Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dnia 23.06.2017 o 22:22, l.e.s.t.e.r napisał:

Ja przeszedłem drogę od 316 przez 320 do 345 i stwierdzam że jest znacząca różnica w hamowaniu pomiędzy 320 a 345 - nie ma co porównywać.

Może być ta różnica przez to że, jak wrzuciłem 345 ma przód to wpadło na tył 330 i sumarycznie zrobiło się dużo lepiej.

A ja raz na jakiś czas przesiadam się do auta brata które ma cały czas 320tki, więc mam dobre odniesienie.

A na pewno nie dosięga mnie efekt placebo :)

Opublikowano
1 godzinę temu, komoornik napisał:

A ja raz na jakiś czas przesiadam się do auta brata które ma cały czas 320tki, więc mam dobre odniesienie.

A na pewno nie dosięga mnie efekt placebo :)

no jak tam sobie chcesz.

Opublikowano

Slyszal ktos o tarczach Zimmermana Formula Z ?

Opublikowano

Słyszał, używał, sprzedaje spore ilości ;)

Co chciałbyś o nich wiedzieć ?

Opublikowano
9 minut temu, Adam-Lewian napisał:

Słyszał, używał, sprzedaje spore ilości ;)

Co chciałbyś o nich wiedzieć ?

Jaka różnica pomiędzy OZ sport a tymi OZ Formula Z 

Opublikowano

Formula Z to tarcze pływające, zupełnie inna technologia. Te tarcze fabrycznie są np w RS6, RS4, R8, BMW M5, M3, Panamera Turbo

Opublikowano

Adam chce takie tarcze do hebli z q5polift... 4 tlok brembo.. 345mm i chyba 30mm grubosci ;)

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Opublikowano
21 godzin temu, st4yKool napisał:

Adam chce takie tarcze do hebli z q5polift... 4 tlok brembo.. 345mm i chyba 30mm grubosci ;)

Sent from my SM-T815 using Tapatalk
 

Niestety te tarcze nie występują w wersji Formula Z.

 

Godzinę temu, st4yKool napisał:

A ktos moze ma jakies doswiadczenia z  firma EBC? np. https://ebcbrakes.pl/tarcza-hamulcowa-usr1844,3,28475,18895

 

Z mojego doświadczenia i opinii klientów - nic dobrego

Opublikowano

Kurde.. to lipa.. chce cos półke wyzej niz OZ sport... ;|

Opublikowano

W tym rozmiarze nie znajdziesz.

Opublikowano
1 godzinę temu, st4yKool napisał:

A ktos moze ma jakies doswiadczenia z  firma EBC? np. https://ebcbrakes.pl/tarcza-hamulcowa-usr1844,3,28475,18895

Jeździłem na EBC w kilku mich poprzednich samochodach i sobie chwaliłem,polecam.

 

29 minut temu, Adam-Lewian napisał:

Niestety te tarcze nie występują w wersji Formula Z.

 

 

Z mojego doświadczenia i opinii klientów - nic dobrego

A co z EBC jest nie tak jeśli można wiedzieć?

Opublikowano

Wytrzymuje mniej niż Zimmermann gładki z klockami Ferodo.

Opublikowano

Mi zinmerman wiercony nie wytrzymal jednych klockow.. :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Opublikowano

No to zmieniaj układ na wydajniejszy ;) Jak ja nie dałem rady tego zarżnąć to już chyba się po prostu nie da :P

 

Teraz trenuje to w A4 B9, na razie fabryczny rozmiar czyli 338mm przód i 330mm (wentylowany) tył, Zimmermann Sport + Ferodo Premier i jak na razie kilka hamowań z 250 nie zrobiło wrażenia na nich, niedługo jak czas pozwoli sprawdzimy to na TD w Poznaniu.

Opublikowano
44 minuty temu, Adam-Lewian napisał:

Wytrzymuje mniej niż Zimmermann gładki z klockami Ferodo.

Ja miałem EBC gładkie i klocki EBC standard i nic się nie działo złego.

A w ostatnim samochodzie miałem EBC Blade disc i Klocki EBC red stuff, mega hamulec,zero pyłu z klocków.

Przejechałem na nich 20tyś mil i praktycznie nie było widać zużycia,później auto sprzedałem.

Opublikowano

Nie no jasna sprawa, niektórym Hart wytrzymuje ;)

 

Ja mam jednak ciężką nogę a to weryfikuje wszystko :D

Opublikowano
49 minut temu, Adam-Lewian napisał:

Nie no jasna sprawa, niektórym Hart wytrzymuje ;)

 

Ja mam jednak ciężką nogę a to weryfikuje wszystko :D

:thumbup1:

Opublikowano
No to zmieniaj układ na wydajniejszy [emoji6] Jak ja nie dałem rady tego zarżnąć to już chyba się po prostu nie da [emoji14]
 
Teraz trenuje to w A4 B9, na razie fabryczny rozmiar czyli 338mm przód i 330mm (wentylowany) tył, Zimmermann Sport + Ferodo Premier i jak na razie kilka hamowań z 250 nie zrobiło wrażenia na nich, niedługo jak czas pozwoli sprawdzimy to na TD w Poznaniu.

Adam..
Mam 345 przod na 4 tloku i 330 tyl z s4.... oz sport i ds2500... oplot i plyn sportowy.. nie wiem jak ty hamujesz, ale ja to jestem w stanie zagrzac po 3 hamowaniach... i nie musi byc z 250.. :)

Chcialem jechac w tym roku na Nrb ale sie boje bo juz sie czuje tam pewnie i chcialbym jakies 8.30 wykrecic.. ale mam wrazenie ze z tym heblem co mam poprostu sie zabije :-)))))

Ds2500 zjadly mj te ozty.. klocka jest jeszcze a tarcza wyglada jak niemka po sylwestrze w Colonii :)

Czy na prawde nie ma porzadnych tarcz w tym rozmiarze? Nie bede znowu wrzucal 3k w upgrade hebli do auta ktore juz planuje sprzedac.. :/


Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Opublikowano

Nie wiem w takim razie co jest nie tak u Ciebie ale te tarcze wytrzymują z DS3000 w M5 na Torze poznań ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.