Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpryskujacy klar


airbob

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz typowych autostradowych odprysków pojawiło mi się kilka (na masce) takich małych "bąbli". Chodzi o to że po uderzeniu kamieniem odsadziło klar i odwarstwiło go od podkładu. Na razie są to niewielkie powierzchnie o średnicy ok 5mm. Klar jest na swoim miejscu ale widać że weszło pod niego powietrze i wygląda to jak jaśniejsze plamki.

Nie wiem co z tym zrobić by klar w przyszłości nie zaczął schodzić płatami, chciałbym to jakoś zabezpieczyć. Czy mam zdrapać ten odpryśnięty klar czy może podmalować po nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw kropeczka a potem zlazi caly, miales juz malowane auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalny lakier.

Boję się że pod klar będzie wchodzić woda i będzie dalej odpryskiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat, nie widziałem też nic podobnego. U mnie klar odchodzi już na trochę większej powierzchni i nie wiem jak się za to zabrać. Chyba najlepiej byłoby te białe części zedrzeć papierem a resztę polakierować. Teraz pytanie - czy da się w miarę skutecznie polakierować element punktowo, czy będzie to widać i lepiej pryskać na całość. W moim przypadku problemem jest przedni zderzak (nad dokładką) więc dosyć duży element i trochę szpeci białymi "plamami" na czarnym lakierze (lz9w).

Macie jakieś pomysły jak się za to zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klar schodzi bo jest źle położony.

Tak wiec pogódźcie się z myślą, że dany element był już lakierowany. Lub ktoś zepsuł korekte. Lakier został zbyt starty.

"Naprawa" polega na zeszlifowaniu starego lakieru i prawidłowym położeniu nowego.

Wszelkie zaprawki mogą to chwilowo opóźnić ale lakier i tak będzie odskakiwał i się podnosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...