze auto sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po kablu i moc szacowana na 115ps (idzie jak AJM). No chyba ze ktos juz wczesniej grzebal. Osobiscie wgrywalismy z kolega program "nn" ktory okazal sie zbyt slaby i z powrotem ten ktory byl wczesniej.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele będę grzebał to tu podam. Kolega który to robił też był w szoku bo pierwszy raz mu poszła B5 '00 AJM a później mój AHU (też '00)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jest jeden myk w ajm ze moze uwalic sterownik:) ktory zalezy jeszcze czym wgrywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim programem najlepiej/bezpieczniej wgrac program?:wink:

Jesli masz to auto co w podpisie jest to trzeba lutowac kosci z programem. Po kablu to nie idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim programem najlepiej/bezpieczniej wgrac program?:wink:

Jesli masz to auto co w podpisie jest to trzeba lutowac kosci z programem. Po kablu to nie idzie...

O swoim To wiem, ale jest jeszcze AJM i ogolnie z ciekawosci pytam ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer sterownika to 038906012AF. Początkowo wgraliśmy program z koncówką BT ale był z toledo i ecu nie miało komunikacji z N75 i ABSem, szukał klapy gaszącej. Później "probowaliśmy" wgrać czysty soft z A4 o końcowce AH i na próbach się skończyło bo przerwało połączenie - brak komunikacji ze sterownikiem. ECU na stole i próbujemy bootować inaczej, jakoś go ożywić

Program którym wgrywaliśmy to MPPS

Może jakieś propozycje który wsad byłby dobry/podobny? W AH były 2 mapy więcej niż w AF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej jestem dalej niz blizej celu... Komputer uwalony, nie moge znalesc nikogo kto w moim miescie (irlandia) postawi wsad na kosci pamieci. Kupilem drugi komputer prosto z afna ale dopiero w domu zauwazylem ze ecu z koncowkami 012 i 018 maja zupelnie inne wtyczki. Do tego moj sterownik zachowuje sie jakby mial zwarcie. Powoli koncza mi sie pomysly... Kolega zawiezie kosc pamieci do polski i sprobuje tam postawic wsad ale i tal nie wiadomo czy to zadziala. Jesli nie uda mi sie ozywic mojego sterownika to musze znalesc inny z koncowka 012 (chyba AH). Na allegro ich nie ma...

Rada dla potomnych. Jesli masz A4 rocznik 2000 z silnikiem ahu to nie rob swapa na 110bhp - za duzo zachodu.

Dodatkowo roznice ktore wyszly w praniu to: afn ma inna srednice wydechu, rura od kata w dol idzie pod innym katem niz ta w ahu. Problem goni problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...